ASM B - Brikety-pelety Štěpán Vyškov 13:7 (10:2)

Divize E - pátek 24.1.2020 - Tišnov - hala SSK

24.1.2020 - MaŠ

Naše branky: Vlastimil Ryšavý (Lukáš Panovský) 1:0, Michael Malásek (Tomáš Marvan) 2:0, Vlastimil Ryšavý (Tomáš Zdražil) 3:0, Martin Hanuš (Vlastimil Ryšavý) 4:0, Tomáš Marvan (Vlastimil Ryšavý) 5:0, Martin Hanuš (Tomáš Zdražil) 6:0, Vlastimil Ryšavý (Tomáš Zdražil) 7:0, Martin Hanuš (Vlastimil Ryšavý) 8:1, Vlastimil Ryšavý (Václav Seyfert) 9:1, Lukáš Panovský 10:2, Michael Malásek (Martin Hanuš) 11:5, Michael Malásek (Martin Hanuš) 12:6, Tomáš Zdražil (Václav Seyfert) 13:6

Sestava: Tomáš Bartoň - Lukáš Panovský, Tomáš Zdražil, Michael Malásek - Václav Seyfert, Tomáš Marvan, Martin Hanuš, Vlastimil Ryšavý

V pátek, 24. 1. 2019 od 20,00 hod., přivítala naše rezerva nevyzpytatelného soupeře z Vyškova - Brikety-pelety. Soupeř se sice krčí na předposledním místě, kádr však mají na výrazně vyšší pozice.

No a začali jsme skvěle, hned v 19. vteřině přihrál kapitán Pap Vlastovi, ten oklamal obránce a ranou bodlem k pravé tyči otevřel skóre - 1:0. V téže minutě uvolnil narážečkou Marv opět našeho šutéra, ten však těsně minul odkrytou branku. O minutu později Vlasta přihrál Marvovi, ale ten z otočky také těsně minul cíl. Ve 3. minutě sklepl Sája na Simčuka, jehož ránu ale gólman vytěsnil na roh. V 5. minutě se samostatného brejku dostaly Brikety, ale Valdes ránu skluzem zajistil, na druhé straně vyvezl míč Marv a v pravý okamžil servíroval na zadní tyč Michalovi, který do prázdné branky nezaváhal - 2:0. V 6. minutě vyhodil dlouhý míč Valdes, Simčuk jej stáhl na prsa, sklepl pod sebe a Vlasta placírkou k pravé tyči opět skóroval - 3:0. V 7. minutě nám zatopili hosté, na hrušce míč udržel útočník, sklepl na kapitána, jehož ránu pod víko však dobrým přemístěním Valdes kryl. V 8. minutě další super kombinace, Marv přihrál doprava na Vlastu, ten servíroval na zadní Hanymu, který ještě udělal kličku obránci a pohodlně do odkryté branky saklil - 4:0. V 9. minutě utekl po levé straně opět Vlasta, s tečí obránce přihrával Marvovi, který nadvakrát trhal sítě - 5:0. V 6. minutě vysunul do uličky Simčuk Hanyho, který s tečí brankáře protlačil další míč za záda brankáře Briket - 6:0. V 10. minutě pálil Pap, ale gólman jeho projektyl vystěnil, ve 13. minutě zase vypíchl poslednímu obránci míč Marv, ale v zakončení jej brankář vychytal. V 15. minutě vysunul do pravého koutu hřiště Michal Simčuka, ten sklepl pod sebe Vlastovi, a ten pohotově k tyči přidal další zásah - 7:0. O minutu později jsme ztratili míč a brejk soupeře po levé straně byl zakončen křižnou ranou - 7:1. V 17. minutě přešel přes dva obránce Vlasta, blokovaný míč stejný hráč stáhl na prsa, dal pod sebe Hanymu, který mezi nohama brankáře skóroval - 8:1. O minutu později vyvezl přes celou palubovku míč Sája, servíroval na levou tyč Vlastovi a pro něj není problém nic - 9:1. Hned z protiútoku ale prošly Brikety po pravé straně a nástřel si smolně zblokoval do levého horníhů růžku Pap - 9:2. V 19. minutě pálil SImčuk, ale brankář vyrazil, následně pálil těsně mimo kapitán Pap. Ten v zápětí vybojoval míč na obránci a mezi nohama brankáře zapečetil poločasový výsledek - 10:2.  V posledních vteřinách ještě zakombinovali Pap s Hanym, ale ránu prvního jmenovaného brankář soupeře kryl.

Do druhé půle jsme vstoupili o hodně vlažněji a bylo to znát, na našich sálovkách se množily nepřesnosti a už to nebylo ono. Ve 21. minutě utekl v brejku útočník soupeře po levé straně a technickou ranou o pravou tyči korigoval - 10:3. Ve 22. minutě nahraval Vlasta Simčukovi na pravou tyč, ten chytře tečoval, ale gólman Briket se vyznamenal. V téže minutě utekl tentokráte pravý křídelník hostí a parádní ranou po břevno snižoval - 10:4. Ve 24. minutě se ocitl sám Pap před brankářem Vyškova, ale ten se začal překonávat. Ve 26. minutě se postavil kapitán hostí po faulu Marva k trestnému kopu a vymetl přesně levou pavučinku - 10:5. Ve 27. minutě servíroval polovysoký nástřel Hany na Michala a ten poloakrobaticky míč zasunul k levé tyči - 11:5. Ve 28. minutě chyboval v našem pokutovém území Simčuk, ale bodlo útočníka reflexivně vyrazil Valdes do bezpečí. Ve 29. minutě jsme dobře zakombinovali a zarotovali, akce však byla smolně zakončena ranou Marva jen do levé tyče. V téže minutě pálily nebezpečně Brikety, ale Valdes dalším parádním zákrokem vyrazil. Ve 31. minutě zahrával opět hostující kapitán trestný kop, tentokráte z 15-ti metrů, bohužel míč opět prošel až do naší sítě - 11:6. O minutu později putoval míč po ose Pap - Hany - Michal a pro toho nebyl problém do prázdné branky zapečetit svůj dnešní hattrick - 12:6. Ve 34. minutě pálil zleva Hany těsně mimo. Ve 35. minut předvedl parádní průnik hostující kapitán, ale jeho ránu zastavila pravá tyč. Ve 36. minutě jsme zase hezky zatopili soupeři my, dvakrát pálil z dobré pozice Vlasta, jednou Michal bodlem, ale gólman Vyškova se překonával. Ve 37. minutě přetlačil Sája obránce, prudce přihrával doprava Simčukovi, který na dlouhou nohu zasunul míč do prázdné branky - 13:6. Z chvíli opět výborně zakombinovali na šestce hosté a kapitán hostí tvrdě prostřelil Valdese - 13:7. Odpovědět mohl po přihrávce do obrany od Hanyho Pap, ale osamocen bohužel nedal.

Sumasumárum: První poločas byl z naší strany excelentní, parádní akce střídala jinou a diváci se mohli bavit. Poločasové skóre se zastavilo na poměru 10:2. Bohužel ve druhé půli jsme hodně ubrali plyn a byli to naopak hosté, kteří snížili a nakonec i druhé dějství vyhráli. My však po zásluze bereme všechny body a těšíme se na dalšího soupeře z Vysočiny - Pramen Havlíčkův Brod.