29.2.2020 - MaŠ

Naše branky: Lukáš Panovský (penalta) 2:1, Tomáš Zdražil (Tomáš Krejčíř) 5:2

Sestava: Adam Tylč - Lukáš Panovský, Martin Hanuš, Tomáš Krejčíř - Tomáš Zdražil, Václav Seyfert, Jaroslav Šnédar, Tomáš Marvan

ŽK: Jaroslav Šnédar, Tomáš Zdražil

V sobotu, 29. 2.  2020 od 19,15 hod., jsme nastoupili k dalšímu mistrovskému utkání v Bohunicích proti silnému a pro nás neoblíbenému soupeři - Kalábku Brno.

Od prvních minut jsme začali držet míč a dobývat domácí tvrz. Ve 4. minutě se ale domácí dostali do brejku, Adam však ránu z levé strany vyrazil. O dvě minuty později se dobře uvolnil Krejča, ale levačkou těsně minul. V 7. minutě jsme domácího hodně zatopili v jejich "šestce", před gólmanem vypíchl míč Sája, ale Jara domácího strážce nedokázal prostřelit. O minutu později udržel na hrušce míč Sája, patou uvolnil kapitána Papa, ale jeho ránu k levé tyči brankář vyrazil do bezpečí. V 9. minutě následoval dlouhý nákop domácíh a teč hlavou z hrušky, Adam ránu vytáhl v pravého vinglu. Ve 14. minutě se dostal k míči obávaný střelec Kalina, obtočil se okolo Krejči a ranou z 10-ti metrů prostřelil i Adama - 1:0. V 17. minutě včasným výběhem opět náš brankář zachytil nájezl stejného domácího střelce. Na druhé straně Hany vyslal do nájezdu Sáju, ale jeho bodlo vyrazil domácí brankář na levou tyč. V 18. minutě parádně zakombinovali Jara s Krejčou, druhý jmenovaný mu narazil zpět do hrušky, Jara sám před gólmanem všam minul cíl. V 19. minutě se uvolnil přes Papa Kalina do levého rohu, před branku poslal přízemní pas a Krejča se bohužel nechal předskočit útočníkem, který špičkou pečetil pod víko - 2:0. V téže minutě se nejdříve zjevil před Sárou Krejča, brankář vyrazil, poté se uvolnil v pokutovém území Jara a byl sestřelen - penalta. Tuto proměnil ranou k pravé tyči Pap - 2:1. Ve 20. minutě parádní pasem mezi obránci přihrál Hany Jarovi, ale ten opět jen minul branku. Na druhé straně vychytal další ránu Kaliny Adam.

Ve 21. minutě si dobře narazili míč Jara se Simčukem, ale smolař Jara nastřelil jen brankáře domácích. O minutu později byli sami postupně opět Jara a poté Krejča, obě rány vyblokovali obránci, nástřel Hanyho z leva na pravou tyč zase promáchl Jara. Ve 24. minutě nakopli domácí dlouhý míč na útočníka, který si zády k brance zpracoval a přes hlavu prostřelil Adama - 3:1. O minutu později opět neprospal Jara za záda domácího brankáře nástřel od Papa, následoval dlouhý nákop na Kalinu, který z voleje patou o břevno rozhodl utkání - 4:1. O minutu později šli domácí do dalšího brejku, ale jejich zakončení letělo jen těsně nad. Ve 27. minutě následoval další brejk 3 na 2 a útočník zleva přízemní křižnou ranou nedal Adamovi šanci - 5:1. Ve 28. minutě jsme dobře zakombinovali, ale naši radost opět zkazil neskutečný domácí brankář a vyrazil. Následně zakončovali také Simčuk a Krejča, ale oba si rovněž vylámali zuby na domácím brankáři. Ve 32. minutě zahrál roh lobem Hany a Pap z voleje jen těsně minul pravý horní růžek. Ve 33. minutě jsme šli ve 3 na 2, bohužel jsme špatně rozehráli a soupeř oplácel stejnou mincí, jejich zakončení šlo dělově těsně nad. Za chvíli pálil zleva Simčuk, ale domácí gólman byl opět bezchybný. Od 34. minuty jsme přešli do power-play a prakticky do konce jsme tak domácí přikovali do jejich obránného pásma. Ve 35. minutě rozehrál Krejča aut na půlce, míč vzal Simčuk, soupeř asi poprvé zachyboval a náš hráč bodlem prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 5:2. V poslední minutě měl dvě obrovské šanci opět Jara, ale vždy místo prázdné branky trefil přemísťujícího se brankáře, stejně tak dopadl v poslední akci Pap.

Sumasumárum: Dnes to prostě nešlo. Snaha byla, to bez debat, ale Kalábek nás profesorsky odbránil a tvrdě a efektivně trestal z brejků. Nezbývá než sportovně pogratulovat soupeři a my se musíme otřepat a dobře připravit na poslední dvě nelehká utkání v sezóně.