ASM B - Partizan 2:1 (1:0)

Okresní přebor Brno-město - neděle 9.10.2022 - Brno - Maloměřice

9.10.2022 - Peťan

Dne 9.10.2022 nastoupilo béčko ASM ke svému 3. zápasu v Okresním přeboru, ve kterém hostilo
Partizan. Hned v 1. minutě zápasu jsme mohli jít do vedení, bohužel jsme orazítkovali vzdálenější tyč
soupeřovy branky. V 5. minutě zakombinoval Dejv s Kubou a druhý jmenovaný už našel recept na
soupeřova gólmana - 1:0. Měli jsme více ze hry, byli jsme častěji na míči, ale bohužel se nám nedařila
finální fáze. Za zmínku stojí přihrávka na zadní, kde číhal Hany, ale jeho střelu do protipohybu
vychytal urostlý gólman soupeře. Po zbytek prvního poločasu se nic vážnějšího nestalo, a tak jsme šli
do druhých 25. minut s hubeným vedením 1:0.
Druhý poločas probíhal ve stejném duchu jako ten první s tím rozdílem, že jsme začali více kazit
rozehrávku a posílali jsme soupeře do rychlých protiútoků. Ve 33. minutě se nechal Hany obejít na
pravé lajně a soupeř postupoval ze strany sám na Štěpána, kterého překonal střelou k bližší tyči -
1:1. Od té doby byla hra nahoru dolu, útok střídal útok, ale oba brankáři drželi své týmy. Dominik si
dvěma tvrdšími zákroky zezadu krátce po sobě vykoledoval žlutou kartu, ale poté ve 47. minutě to
vzal na sebe, prošel středem hřiště a nekompromisně střelou do horní poloviny branky strhl vedení
opět na naši stranu – 2:1. Hosté poté přešli na hru bez brankáře, ale naším postavením a aktivní hrou
jsme jim nedali prostor k zakončení, naopak jsme měli příležitost to párkrát zkusit přes celé hřiště do
prázdné branky, ale soupeř vždy tento pokus zblokoval ještě na naší polovině. Žlutou kartu si poté
vysloužil i hostující brankář za špatné střídání, když spěchal z lavičky zpět do své branky. Posledních
30. vteřin zkušeně drželi míč Lukáš s Dejvem u soupeřova rohu a nedávali jim prostor k vyrovnání.

Zápas skončil těsným vítězstvím béčka ASM, když jsme porazili Partizan 2:1.