Krajský přebor - sobota 27.9.2014 - Brno - Střední

5.12.2014 - MaŠ

Sestava: Ondřej Borkovec - Jiří Mašek, Jan Mašek, Václav Burian, Václav Seyfert - Lukáš Veselý, Jan Kouřil, Ondřej Halas, Martin Špicl

V sobotu, 27. 9. 2014 od 15,15 hod., jsme vstupovali do nového ročníku KP 2014/15. Zajížděli jsme do krásné haly v Brně na Střední ulici, kde nás hostil tým Panama Brno.

Utkání začalo oboustranně opatrně a za pár minut pálil z úhlu Sája, ale razítkoval pouze tyč. Z protiútoku zahrozila také Panama, ale Onóš vyrazil míč na roh. Následně měl po našich kombinacích dvě příležitosti Skunk, ale poprvé pálil nad, podruhé jeho pokus vychytal skvělý gólman soupeře. Další šanci jsme měli po autovém kopu MaŠe, který posunul míč na Kumara, jenž našel na zadní tyči Ghedu, ale s jeho hlavičkou si poradil brankář soupeře. Po chvíli pálil z dálky Sája, ale jeho pokus bravurně vyrazil opět skvělý gólman soupeře na roh. Následoval signál po rohovém kopu, kdy zakončoval k tyči Scarynho, ale opět na výborného brankáře nevyzrál. Následně zahrozila také Panama, ale připravený Onóš jejich protiútok přerušil. Na druhé straně zahrál soupeř dvakrát s gólmanem a následoval nepřímý kop, jenž však skončil na dobře postavené zdi Panamy. Po vypíchnutí míče soupeři v podání Ghedy jsme pokračovali ve 3 na 2, ale akce byla zakončena pouze křižnou ranou těsně mimo. Po chvíli pálil z dálky hezky Jura, ale těsně minul. Na druhé straně po faulu Sáji zahrávala Panama nebezpečný trestný kop, ale signál jim naštěstí nevyšel. Velkou příležitost měla poté Panama. Gheda ztratil míč na půlce a soupeř postupoval ve 2 na 1, celá akce skončila střelou, jenž vytěsnil Onóš na tyč. Na druhé straně měl hned dvě velmi podobné příležitosti Sája, ale vždy jen o centimetry minul branku.

Ve druhé půli jsme začali aktivně a brzy pálil nebezpečně Gheda, ale jeho pokus opět vytáhl parádně gólman soupeře na roh. Na druhé straně zahrozil po neurovnané akci také soupeř, ale Onóš byl pozorný. Následný rychlý brejk zakončil Sája bodlem jen těsně mimo, branka nám hold dnes byla zakletou. Ani z dalšího trestného kopu jsme nebyli úspěšní a Panama vše vyřešila dlouhým odkopem. Velikou příležitost po naší hezké a rychlé kombinaci měl poté Skunk, ale nastřelil pouze břevno. Ve 27. minutě soupeř nakopl dlouhý míč na svého útočníka, ten se obtočil okolo Kumara a nepříliš tvrdou ranou z úhlu pod víko překonal nepozorného Onóše - 1:0. Od této chvíle jsme daleko více přidali a hrálo se již prakticky jen na branku Panamy. Velké dvě příležitosti měl postupně Sája a poté z trestného kopu i Jura, ale obě rány skončily těsně mimo domácí svatyně. I domácí za chvíli po brejku zahrozili, ale Onóš vytěsnil přízemní ránu na roh. Ve 36. minutě měla Panama obrovskou příležitost po úniku po levé straně a následné přihrávce pod sebe, ale jejich hráč prázdnou branku přestřelil. Za chvíli sehráli výbornou kombinaci Sája s Jurou, ale gólman soupeře fantasticky reflexivně vyrazil míč na další roh. Tři minuty před koncem jsme začali hrát power-play, ve které jsme trpělivě drželi míč. Tento obdržel od Sáji MaŠ, ten našel zcela volného Janocha na zadní tyči, který však míč do prázdné branky nepoklidil. Ve 39. minutě jsme bohužel ztratili míč a hráč oranžových přes celé hřiště do prázdné branky definitivně rozhodl utkání - 2:0. I nadále jsme hráli bez gólmana, ale míč v dobré příležitosti ztratil Janoch a ránu soupeře z prázdné branky vyhlavičkoval Jura.

Sumasumárum: První půle byla taktickou vyrovnanou bitvou. Pár šancí na obou stranách, ale nic zásadního. V době, kdy jsme přebírali mírně aktivitu na svoje kopačky jsme bohužel obdrželi lacinou branku a museli jsme zařadit na vyšší rychlostní stupeň. Do domácích jsme bušili, ale jejich výborný gólman nás doslova decimoval, anebo nám hold branka byla malá. Při závěrečném vabanku jsme bohužel obdrželi druhou branku a vstupujeme tak do nové soutěže prohrou. Zkusíme tedy body vybojovat příští týden na domácí palubovce s Orli z Bučovic.