ASM A - Lazor Vyškov 4:5 (2:2)

Divize E - sobota 10.10.2015 - Tišnov - Hala SSK

10.10.2015 - MaŠ

Naše branky: Václav Seyfert 1:2, Václav Seyfert (Jiří Mašek) 2:2, Jiří Mašek (Václav Seyfert) 3:4, Jiří Mašek (Václav Seyfert) 4:4

Sestava: Václav Burian (Kumar), Petr Ondroušek (Peťas) - Jiří Mašek (Jura), Martin Plachký (Plachta), Michal Kroupa (Míša), Jan Mašek (Gheda) - Václav Seyfert (Sája), Lukáš Veselý (Scarynho), Ondřej Halas (Skunk), Martin Špicl (MaŠ), Jan Kouřil (Janoch)

ŽK: Václav Seyfert

V sobotu, 10. 10. 2015 od 20,00 hod., jsme sehráli v naší domácí hale - SSK v Tišnově - další mistrovské utkání. Soupeřem nám byl vyškovský Lazor, který přijen pouze s 5 hráči do pole, takže se dala očekávat defenzívní taktika.

Od úvodních minut jsme byli aktivní, soupeř poctivě bránil a po výborných náhozech gólmana přecházel do rychlých brejků. V 5. minutě nejdříve zahrozili hosté, když se jejich hrát obtočil okolo obránce a jeho rána olízla břevno Kumara. Naše hra byla plná nepřesností, zkažených přihrávek a jakési neaktivity. V 8. minutě vybojoval u pravé lajny míč Skunk, přihrál na zadní tyč Scarynhovi, jehož ránu však fantastickým zákrokem vychytal brankář Lazoru. Ve 12. minutě se uvolnil Jura, ale jeho dělovku vyrazil brankář soupeře na roh. O minutu později se uvolnil nalevo Jura, naservíroval míč do středu Skunkovi, ale jeho rána mířila vedle. V 15. minutě nás soupeř rychle přečíslil, MaŠ propadl při bránění, Kumar skvěle vyrazil ránu soupeře, ale tu si srazil nešetrně do vlastní branky kapitán MaŠ - 0:1. Za dvě minuty bylo ještě hůř, to nás soupeř doslova rozebral a Skunk nebránil na zadní tyči volného protihráče, jenž pohodlně zasunul míč za záda Kumara podruhé - 0:2. Za chvíli to mohlo být dokonce o tři branky, ale projektil Lazoru zastavila tyč. V 18. minutě zatlačil na soupeře při rozehře Sája, přetlačil jej o míč a parání ranou do levého horního růžku korigoval výsledek - 1:2. V poslední minutě jsme pak velice rychle zakombinovali, Míša přihrál míč na Juru, ten přihrál do středu Sájovi, který skrytou a následně tečovanou ranou pod víko vyrovnal - 2:2.

Druhé dějství jsme začali lépe a velmi aktivně. Hned ve 22. minutě se postavil k trestnému kopu Jura, míč napálil do zdi, následně jej ještě vybojoval a jeho další ránu vytěsnil konečně prstů brankář na roh. Akce měla další pokračovaní a aktivní Jura, pálil znovu, ale jen těsně mimo. Ve 23. minutě ztratil míč Gheda a soupeř skoro z nulového úhlu obstřelil vystřídavšího Peťase - 2:3. O dvě minuty později přešel soupeř do dalšího rychlého brejku, první rána byla ještě sražena, ale druhá skončila parádní ranou o břevno v naší svatyni - 2:4. O minutu později rozehrál nebezpečně trestný kop Sája, soupeřův gólman jen se štěstím vyrazil, ale poté ani Gheda velkou příležitost neproměnil. Ve 27. minutě rohehrál roh Sája signálem na Juru a ten doklepem korigoval - 3:4. O 2 minuty později se řítil osamocen na brankáře Lazoru Sája, loboval jej, ale bohužel mimo. O minutu později založil rychlou kombinaci Scarynho, přihrál doleva Sájovi a ten v pravý okamžik servíroval na zadní Jurovi a bylo vyrovnáno - 4:4. O této chvíle jsme vyvinuli poměrně hodně velký tlak a naše vedení bylo na spadnutí. Ve 31. minutě jsme vyťukali soupeře, Jura vypálil, ale smolně trefil přebíhajícího Míšu, který smolně zastavil jasnou branku. Ve 34. minutě ale zahrozil také Vyškov, ale Paťas vychytal 100% příležitost při doklepu soupeřova útočníka po dalším brejku. Z protiútoku protlačil míč Sája na Juru, ten dvakrát parádně vypálil, ale gólman vždy vyrazil a celou situaci zakončoval v další suprové šanci Gheda, opět si však vylámal zuby na gólmanovi soupeře. Ve 36. minutě opět měl příležitost Lazor, útočník se obtočil okolo Skunka a následně opět ranou olízl břevno. Ve 39. minutě jsme šli ve 3 na 2, soupeř již byl opět po velikým tlakem, ale Jura osamocen bodlem minul síl. Půl minuty před koncem jsme další příležitost neproměnili a Lazor rozehrál rychlý míč, ve kterém vysunul útočníka doleva, ten se dostal do špatného střeleckého úhlu, přihrál míč pod sebe a jeho spoluhráč mezi nohama dvou našich bránícíh hráčů šťastně rozhodl utkání - 4:5.

Sumasumárum: Co k tomu říct ? Globálně náš výkon dnes nebyl ideální, tvořili jsme mnoho chyb, nedařilo se, ale přesto jsme byli lepším týmem. Utkání jsme měli vyhrát, soupeř bránil a nebezpečně hrozil z brejků. Bohužel 27 vteřin před koncem jsme museli kalich hořkosti vypít do dna, kdy soupeř proměnil svoji příležitost. Musíme bojovat dál a příští týden se porvat o body v Křenovicích s místní Technikou Brno.