ASM A - FFT Vinohrady 5:1 (3:0)

Divize E - sobota 25.2.2023 - Tišnov

27.2.2023 - MaŠ

Naše branky: Michael Malásek (Václav Seyfert) 1:0, Lukáš Panovský (penalta) 2:0, Michael Malásek (Jiří Mašek) 3:0, Jiří Nepožitek (Lukáš Panovský) 4:0, Lukáš Panovský (Jiří Mašek 5:1

Sestava: Libor Dinga - Lukáš Panovský, Tomáš Marvan, Jaroslav Šnédar, Václav Seyfert, Jiří Nepožitek, Michael Malásek, Jíří Mašek

V sobotu, 25. 2. 2023 od 18,30 hod., jsme odehráli poslední letošní domácí utkání s neoblíbeným soupeřem - FFT Vinohrady Brno.

Hned v první minutě jsme šli ve 2 na 1, Jura uvolnil Nepože, který osamocen před brankářem neproměnil. V zápětí jsme upalovali ve 3 na 2, Jara uvolnil doleva Nepože, ten servíroval vysoký míč na Juru, ale jeho hlavička skončila nad. Ve 3. minutě uvolnil Sája Nepože, ale ten dnes neměl den, nedal. V téže minutě zahrozily poprvé také Vinohrady, ale Libor jejich ránu skvěle zlikvidoval. Poté byl důrazný napravo Sája, udržel míč, přihrál na zadní tyč Michalovi a ten otevřel skóre - 1:0. Ve 4. minutě byl důrazný před brankou Marv, vypálil z úhlu, ale gólman soupeře neskutečně míč vyrazil na roh. Poté uvolni Jara patičkou Michala, ale i jeho ránu k levé tyči zlikvidoval brankář FFT. V 6. minutě přišlo další uvolnění Nepože od Jary, ale rána našeho útočníka cíl nenalezla. V 7. minutě šel soupeř do 3 na 1, zkončil ale těsně mimo naší branky. V 9. minutě jsme zahrávali nepřímý kop, Pap posunul na Marva, ale jeho dělovku z brankové čáry vykopl obránce. V 15. minutě jsme zahráli dva super nástřeli, Papovu ani Jarovu ránu jsme však do branky nevměstnali. V 17. minutě byl faulován v pokutovém území Jara a kapitán Pap s přehledem ranou k pravé tyči zvíšil naše vedení - 2:0. V 18. minutě šel do brejku soupeř, ale Libor dělovku z pravé strany vyrazil. V téže minutě po rohu zakončoval Michal, ale jeho pokus neskutečně vyrazil brankář soupeře. V 19. minutě jsme šli ve 3 na 2. Jura uvolnil doleva Michala a ten svojí druhou brankou zvyšoval naše vedení - 3:0. V poslední minutě uvolnil Nepož Juru, ten prošel po pravé straně, ale bodlem razítkoval pouze břevno.

Ve 21. minutě jsem dobře zakombinovali, Pap se dostal k zakončení, ale jeho dělovku zlikvidoval gólman FFT. Ve 23. minutě přistrčil Pap Nepožovi na střed a ten ranou z 10-ti metrů trefil parádně levý horní růžek - 4:0. Ve 24. minutě pálil z dálky pro změnu soupeř, ale Libor se zaskočit nenechal. Ve 26. minutě napřáhl také Marv, ale ani on na gólmana nevyzrál. Ve 28. minutě nebezpečně zakombinovaly Vinohrady, ale Libor vystřihl další skvělý zákrok. Ve 29. minutě se nadechl k velkému sólu Sája, prošel až před brankáře, místo rány cpal míč na Papa, kterého však ubránil jeho sok. Ve 32. minutě skvěle podržel míč Marv a vyslal skrytou ránu, kterou však brankář FFT vykopl. Soupeř šel do brejku, nájezd útočníka vyrazil, ale na polovysokou dorážku ale už byl krátký - 4:1. Ve 33. minutě rozehrál roh Jura na Papa a ten křižnou delovkou poslal míč přesně k tyči - 5:1. Ve 36. minutě šel do úniku opět Sája, dostal se až před brankáře, ale ten jej skvěle vychytal. Poté nastřeloval míč Pap na Nepože, který nedosáhl. Následovala super kombinace a míč po ose Pap - Nepož - Marv, jeho rána však byla zblokována na roh. V poslední minutě ještě dvakrát nastřeloval kapitán Pap, ale brankář dvěma super zákroky již nedovolil změnu skóre.

Sumasumárum: V dnenším utkání jsme si poměrně pohodlně došli pro cenné a důležité 3 body. Na druhou stranu jsme hodně chybovali v rozehrávkách, bylo zkrátka hodně nervozity. V první půli jsme 3 zásahy prakticky rozhodli a ve druhém dějství již dovedli zápas do vítězného konce. Zbývá tedy poslední úkol, v pátek zvítězit v Rousínově nad domácím Napoleonem.