2. třída, skupina C - neděle 11.6.2017 - Brno - Jundrov

11.6.2017 - MaŠ

Naše branky: Jakub Halas (Martin Špicl) 1:0, Martin Špicl (Jaroslav Šnédar) 2:0

Sestava: Jindřich Borkovec - Jakub Halas, Tomáš Marvan, Jaroslav Šnédar, Jan Mašek - Jan Smejkal, Jan Kouřil, Martin Špicl, Vojtěch Divácký

V neděli, 11. 6. 2017 od 14,00 hod., jsme sehráli další mistrovské utkání v Jundrově. Tentokráte se nás sešlo rekordních 10 kusů. V horkém počasí se nám to náramně hodilo. I soupeř se ale sešel se 2 kompletními čtyřkami, takže boj mohl začít.

A my začali náramně. Hned ve 2. minutě si narazil bleskově Kuba s MaŠem, míč zpracoval kolenem a to tak zmátlo gólmana, že tento pokus pustil nečekaně za svá záda. Další velkou příležitost měl Janoch, ale vychytal jej brankář soupeře. Poté dvakrát zahrozili Atraps, poprvé míč vyrazil Jindra nohou, podruhé útočník soupeře branku minul. V 6. minutě utekl po pravé straně Marv, přihrál pod sebe Diváckému, ale ten v dobré pozici přestřelil. Za chvíli opět pálil Marv, ale jeho ránu si srazil do břevna obránce a odražený míč napálil MaŠ mimo. V 10. minutě vysunul dloubnutým míčem MaŠ Jaru, ten mu patičkou vrátil zpět na střed a MaŠ přízemní ranou do protipohybu brankáře zvyšoval naše vedení - 2:0. V 15. minutě pak pádil osamocen na brankáře Jara, ale ten jej bravůrně vychytal. V průběhu první půle jsme byli jasně lepším týmem a zaslouženě jsme vedli.

Ve druhém dějství jsme vycházeli především ze zajištěné obrany a chtěli jsme dovézt utkání do vítězného konce. Aktivitu ale přebírali pomalu ale jistě hosté. Ve 25. minutě zbytečně chyboval na půlce Kuba a soupeř upaloval ve 2 na našeho brankáře, vyťukali si jej do prázdné branky a byla zde korekce - 2:1. Poté se dostal do brejku opět Jara, ale gólman Atrapsu jej opět parádně vychytal. Ve 34. minutě měli další poměrně velkou příležitost k vyrovnání soupeři z Atrapsu, ale jejich zpětnou přihrávku přerušil kapitán MaŠ. Od 38. minuty šel soupeř do power-play a díky nedůraznému bránění Ghedy na naší hrušce prostřelil z kroku útočník Atrapsu Jindru mezi nohama - 2:2. Ihned poté propadl Kuba a Atraps ve veliké příležitosti těsně minuli branku. Následoval 6. faul soupeře a desetimetrový kop v podání Marva, toho však parádně vychytal gólman soupeře. No a v poslední minutě přišel zmar všech zmarů. Propad hned dvou našich hráčů, přihrávka na zadní tyč a bezmocný Jindra - 2:3. Branka padla 6 vteřin před závěrečným hvizdem.

Sumasumárum: Utkání jsme odehráli poměrně dobře, ale závěr se nám vůbec nepovedl. Naopak soupeř využil prakticky vše, k čemu se dostal, resp. co jsme mu dovolili. Bohužel, i taková utkání se dějí a my jsme takto dobrovolně předali druhé postupové místo výbornému bojovnému týmu - Gepard. Můžeme litovat mnoha neproměněných šancí.