PRO-STATIC Blansko - ASM A 11:7 (8:3)

Divize E - pátek 12.1.2018 - Blansko

12.1.2018 - MaŠ

Naše branky: Lukáš Panovský (Tomáš Zdražil) 2:1, Ondřej Halas (Martin Plachký) 4:2, Tomáš Zdražil (Michael Malásek) 6:3, Lukáš Panovský (Jan Mašek) 9:4, Tomáš Marvan 9:5, Tomáš Zdražil (Jaroslav Šnédar) 10:6, Michael Malásek (Lukáš Panovský) 11:7

Sestava: Aleš Weinfurter - Martin Plachký, Lukáš Panovský, Tomáš Zdražil, Michael Malásek - Tomáš Marvan, Jaroslav Šnédar, Jan Mašek, Ondřej Halas

V pátek, 12. 1. 2018 od 20,45 hod., jsme sehráli další mistrovské utkání. Tentokráte jsme zajížděli na horkou půdu jednoho z favoritů DIVIZE E - PRO-STATICu Blansko. Věděli jsme, že nás nečeká vůbec nic jednoduchého, přesto jsme se chtěli o body porvat.

A utkání pro nás začalo nejhůře, jak to jen šlo. Rozehrávka domácích, krátká kombinace a v 17. vteřině utkání přesná rána k tyči - 1:0. Za pár vteřin se na Turana řítil osamocený domácí střelec znovu, ale náš gólman vyrazil na roh. My jsme zahrozili v minutě druhé, když Simčuk vybídl Jaru, ten však přestřelil. Blansko mělo vzápětí další dvě velké příležitosti, první vyrazil Turan na tyč, ve druhé těsně minulo naši branku. Na druhé straně zahrával v 6. minutě trestný kop Skunk, Michal však hlavou nezacílil přesně, aby na to soupeř proměnil brejk 3 na 2 - 2:0. V 7. minutě zahrál Simčuk po rohu signál na Papa a ten nekompromisní ranou po víko korigoval - 2:1. Za minutu jsme propadli a soupeř opět z úhlu trestal - 3:1. V 9. minutě Blansko opět z brejku zahrozilo, ale Turan byl proti, na druhé straně byl zcela sám Jara, ale gólman PRO-STATICu jej vychytal. O minutu později jsme opět ztratili míč a Blansko 2 na 1 opět potrestalo - 4:1. V téže minutě vypálil po Plachtově přihrávce z půlky Skunk a míč proskákal až do sítě - 4:2. Ve 12. minutě nás domácí opět donutili k chybám a hned dvakrát trhalo sítě - 6:2. V 15. minutě reflexivně vyrazil Turan další nepříjemnou tečovanou ránu. V 16. minutě po rohu nastřelil míč Michal, ten proskákal až k Simčukovi, který pohodlně skóroval - 6:3. Domácí Blansko nás ještě do poločasu trestalo dvakrát, opět po rychlém přečíslení a poté z 10-ti metrového kopu po 6. faulu ranou pod víko - 8:3.

Druhý poločas jsme začali dobrým nástřelem Plachty, který však vykopl obránce do bezpečí. Ve 25. minutě se obtočil okolo svého strážce blanenský útočník a z úhlu těsně minul cíl. V téže minutě pálil zprava Simčuk, ale míč po bloku skončil na břevnu a poté v bezpečí. O minutu později již tradičný domácí nájezd 3 na 2, zaseknutí a průstřel bezmocného Turana - 9:3. Ve 28. minutě si nejdříve dobře narazili Pap s Ghedou, Pap obstřelil brankáře domácích a za pár vteřin obral o míč důrazný Marv obránce a nekompromisní ranou k levé tyči trhal rovněž sítě - 9:5. Ve 29. minutě vypálil skrytě ze 12-ti metrů domácí tvůrce hry, Turan neviděl - 10:5. O minutu později přiklepl Jara míč vlevo Simčukovi, a ten parádním křižným bodlem vymetl pravou pavučinku - 10:6. Ve 32. minutě přerušil rozehru domácích Simčuk přihrál doprava Papovi, ten však trefil levou tyč. V téže minutě vypálil zprava dělově Marv, trefil tyč, od něj se míč odrazil do zad brankáře a zpět do branky. Bohužel rozhodčí branku neuznali, jelikož rána do tyče posunula branku. Ach jo, to jsou pravidla :(. Ve 34. minutě vybídl ke skórování Skunk Michala, ten však nedošáhl a za pár vteřin nadvakrát zakončoval trestný kop Skunk, ale od obránce putoval míč prozměnu opět do tyče, škoda. Od 35. minuty jsme zkusili power-play, domácí nás však téměř do ničeho nepustili. V poslední minutě naopak domácí brankář přes celé hřiště zvyšoval vedení - 11:6. Pár vteřin před koncem přihrával před branku Michal Papovi, jeho ránu vyrazil gólman na roh, z toho nastřeloval naopak Pap a Michal dopravil míč do sítě 7 vteřin před koncem - 11:7.

Sumasumárum: Utkání jsme nezačali dobře a rychle jsme prohrávali. V průběhu první půle nás Blansko tlačilo, nutilo nás k chybám a postupně navyšovalo svoje vedení až na děsivých 8:3. Ve druhé půli se nám hru podařilo vyrovnat zlepšenou hrou a vůlí celého týmu. Díky velké ztrátě z prvního dějství se nám však z utkání drama vyrobit nepodařilo. Příští týden nás čeká na domácí palubovce KSTK Mitra, nebude to jednoduché, přesto věřím, že to konečně zlomíme a budeme bodovat.