5.11.2017 - MaŠ

Naše branky: Martin Špicl 0:1, Josef Hladík 3:2, Josef Hladík (Jan Kouřil) 4:3

Sestava: Jindřich Borkovec - Josef Hladí, Vojtěch Divácký, Michael Malásek, Martin Midrla - Jan Smejkal, Jan Kouřil, Martin Špicl

ŽK: Josef Hladík

V neděli, 5. 11. 2017 od 12,20 hod., jsme nastoupili k poslednímu podzimnímu utkání naší rezervy proti nepříjemnému soupeři - týmu XXX. Na zakončení podzimu jsme chtěli vyhrát a udělat tak hezkou tečku za poměrně slušnou první polovinou.

Od úvodu jsme začali soupeře vysoko napadat a tlačili se do jeho branky. Ve 3. minutě naši kombinaci ubránili hráči XXX, MaŠ se však zmocnil míče, obhodil si obránce nechytatelným bodlem k tyči otevřel skóre - 0:1. I nadále jsme tlačili soupeře, ale i ten se po našich chybách tu a tam dostával do brejků. Oba tyto však zlikvidoval Jindra, třetí pak po chybné rozehrávce vzadu v podání Diváckého zastavila tyč. V 10. minutě si dobře narazil míč Chozé s MaŠem, ale první jmenovaný v jasné pozici minul cíl. O dvě minuty později pro změnu dobře zakombinovali Janoch a Matesem, ale jejich akci zmařil připravený gólman domácích. Nedáš-dostaneš, naše klasika. Ve 14. minutě po faulum MaŠe zahrávali XXX trestný kop, který Jindra jen srazil k protilehlé tyči - 1:1. Ve 17. minutě jsme postupovali Janochem ve 3 na 2, jenže jsme míč ztratili a soupeř z brejkové situace v klidu poklidil míč podél Jindry - 2:1. Do konce první půle jsme se sice snažili vyrovnat, ale naše hra připomínala spíše jednu velkou křeč.

Ve druhém dějství se ihned v úvodu uvolnil okolo obránce MaŠ, ale jeho ránu levačkou vyrazil skvělý domácí brankář. Ve 24. minutě jsme opět lehkovážně rozehráli míč, soupeřův hráč vypálil z půlky, Jindra ležérně míč vyrazil, celý tým na okamžik fatálně přestal hrát, míč skončil na břevnu a doběhnuvší útočník XXX přetlačil míč přes Jindru do naší branky - 3:1. O minutu později obral protihráče o míč Chozé, skrytě vypálil bodlem a míč se štěstím procedil skrz domácího gólmana - 3:2. Do další šance vyslal Smyka Michal, ale první jmenovaný vypálil vysoko nad. Škoda jen, že se nepodíval na spoluhráče stojícího samostatně před prázdnou bankou na pravé tyči. Od 32. minuty jsme šli do power-play, nejdříve s Jindrou, poté s MaŠem. Bohužel hned v jejím úvodu jsme opět fatálně odevzdali míč protihráči stojícímu na půlce a ten pohodlně do prázdné branky zakončil - 4:2. Do soupeře jsme se tlačili o jednoho hráče v poli více, a to neustále. Ve 35. minutě vyvezl míč od branky MaŠ, přihrál doprava na hrušku Janochovi, jenž servíroval na levou Chozému a ten do horního pravého růžku zakončil - 4:3. A pak to pokračovalo, totální zmar, nepůjčení míče snad ani jednou soupeřově hráči, milión totálně, ale totálně vyložených šancí do prázdné branky. Po dobrých vykombinováních 3x zakončoval naprosto nikým nekrytý Chozé na levé tyči, ale vždy zklamal. Po další akci zakončoval zprava do prázdné branky Michal, trefil jen boční síť. MaŠ pálil z hrušky, ale jeho tečovaná rána skončila na břevnu. Po trestném kopu Michala, přenechání MaŠem zakončoval z jasné pozice Mates, ale přestřelil. Závěrečný hvizd rozhodčího vykonal tvrdou tečku nad naším dnešním zmarem a nás vysvobodil.

Sumasumárum: V dnešním utkání jsme se měli pobavit, v klidu si zahrát a hlavně vyhrát se soupeřem, který se krčil v samotném konci tabulky. Bohužel to vypadalo v našem podání jako zápas totálních začátečníků neochotných udělat cokoliv navíc. Vymýšlení nemyslitelných řešení na místo jednoduchých přihrávek, zbrklé zakončení i těch nejjasnějších šancí, ve složitých situacích totální risk. Když se má hra zrychlit, akce se zastaví, když se má naopak zpomalit, odkop míče totálně a zbrkle nikam. Prostě totální zmar, zmar, ostuda. Bohužel tak to je a nemá cenu chodit kolem horké kaše. Soupeři jsme dobrovolně odevzdali všechny body tolik potřebné k jeho záchraně. Pěknou zimu a Vánoce borci, snad na jaře s lepším futsalovým pojetím.