ASM B - Sokol Repromeda Jehnice 6:1 (2:1)

Divize E - neděle 8.3.2020 - Tišnov - hala SSK

8.3.2020 - MaŠ

Naše branky: Vlastimil Ryšavý (Martin Hanuš) 1:0, Vlastimil Ryšavý (Lukáš Panovský) 2:0, Michael Malásek (Martin Hanuš) 3:1, Vlastimil Ryšavý 4:1, Tomáš Krejčíř (Martin Hanuš) 5:1, Vlastimil Ryšavý (Michael Malásek) 6:1

Sestava: Adam Tylč - Martin Hanuš, Tomáš Zdražil, Lukáš Panovský - Michael Malásek, Vlastimil Ryšavý, Tomáš Krejčíř, Tomáš Marvan

V neděli, 8. 3. 2020 od 19,00 hod., sehrálo naše B-mužstvo poslední domácí divizní utkání letošního ročníku. Vzhledem k tomu, že náš jediný soupeř bojující o prvenství v DIVIZI E - Helas Brno B v pátek ve Vyškově prohrál, potřebovali jsme vyhrát a kolo před koncem bychom tak byli letošním mistrem. Na podzim jsme v Kuřimi, kde náš dnešní soupeř zápasy hraje, v poločase vedli, a pak nepochopitelně utkání ztratili, dnes jsme měli co napravovat.

Od prvních minut jsme se do soupeře zakousli, ale právě oni ve 2. minutě šli do brejku a na nástřel před branku duo soupeře naštěstí nedosáhlo. Ve 3. minutě nastřeloval Hany, ale z branky vykopl obránce, po následném rohu napálil kapitán Pap pouze levou tyč, Marv do odkryté branky míč neprocpal. Ve 4. minutě si rychle narazili míč Vlasta v Hanym, první jmenovaný udělal ještě gólmanovi bleskovou kličku a otevřel skóre - 1:0. O minutu později vyvezl megarychle další míč Vlasta a servíroval na zadní do prázdné Hanymu, před ním však skluzem odkopl míč vracející se obránce. V 8. minutě pálil bodlem Marv, ale na brankáře Jehnic si nevyzrál. V 9. minutě přihrál Vlasta na hrušku Papovi, ten mu proti noze vrátil a Vlasta ranou k tyči zvyšoval - 2:0. V 11. minutě nás hodně pozlobily také Jehnice. Jejich dva pokusy kryl Adam, stejně jaké následný nástřel na první tyč. Ve 14. minutě jsme rychle zakombinovali, Hany si zasekl míč a poté těsně přestřelil, na druhé straně se míč odrazil smolně k protihráči, který "double" jeslemi přízemně korigoval - 2:1. V 15. minutě pálil v dobré pozici po rohu Hany, ale obránce vyblokoval míč těsně nad. V 17. minutě ztratil míč Vlasta a Jehnice šly ve 3 na 1, jejich finální nástřel ale šel naštěstí mimo. V 18. minutě pálil nepříjemně Pap, za chvíli zase Marv uvolnil Vlastu, ale oba naše aktéry vychytal skvělý brankář soupeře. Po chvílí přeběhl celé hřiště Vlasta, ale jeho dělovku zastavilo břevno. V 19. minutě přerušil akci soupeře Krejča a servíroval na pravou tyč Marvovi, ten na místo zakončení do prázdné branky ještě hledal přihrávkou spoluhráče, hrozná škoda. Za chvíli pálil ještě těsně mimo Krejča.

Do druhé půle jsme vstoupili zodpovědně a nad soupeřem jsme brzy hodně dominovali. Ve 23. minutě po super kombinaci pálil zleva bodlem Marv, ale těsně minul cíl. O minutu později našel na pravé tyči stejný hráč Simčuka, ale jeho pokus směřující do pravého horního rohu vyrazil brankář. Ve 26. minutě jsme vymysleli další parádní akci, Vlasta uvolnil napravo Hanyho a ten prudce servíroval na levou tyč, kde šikovně pod víko zakončil Michal - 3:1. Ve 27. minutě vzal soupeři míč u naší branky Vlasta, neskutečnou rychlostí prošel celou palubovku a přízemní ranou zvyšoval - 4:1. Za pár vteřin náš špílmachr uvolnil Marva, ale ten opět bodlem těsně minul. Ve 29. minutě byl na konci další hezké akce Krejča, ale jeho první pokus skončil na levé tyči, druhý vychytal opravdu výborný gólman soupeře. Ve 30. minutě jsem Jehnicím neskutečně zatopili. Nejdříve se zjevil sám před gólmanem Hany, poté podobně Simčuk, ale ten naše střelce shodně vychytal. Poté opět neskutečně vychytal dělovku od Papa z trestného kopu i následnou podobnou ránu od Hanyho. Ve 33. minutě se po levé lajně uvolnil Krejča po přihrávce od Hanyho, vypálil a s tečí obránce vsítil naši 5. branku - 5:1. Ve 34. minutě vybojoval po pressingu míč na hrušce soupeře Vlasta, uvolnil Michale, který mu chytře vrátil a Vlasta ranou k tyči pečetil - 6:1. Ve 35. minutě pálil bodlem Michal, brankář vyrazil a Marv z úhlu napálil pouze pravou tyč. Ve 36. minutě šly Jehnice ve 3 na 1, finální jejich ránu ale vyrazil do bezpečí pozorný Adam. Ve 37. minutě našel na hrušce Simčuka Krejča, ten posunul patičkou na Vlastu, toho ale nyní brankáře Jehnic dokázal vychytat. Ve 38. minutě se dostal soupeř do dalšího brejku, ale jejich ránu z dálky zastavila naše levá tyč. Zbytrek utkání jsme již v pohodě dohráli.

Sumasumárum: Je to tu !!! Jsme MISTREM DIVIZE E pro letošní rok. Parádní úspěch. Po sezóně plné peripetií jsme to nakonec dokázali. Jehnice rozhodně nebyly lehkým soupeřem, ale to jsme věděli. Odmítali jsme ale jakékoliv podcenění, jako se tomu stalo vloni na podzim. Ve druhém dějství náš tlak kulmiloval a soupeře jsme přehrávali rozdílem třídy. Nyní již můžeme bez nervů odcestovat příští sobotu do Hustopeč, kde v poklidu sezónu dohrajeme.