ASM B - Havlíčkův Brod 4:3 (1:2)

Divize E - sobota 1.2.2020 - Tišnov - hala SSK

1.2.2020 - MaŠ

Naše branky: Lukáš Panovský (Václav Seyfert) 1:1, Václav Seyfert (Tomáš Krejčíř) 2:2, Michael Malásek (Tomáš Zdražil) 3:3, Lukáš Panovský (Tomáš Marvan) 4:3

Sestava: Adam Tylč - Lukáš Panovský, Tomáš Zdražil, Tomáš Krejčíř - Tomáš Marvan, Václav Seyfert, Jaroslav Šnédar, Michael Malásek

ŽK: Tomáš Zdražil, Adam Tylč, Lukáš Panovský

V sobotu, 1. 2. 2020 od 20,00 hod., sehrála naše rezerva další mistrovské domácí utkání. Na naši palubovku přicestoval tým z Vysočiny - Pramen Havlíčkův Brod, který disponuje poslední dobou ohromnou formou, letos ještě neztratil ani bod a navíc má nejlepší obranu v soutěži. No, nic jednoduchého.

A hned po půlminutě bylo zle, Marv ztratil míč, do něj se bodlem opřel kapitán hostů a vymetl pravý vingl - 0:1. Ve 4. minutě pronikal  po pravé straně Sája, ale pálil těsně mimo, v druhém, podobném, průniku servíroval před prázdnou branku, ale spoluhráči na míč nedosáhli. V 6. minutě se nalevo po kombinaci uvolnil Krejča, ale jeho ránu zastavila levá tyč. V 8. minutě přihrál Sája Papovi pod sebe, ten napřáhl z 15-ti metrů a jeho dělovka skončila o tyč v brance - 1:1. Ve 13. minutě pálil po rohu Pap těsně nad, v 15. minutě zase musel skvěle zasahovat Adam po ráně z vymyšleného trestného kopu. V 17. minutě pálil hráč Havlíčkova Brodu z dálky, Adam neviděl, a tak reflexivně vyrazil na břevno, na druhé straně udržel míč důrazný Krejča, nalil do šestky zcela volnému Jarovi, ale jeho ránu vyrazil výborný hostující brankář do bezpečí. O minutu později udržel míč Sája, přihrál na šestku opět Jarovi, ale jeho bodlo vytěsnil brankář Brodu na tyč. V 19. minutě rozehrál trestný kop Marv na Papa, ale ten těsně přestřelil, na druhé straně vypíchl míč útočník Pramenu a v samostatném úniku ranou k pravé tyči uspěl - 1:2.

Ve 21. minutě vysunul do úniku Sája Marva, ale jeho vychytal včasným výběhem brankář Brodu. Ve 25. minutě šli hosté do přečíslení 2 na 1, přihrávku pod sebe ale druhý z nich napálil jen do levé tyče. Ve 27. minutě obral o míč obránce Sája, ale bodlem jen opět napálil padajícího gólmana. Stejně dopadl po obtočení v hrušce Marv. Na druhé straně nás soupeř opět přečíslil, ale Adam fantastickým zákrokem držel naše naděje. Ve 29. minutě šel Havlíčkův Brod do dalšícho brejku, ale přihrávku před prázdnou svatyni odklidil vracející se Marv do bezpečí. Poté lobem vysunul Michal Marva, ale i toho famózně vystál brankář HB. Pak jsme se již konečně dočkali. Krejča přihrál pod sebe Sájovi, ten vypálil z 10-ti metrů a obránce smolně změnil směr míče - 2:2. Ve 33. minutě Brod nakopl míč za naši obranu, zde jej zpracoval útočník, ale těsně minul cíl, naštěstí. Z další nenápadné akce již jsme ale inkasovali, útočník Brodu vystřelil z levé strany, Krejča nešťastně tečoval a míč zaplachtil až za bezmocného Adama - 2:3. O minutu později šli brodští na Adama hned ve dvou, ale Adam vytáhl další super zákrok, na druhé straně obešel obránce Sája, ale křižně těsně minul. Ve 36. minutě následoval další dlouhý míč za naši obranu, ale Adam byl prostě bezchybný. Následně pronikl po levé straně Simčuk, pod sebe naservíroval nabíhajícímu Michalovi a ten byl nekompromisní - 3:3. Ve 37. minutě vyhrál souboj důrazný Marv na obránci, vypálil, gólman vyrazil, ale kapitán Pap doslova dojel s míčem až do brány - 4:3. Havlíčkův Brod přešel do power-play, kterou jsme však dobře bránili. Ve 39. minutě lapil jejich ránu Adam, byl faulován, ale ihned kopal přes celé hřiště, branku trefil, ale rozhodčí se upískl a kopal se pouze trestný kop. V poslední minutě jsme drželi míč, dvakrát jsme pálili na náhradního brankáře Brodu, ale dvakrát míč zastavil svým mužným tělem Michal.

Sumasumárum: Viděli jsme velmi kvalitní oboustranné divizní utkání. Pramen potvrdil svoji kvalitu a formu. Velmi dobře bránil a jen těžko nás pouštěl do větších příležitostí. Číhal na brejkové situace, který měl v průběhu utkání nespočetně. I my jsme však hráli také velmi dobře, drželi míče a hráli trpělivě. V úvodu jsme bohužel vedení soupeřil darovali, v polovině prvního dějství vyrovnal kapitán Pap. V době, kdy náš tlak sílil, udeřil z brejku HB. Ve druhé půli jsme šťastně vyrovnali a stejně tak šťastně se opět dostal do vedení Brod. Závěr utkání ale patřil nám a zápas jsme otočili. Skvělý výkon podal celý tým v čele s Adamem v naší kleci. Díky KLUCI !!! Do Havlíčkova Brodu putuje ale velké uznání - ať se Vám daří !!!