SK Líšeň - ASM B 2:2 (0:1)

Okresní přebor Brno-město - neděle 13.11.2022 - Brno - Maloměřice

13.11.2022 - Peťan

Po skončení podzimní části fotbalových soutěží přebírá hlavní slovo futsal a příznivci, kteří navštívili utkání mezi béčkem ASM a Líšni, rozhodně nemuseli litovat. Oba týmy si v úvodních minutách vyměnily pozdravy v podobě jedné šance na každé straně, brankově udeřilo až o chvíli později. Hany zatáhl míč po levé straně, parádně ho předložil Rybovi před prázdnou branku a ten nemohl minout - 1:0. Důležitý úvodní gól vnesl do hry domácích klid a ti tak kontrolovali hru i výsledek. Líšeň začala zlobit ve hře dopředu převážně až v druhém poločase a začaly se dít věci. Po ruce u těla v pokutovém území si líšenšťí žádali penaltu poprvé, sudí zůstali v klidu. Po dalším střetu to útočník zkusil podruhé, píšťalka opět mlčela, ale to už letěl z ruky hráče míč kolem sudího hlavy. Jak mohl zápas dohrát ví asi jen on sám. Plamínek emocí byl tak na obou stranách zažehnut a zápas dostal pořádný náboj. A po rychlé rozehraném rohu a vyrovnání o to víc. A to ještě vynikající Štěpán svůj tým podržel několika těžkými zákroky, kdy při jednom v leže skvěle zlikvidoval už takřka gólovou dorážku. ASM reagovalo výborným střídání Dejva, který si během okamžiku vytvořil tři střelecké pozice. V té poslední už překonal brankáře, ale jen těsně minul tři tyče. Zápas gradoval, ale to nejlepší mělo v poslední minutě teprve přijít. 50s do konce se Ryba probil až před gólmana, obešel ho a střílel stejně jako v první půli do prázdné, ale tentokrát nedal. Nedáš - dostaneš vždy platilo, platí a asi i platit bude, protože 24s do konce Líšeň střelou z dálky strhla vedení na svou stranu. Následoval okamžitý Time-out a ASM zbývalo času jako na jeden basketbalový útok. Modří se ihned nastěhovali k pokutovému území, Kuba Cajzl měl slušnou šanci na vyrovnání, ale ještě nedal. Dočkal se až v úplně poslední vteřině zápasu, kdy si našel propadlý míč a bodlem ho uklidil k tyči. Po vyrovnání s klaksonem následovala obrovská radost na lavičce ASM, na druhé straně se hráči Líšně vrhli na dvojicí rozhodčích kvůli spornému autu a pokud je vrátný neuzamknul v hale, tak to tam řeší s delegátem doteď. I když ASM mohlo rozhodnout zápas ještě před koncovkou, nakonec se dostalo do situace, kdy bod zachránilo až v úplně poslední okamžik. I ten jeden získaný bodík znamená, že ASM proplouvá letošním ročníkem zatím bez porážky a drží si pozice na prvních místech tabulky