Frutti di Mare - ASM B 2:6 (0:3)

2. třída, skupina C - neděle 1.10.2017 - Brno - Srbská

1.10.2017 - MaŠ

Naše branky: Martin Midrla 0:1, Josef Hladík (Michael Malásek) 0:2, Micheal Malásek (Jan Kouřil) 0:3, Jan Kouřil (Michael Malásek) 1:4, Martin Špicl (Jan Kouřil) 2:5, Jan Kouřil (Michael Malásek) 2:6

Sestava: Jindřich Borkovec - Michael Malásek, Josef Hladík, Martin Midrla - Tomáš Marvan, Jan Kouřil, Martin Špicl

V neděli, 1. 10. 2017 od 9,50 hod., jsme v Brně na Srbské nastoupili k dalšími mistrovskému utkání. Soupeřem nám byl lídr soutěže - výrobný tým Frutti di Mare.

Soupeř od úvodních minut převzal otěže utkání a přehrával nás. My se soustředili na zodpovědnou obranu a to se nám dařilo. V úvodu musel dvakrát reflexivně zakročit Jindra a hodně nás podržel. V 5. minutě se prodral přes svého strážce Mates, vypálil a jeho rána zaplachtila pod břevno branky soupeře - 0:1. Zmatený Mates sice chtěl kopak roh, no hold měl smůlu. V 8. minutě pronikl po pravé straně Michal, přihrál do středu Chozému, který si s přehledem poradil i s brankářem - 0:2. O dvě minuty později utekl po přihrávce od Janocha až před branku Michal a bodlem prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Za chvíli mohl po podobné situaci skórovat i MaŠ, ale jeho bodlo brankář vytěsnil na roh. Další velkou šanci měl v 15. minutě opět MaŠ, když nejdříve vypálil Marv, brankář vyrazil, ale MaŠ nedokázal usměrnit míč mezi tyče. Soupeř do konce poločasu nastřelil břevno, my v poslední minutě po vysunutí MaŠem Marva jen těsně minuli bodlem svatyni domácích.

Ve 22. minutě propadl při bránění na levé straně MaŠ, útočník poté pohodlně servíroval na šestku a odtud dělovkou o levou tyč soupeř korigoval - 1:3. Ve 25. minutě přihrával Janoch zprava na hrušku MaŠovi, ten si položil brankáře, ale jeho ránu vyrazil tělem obránce. O minutu později měl další velikou příležitost soupeř, ale Jindra si super zákrokem vysloužil aplaus. Ve 27. minutě nakopl dlouhý míč za obranu na Janocha Michal, Janoch si přeloboval brankáře a pohodlně dopravil míč do sítě - 1:4. Ve 30. minutě se obtočil na hrušce okolo svého strážce soupeřův hráč a nechytatelnou dělovkou opět snížil na rozdíl dvou branek - 2:4. Ve 32. minutě jsme pak zahrávali roh, Michal přihrál dolů na Janocha a ten skrytě servíroval na zadní na MaŠe, který stál, kde měl - 2:5. Soupeř ihned přešel do power-play, ale dlouze jsme jeho kombinacím odolávali. Ve 36. minutě napálil hráč domácích míč do naší levé tyče, za chvíli po další akci zvonilo i břevno. My jsme během power-play asi 4x zkoušeli přes celé hřiště, ale vždy to nevyšlo. V poslední minutě pak kombinaci Frutti di Mare přerušil Michal, přihrál Janochovi a ve dvou postupovali na brankáře, Janoch chytře vypozoroval pohyb gólmana a pohodlně zapečetil dnešní výsledek - 2:6.

Sumasumárum: Domácí byli více na míči a byli lepším týmem, my jsme však dobře bránili a v brance navíc měli výborného Jindru. V tomto utkání jsme hlavně v první půli proměnili prakticky vše, na co jsme šáhli a díky tomu jsme lídra soutěže vysoko porazili. Děkuji všem bojovaníkům za dnešní objetavé výkony.