ASM A - SK Amor Lazor Vyškov B 13:3 (3:3)

Divize E - sobota 13.1.2024 - Tišnov

15.1.2024 - MaŠ

Naše branky: Tomáš Juříček (Václav Seyfert) 1:0, Jiří Nepožitek (Lukáš Skoumal) 2:2, Lukáš Skoumal (Václav Seyfert) 3:2, Tomáš Juříček (Jaroslav Šnédar) 4:3, Adam Pavelka (Jiří Nepožitek) 5:3, Lukáš Skoumal (Lukáš Panovský) 6:3, Adam Pavelka (Tomáš Juříček) 7:3, Jiří Nepožitek (Tomáš Juříček) 8:3, Tomáš Juříček (10m kop) 9:3, Jiří Nepožitek (Lukáš Skoumal) 10:3, Tomáš Juříček (Lukáš Skoumal) 11:3, Lukáš Panovský (10m kop) 12:3, Lukáš Panovský (Adam Pavelka) 13:3

Sestava: Dan Havlík - Tomáš Juříček, Lukáš Panovský, Michael Malásek, Václav Seyfert - Adam Pavelka, Jiří Nepožitek, Lukáš Skoumal, Jaroslav Šnédar

V sobotu, 13. 1. 2024 od 18,00 hod., jsme sehráli domácí utkání proti rezervě SK Amor Kloboučky. Soupeř okupoval 2. pozici, ale do tišnovské haly přijel pouze v 5-ti hráčích. My jsme chtěli odčinit porážku z minulého kola a získat všechny 3 body.

Ve 2. minutě přihrál při naší kombinaci pod sebe Sája na Juřu a ten pravačkou vymetl levý horní růžek - 1:0. O minutu později po zmatku v našich zadních řadách zahrozili hosté, ale jejich rána těsně minula cíl. V 8. minutě Adam vysunul doleva Nepože a ten bodlem jen těsně minul. V 10. minutě opět byli hosté nebezpeční, avšak Dan pohotově ránu dokázal vykopnout. Poté pokračovala naše pasivita a Dan zlikvidoval neskutečně další nájezd Amoru. Za pár vteřin ale bylo vyrovnáno - okolo obránce se obtočil nejlepší hostující hrač a bodlem nekompromisně trestal - 1:1. Ve 12. minutě jsme vyrobyli obrovskou hrubku a "vyškovští" šli na Dana ve 2, ale ten jejich nájezd bravůrně zlikvidoval. Za pár vteřin ale už byl krátký na tvrdé zakončení z voleje po předchozím nákopu - 1:2. Ve 13. minutě uvolnil Pap Nepože, který však dělovkou jen trefil padajícího brankáře. V 15. minutě jsme šli do brejku, Skoumy vysunul doleva Nepože a ten byl tentokráte neomylný - 2:2. V 17. minutě měli dvě velké příležitosti hosté, ale Dan nás opět dokázal svělými zákroky podržet. Nato utekl po pravé straně Sája a před prázdnou branku naservíroval Skoumymu - 3:2. V 19. minutě v koutu palubovky chyboval při držení míče Sája, útočník mu vypíchl míč a z úhlu šťastně vyrovnal - 3:3.

Do druhé půli jsme zvýšili obrátky a hned to bylo znát. Ve 22. minutě utekl po levé straně Jara, servíroval na zadní tyč na Juřu a ten nadvakrát míč prostřelil za záda již ležícího gólmana - 4:3. O minutu později jsme upalovali ve 3 na 2, ale při přihrávce před prázdnou branku míč ve skluzu vykopl obránce, velká škoda. Ve 24. minutě nás opět zatlačil soupeř, ale Dan ve skrumážích hned dvakrát famózně zakročil. Po následném brejku přestřelil z dobré pozice Nepož a za pár vteřin servíroval před prázdnou branku Adamovi Nepož, první jmenovaný se nemýlil - 5:3. Po signálu z rohu pak nastřeloval Skoumy na Juřu, ale ten smolně zakončil jen těsně mimo prázdné svatyně. Za minutu si oba aktéři své role vyměnili a na nástřel tentokráte nedošáhl Skoumy. Ve 27. minutě vyvezl míč kapitán Pap, přihrál Skoumymu a ten prostřelil gólmana - 6:3. Na druhé straně po nékopu hostí a následné hlavičce vytáhl reflexivní zákrok Dan a za pár vteřin musel opět čelit velké šanci, kterou ale s ledovým klidem vyřešil. Ve 29. minutě soupeř dobře vykombinoval a Dan si připsal další skvělý zásah. V těchto chvílích jsme zbytečně opět nechali hrát soupeře a ve 33. minutě se tento dostal hned do 3 příležitostí, v naší "kleci" ale stál skvělý Dan. Na konci této minuty však vyvezl míč Juřa a v pravý okamžik servíroval na zadní tyč Adamovi, který vymetl pravou pavučinu - 7:3. Ve 34. minutě Juřa na dlouhou nohu při naší akci přihrál Nepožovi, který následnou dělovkou procedil míč do branky - 8:3. Poté Skoumy přihrál před branku Juřovi, ale ten tentokráte jen napálil brankáře. V téže minutě soupeř pošesté fauloval a 10 metrový kop s přehledem k tyči proměnil Juřa - 9:3. Ve 36. minutě pronikl do obrany Skoumy, našel opět volného Nepože a ten zvyšoval naše vedení - 10:3. Ve 37. minutě přihrál Juřa Skoumymu, ten vypálil a s tečí obránce míč zapadl do sítě pojedenácté - 11:3. Ve 39. minutě se postavil k dalšímu 10 metrovému kopu Pap, trefil brankáře, ale k tyči následně poklidil odražený míč - 12:3. V poslední minutě vyvezl při dalším našem brejku míč Adam, přihrál doleva Papovi, který ve skluzu s tečí brankáře zapečetil dnešní vysoké skóre - 13:3.

Sumasumárum: Do utkání jsme vstoupili dobře, ale po vedoucí brance jsme zbyteně a nepochopitelně polevili. Přizpůsobili jsme se tempu soupeře a proto se v prvím dějství konala spíše taková taktická přetahovaná s několika šancemi na obou stranách. Ve druhé půli jsme přidali a odskočili soupeři. Ten dokázal stále hrozit, ale v naší brance stál skvělý Dan. Konečné skóre se zastavilo až na dvouciferném, důležité body tedy zůstávají doma.