Jakubčovice - ASM A 9:6 (3:3)

2. LIGA Východ - pátek 18.10.2019 - Odry - Komenského

18.10.2019 - Mates

Pátek 18.10. se nám stal osudným. Z plánovaného výjezdu se přes dopravní kolaps stal horor. Zaseknutí na dálnici jsme volali našemu dnešnímu soupeři, že se opozdíme a po strastiplné cestě jsme nakonec do Opavy opravdu dorazili. Stejné dopravní komplikace měli i ostatní týmy, ale to samozřejmě není naše omluva.

Z toho důvodu byl začátek utkání posunut a my jsme alespoň mohli vybalit nové dresy.
Od začátku utkání na nás domácí vyrukovali s pressingem, ale náš tým se s tím popasoval velmi dobře. Několikrát nás zachránila tyčka nebo smůla domácích. Byli jsme to ale my, kdo první upravoval skóre, když se Vlasta po samostatné akci dostal ke střele, kterou si smolně srazil obránce do branky 0:1. Ihned po rozehrávce domácí vyslali míč na pivota, ten sklepl míč pod sebe a přesnou ranou nám vymetl roh branky na 1:1. Domácí se snažili kombinovat, ale náš tým pozorně bránil až na chybu Sáje, který přišel o míč, a domácí pak snadno prostřelili Adama na 2:1. Jakubčovice ožily a rázem měly několik dobrých šancí. Náš tým se jen bránil nebo zbytečně fauloval v útočné fázi, takže v 11. minutě jsme měli už 5 akumulovaných faulů. Paradoxně nám to psychicky pomohlo a začali jsme přebírat iniciativu na hrací ploše a domácí najednou nevěděli co dřív. Nejprve Malíř zkusil naši pozornost a vzápětí nahrál ideálně na střed Ivanovi, ten srovnal na 2:2. Další šance jsme nevyužili a rázem nás potrestali domácí po technické střele na 3:2. V dalších minutách po úmyslném faulu dostal domácí hráč naneštěstí jen žlutou kartu. Velkou šanci zahodil i Hanuš. Těsně před přestávkou jsme opět srovnali po Malířově přesné nahrávce na Vlastu 3:3.

Do začátku 2. poločasu jsme vstoupili aktivnější a tvořivější hrou, i když v koncovce byly velké rezervy. V rychlém sledu padly 4 branky, takže se skóre zastavilo na remíze 6:6. V nestřežený okamžik se podařilo soupeři zasadit Adamovi ránu na zlomových 7:6. Přestože jsme měli na míčí převahu, Jakubčovice zvýšily vedení o další dvě branky.

Sumasumárum:

I pře tragický timeing co se přípravy, příjezdu i přístupu týká byl výkon překvapivě povedený. Dvakrát vyrovnané skóre ale nevydrželo a domácí tak zaslouženou pílí dokázali zápas dotáhnout do vítězného konce. Gratulujeme