Antabus - ASM B 1:8 (0:5)

2. třída, skupina C - neděle 29.10.2017 - Brno - Srbská

29.10.2017 - MaŠ

Naše branky: Lukáš Panovský (Vojtěch Divácký) 0:1, Josef Hladík (Martin Špicl) 0:2, Michael Malásek (Martin Špicl) 0:3, Jakub Halas (Lukáš Panovský) 0:4, Lukáš Panovský (Martin Špicl) 0:5, Lukáš Panovský 1:6, Martin Špicl (Lukáš Panovský) 1:7, Martin Špicl (Micheal Malásek) 1:8

Sestava: Jindřich Borkovec - Michael Malásek, Lukáš Panovský, Josef Hladík, Jakub Halas - Vojtěch Divácký, Martin Špicl, Jan Kouřil

V neděli, 29. 10. 2017 od 14,00 hod., jsme nastoupili za příšerného počasí k dalšímu mistrovskému utkání v Brně na Srbské proti týmu Antabus. Podmáčený terén, neznámý soupeř a touha po všech bodech, cíl byl jasný - vyhrát.

Od prvních minut jsme začali lépe a kombinovali co to jen šlo. Antabus ve 3. minutě z dobré pozice pálil po víko, ale Jindra bravůrně kryl, stejně tak skončila rychlá kombinace po brejku domácích, tentokráte do zámezí "vytečoval" Chozé. V 5. minutě přihrál Pap doleva Diváckému, ten mu vrátil míč, do kterého se Pap opřel a z 15-ti metrů dělovkou k tyči otevřel skóre - 0:1. V 8. minutě nakopl dlouhý míč Pap na hrušku na MaŠe, ten míč podržel, přiťukl Chozému, který přesným křižným bodlem zvyšoval naše vedení - 0:2. V 10. minutě nás Antabus zamkl, střelu však zablokoval MaŠ, čímž uvolnil Michala, který úprkem přes celé hřiště utekl a mezi nohama brankáře saklil potřetí - 0:3. Poté začali zlobit také domácí. Nejdříve se před Jindrou objevil osamocený útočník, ale náš gólman jej skvěle vychytal, podruhé již skoro jasnou příležitost vytěsnil Jindra na tyč. Ve 14. minutě pálil dělově těsně mimo Pap, za chvíli stejný hráč uvolnil Janocha, který naprosto sám mířil těsně mimo. V 16. minutě jsme rozjeli rychle přečíslení, Pap přihrál doprava na Kubu, který napřáhl a dělovkou k tyči trhal sítě - 0:4. Antabus mohl opět korigovat, ale Jindra opět vychytal naprosto osamoceného útočníka. Ve 20. minutě zahrál nakrátko aut kapitán MaŠ na Papa a ten další přesně mířenou ranou zapečetil poločasový výsledek - 0:5.

Ve 22. minutě vypíchl důrazný Kuba míč obránci, ale osamocen jej jen nastřelil a ani doraz v podání Papa nebyl přesný. O minutu později zahrával trestný kop Pap, ale gólman jeho dělovku konečky prstů vyrazil na roh. Ve 25. minutě podržel míč na hrušce MaŠ, uvolnil Kubu, ale ten místo přihrávky zpět minul ranou branku. V protiútoku jsme propadli při bránění a Jindru prohodil se štěstím útočník Antabusu - 1:5. Ve 28. minutě zahrával trestný kop MaŠ, přihrál Diváckému, který s tečem trefil tyč. Od 30. minutě šáhl soupeř k power-play. Aktivně jsme jej napadali a ihned ve 32. minutě přerušil jejich souhru Pap a pohotovou ranou z první parádně zvyšoval do prázdné branky - 1:6. Ve 35. minutě nakopl dlouhý míč z naší poloviny Pap na MaŠe, ten jej podržel, přihrál do běhu Papovi, který však místo rány ještě servíroval před branku, kde ve skluzu zakončoval MaŠ do prázdné - 1:7. Ve 38. minutě opět podržel dlouhý míč MaŠ, do běhu vrátil zpět Michalovi, který přešel přes dva obránce, přihrál zpět a MaŠ se štěsním mezi nohama gólmana zapečetil dnešní skóre - 1:8. V poslední minutě nás domácí při power-play dobře vykombinovali, ale jejich pokus skončil těsně mimo.

Sumasumárum: Dnešní utkání jsme odehráli poměrně s přehledem a především v první půli jsme trestali vše, co jsme měli. Soupeřovi příležitosti skvěle zlikvidoval Jindra, což bylo velmi důležité. Ve druhé půli jsme si v klidu utkání hlídali a přidávali další branky.