Hombres - ASM A 5:3 (1:2)

Divize E - sobota 21.1.2023 - Brno - Vodova

23.1.2023 - MaŠ

Naše branky: Tomáš Marvan (Dominik Bartoš) 0:1, Jaroslav Šnédar (Dominik Bartoš) 0:2, Václav Seyfert (Tomáš Zdražil) 4:3

Sestava: Libor Dinga - Lukáš Panovský, Dominik Bartoš, Tomáš Zdražil - Václav Seyfert, Tomáš Marvan, Jaroslav Šnédar, Michael Malásek

ŽK: Libor Dinga, Dominik Bartoš, Tomáš Marvan

V sobotu, 21. 1. 2023 od 12,30 hod., sehrálo naše áčko utkání v Brně, na Vodově ulici s místními Hombres. Věděli jsme, že nás nečeká lehký boj, soupeř jako letošní nováček podává velmi kvalitní a především hodně vyrovnané zápasy.

Ihned ve 2. minutě jsme chybovali a domácí útočník z dobré pozice jen těsně minul cíl. V 6. minutě byl v pokutovém území faulován Marv, sám se postavil k penaltě, ale jeho ránu vyrazil výborný domácí brankář na břevno a tyč. Následný brejk Hombres skvěle lapil Libor v naší brance. V 7. minutě se objevil osamocený před domácím brankářem Simčuk, ale tento jej vychytal. V 8. minutě se dobře prokombinovali až ke střele domácí, ale Libor dělovku vyrazil nad branku. V 11. minutě obral o míč Marv protihráče, šel sám, ale jeho přízemní ránu neskutečně vykopl domácí gólman. V téže minutě domácí měli šanci, ve které dvakrát doráželi, Libor skvěle míč vyrazil, potřetí zbokoval ránu Jara. Ve 13. minutě vyslali domácí skrytou ránu z dálky, která skončila těsně nad naší konstrukcí. Ve 14. minutě šli Hombres ve 3 na 2, ale finální přihrácku parádním vyběhem přečetl Libor. V 15. minutě získal míč kapitán Pap, vyslal Bárta, který si hodil míč po pravé straně a servíroval na nabíhajícího Marva, který s přehledem otevřel skóre - 0:1. V 16. minutě zopakoval Bárt akci jako přes kopírák a z prave servíroval tentokráte na Jaru - 0:2. V 10. minutě zratil míč Marv a následovala rána z 10-ti metrů, kterou Libor famózně zlikvidoval. V 17. minutě vzal míč Sája, prošel přes dva protihráče a prodal se až před gólmnana, kterého "lobnul", ten však neskutečně vyrazil. Ve 20. minutě jsme velmi nezodpovědně nechali na hrušce zcela volného hráče, ten dostal míč, udělal kličku Liborovi, který jej fauloval a mohl být rád, že v tu chvíli nedohrál a jen se žlutilo. Z trestného kopu však domácí přízemní ranou korigovali - 1:2.

Ve 23. minutě Hombres nepříjemně nastřelovali míč před naši branku, Libor skvěle míč vyrazil. O minutu později si náš brankář připsal při nebezpečné akci další dva zákroky a držel náš tým ve vedení. Ve 25. minutě přešli domácí po chybě do dalšího brejku, jejich kapitán obral o míč Simčuka, vystřelil do tyče, od té se míč odrazil na druhou stranu, kde hodně šťastně mezi nohama Bárta domácí vyrovnali - 2:2. Ve 27. minutě parádně nastřeloval míč kapitán Pap, ale těsně minul cíl. Ve 30. minutě Jara uvolnil do kontru Simčuka, ale ten osamocen nastřelil pouze brankáře. Pap po následném rohu poslal míč těsně nad. V téže minutě jsme opět hloupe chybovali, domácí útočník si vyvedl míč doprava a odrazem od našeho hráče skončil míč hodně smolně opět v naší brance - 3:2. Ve 31. minutě jsme šli do přečíslední 3 na 2, Marv vysunul doleva Jaru, ale toho opět famózně vychytal brankář. Ve 32. minutě musel čelit Libor další nepříjemné ráně, ale vychytal ji skvěle. Ve 34. minutě jsme zahrávali trestný kop, míč se dostal doleva k Marvovi, který nastřelil z úhlu jen boční síť. Poté přešli domácí do brejku po pravé straně a skvělý nástřel na zadní tyč uklidil nabíhající útočník ve skluzu za Liborova záda - 4:2. Ihned jsme přešli do power-play, ale prakticky nic jsme z ní netěžili. Ve 39. minutě uvolnil Simčuk Sáju, který z otočky ne příliš silně vystřelil a k údivu všech brankáři míč vypadl z rukou a skončil v síti - 4:3. V poslední minutě jsme si vynutili tlak a na konci naší akce byl Sája asi 3 metry před branku, bohužel míčem nastřelil jen obránce a následoval brejk a proceděný míč do naší branky - 5:3.

Sumasumárum: Těžko tento zápas hodnotit. Oba soupeři podali poměrně kvalitní a bojovný výkon. Hodně můžeme litovat neproměněné penalty v úvodu a poté velkou příležitost Sáji za stavu 2:0. Myslím, že v tuto chvíli bychom měli asi utkání ve svých rukou. Domácí zápas otočili pro nás hodně smolnými brankami a poté si naopak zápas bezpečně hlídali. Blahopřejeme jim tak k vítězství. My se musíme otřepat a jít v dalších kolech zápas od zápasu zodpovědně za svým cílem.