Toka - ASM A 2:7 (0:2)

Divize E - pátek 4.11.2016 - Rousínov

4.11.2016 - MaŠ

Naše branky: Václav Seyfert (Lukáš Veselý) 0:1, Kryštof Večeřa (Jiří Mašek) 0:2, Kryštof Večeřa (Jiří Mašek) 1:3, Michael Malásek (Ondřej Halas) 1:4, Lukáš Veselý (Václav Seyfert) 2:5, Jan Mašek 2:6, Jiří Mašek 2:7

Sestava: Václav Burian (Kumar) - Jiří Mašek (Jura), Ondřej Halas (Skunk), Martin Plachký (Plachta), Michael Malásek (Michal) - Václav Seyfert (Sája), Jan Mašek (Gheda), Lukáš Veselý (Scarynho), Kryštof Večeřa (Krištofinho), Martin Špicl (MaŠ)

ŽK: Martin Plachký

V pátek, 4. 11. 2016 od 20,15 hod., jsme nastoupili k dalšímu mistrovskému utkání v Rousínově, kde svoje domácí utkání hraje jeden z favoritů Divize E - Toka Brno. Chtěli jsme udělat maximum pro dnešní úspěch.

Od prvních minut jsme rozehráli vyrovnané utkání, ve kterém domácí více drželi míče, ale mi pozorně bránili svoje teritorium. Ihned v úvodu zahrozili domácí, avšak jejich ránu zlikvidoval Kumar. Na druhé straně dvakrát dobře nastřeloval na zadní tyč na MaŠe Krištofinho, ale gólman vždy skvěle zakročil. Poté si Krištofinho narazil míč na hrušce s kapitánem MaŠem, ale gólman jej skvěle vychytal. V 7. minutě přihrával na zadní tyč osamocenému Scarynhovi Sája, ale první jmenovaný minul, poté však míč udržel, přihrál zpět Sájovi a ten prostřelil ležícího gólmana - 0:1. Toka mohla vyrovnat vzápětí, ale Kumar ránu na zadní tyč stačil vytěsnit na roh. Ve 14. minutě pálili opět po dobré kombinaci domácí, ale Kumar dalším parádním zákrokem příležitost zlikvidoval. O dvě minuty později přerušil rozehrávku souperře Jura, přihrál doprava Krištofinhovi, ten si zasekl a prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 0:2. O minutu později jsme propadli napravo při bránění a Toka dělovkou orazítkovala levou tyč. Minutu před koncem prvního dějství jsme Toku skvěle zapressovali, tvrdě pálil Jura a poté také Krištofinho, ale obě rány zablokovala výborná obrana soupeře.

Druhá půle přinesla více aktivity na obou stranách a nespočetné množství šancí. Ihned ve 21. minutě se otevřela obrana domácích a Krištofinho napálil míč jen do břevna. Poté pálil tvrdě Plachta, ale jen těsně minul cíl. Další vysoký míč od Plachty si zpracoval MaŠ, narazil si s Krištofinhem a vypálil, brankář jeho přízemní ránu však vykopl. Ve 22. minutě jsme nedokázali uhlídat nejlepšího domácího hráče Vlastimila Ryšavého, ten přešel přes 3 naše hráče a tvrdou ranou k levé tyči korigoval výsledek - 1:2. Ve 26. minutě nastřeloval polovysokou dělovkou na zadní tyč Jura, ale Gheda hrudí míč za záda gólmana nedostal. O minutu později jsme domácí doslova vyšachovali, Jura si narazil s Krištofinhem, ale na místo rány do odkryté branky ještě přihrával doprava na Sáju, ten na míč nedosáhl. Další rozehru Toky přerušil vracející se Jura, míč sklepl na Krištofinha a ten bodlem prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 1:3. V téže minutě se chopil míče Sája, obešel posledního obránce a servíroval na zadní tyč Scarynhovi, toho však na zadní tyči fantasticky vychytal brankář Toky. O minutu později udržel parádně míč Skunk, přihrál do středu Michalovi a ten parádním bodlem k levé tyči trhal sítě - 1:4. Od 30. minuty začala Toka s power-play a tím se opět dostávala do hry. Ihned v jejím úvodu sebral míč Jura, ale přes celé hřiště minul prázdnou branku. Ve 31. minutě domácí nastřelili míč před Kumara a zde patičkou jen těsně minul branku útočník. Za pár okamžiků vypálil z 15-ti metrů špílmachr domácích a skrytá rána zaplachtila až do naší svatyně - 2:4. Ihned po rozehrávce utekl po levé straně Sája, servíroval na zadní tyč Scarynhovi a ten do prázdné branky v klidu poklidil - 2:5. Ve 34. minutě pálil přes celé hřiště Sája nad, o dvě minuty později zase přerušil rozehru domácích Gheda a přes celou halu bodlem zvyšoval naše vedení - 2:6. Ve 37. minutě se uvolnil domácí nejlepší hráč, ale dělovkou jen těsně minul Kumarovu branku. Ve 38. minutě utekl po pravé straně Sája, asistoval na levou tyč Skunkovi, ale ten těsně minul. Ve 39. minutě získal míč opět Jura a do třetice všeho dobrého třefil přes celé hřiště branku - 2:7. V poslední minutě si parádně 2x vyměnili míč Plachta s Krištofinhem, ale na konci akce zakončoval Plachta jen do břevna. Z protiútoku šli domácí ve 3 na 1, naprosto nás "vymíchali", ale na konci zakončoval útočník jen do pravé tyče. Poslední příležitost utkání měl Krištofinho, když se nadechl k velkému sólu, postupně prošel až před branku, ale ránu z levého horního růžku gólman vytáhl na roh.

Sumasumárum: Po opatrném úvodu jsme se dostali do vedení, které jsme další brankou chvíli před koncem poločasu zvýšili. I domácí kousali, ale všichni makali, blokovali rány a Kumar držel svým standartním výkonem čisté konto. Ve druhém dějství jsme přidali a měli v úvodu hned 3 veliké příležitosti. Domácí korigovali, ale my rychle uskočili na rozdíl 3 branek. V polovině druhého poločasu domácí formou power-play otupili náš tlak, ale naši branku ostřelovali marně. Zaslouženě tak vezeme z Rousínova všechny 3 body.