ASM A - Panama 7:3 (2:1)

Příprava - neděle 24.9.2017 - Tišnov - hala SSK

24.9.2017 - MaŠ

Naše branky: Ondřej Halas (Martin Plachký) 1:0, Michal Malásek (Ondřej Halas) 2:0, Lukáš Panovský (Tomáš Zdražil) 3:2, Ondřej Halas (Martin Plachký) 4:3, Lukáš Panovský (Tomáš Zdražil) 5:3, Jan Mašek (Martin Plachký) 6:3, Jaroslav Šnédar (Ondřej Halas) 7:3

Sestava: Josef Chrápavý - Martin Plachký, Michal Malásek, Tomáš Zdražil, Lukáš Panovský - Jan Mašek, Ondřej Halas, Jaroslav Šnédar, Tomáš Marvan

V neděli, 24. 9. 2017 od 20,00 hod., jsme vstoupili do prvního přátelského utkání letošní sezóny. Na naši palubovku přijela Panama Brno, která hraje Krajský přebor JM. Konečně jsme se sešli prakticky v soutěžní sestavě, mělo se ukázat, jak na tom jednotlivý hráči budou a jak na tomu budeme hlavně jako celek - TÝM. Utkání se hrálo na 3x 25 minut hrubého času.

Hned ve 2. minutě prověřil dělovkou supeřova gólmana Skunk, na druhé straně zase vytáhl reflexivní zákrok Pepe. V 7. minutě nastřeloval na zadní tyč Marv, v další akci si skvěle narazili Pap s Jarou, ale prvního jmenovaného následně vychytal super zákrokem gólman Panamy. Ve 14. minutě musel po nákopu Pepe čelit osamocenému útočníkovi, ale skvěle jej vychytal. Ve 20. minutě zahrával roh Plachta na Skunka a ten přízemní dělovkou procedil míč do sítě - 1:0. Ve 24. minutě nastřeloval Marv na Simčuka, ale ten dostal před odkrytou branku míč na paty.

Ve 28. minutě přerušil rozehrávku soupeře Skunk, obešel obránce a na zlatém podnose servíroval na zadní tyčku Michalovi a ten se nemýlil - 2:0. Ve 30. minutě jsme hned třikrát zatopili soupeřově brankáři. Nejdříve pálil Marv, poté Pap a celou akci zakončil dynamitem Pap a málem tím zlomil žebra přebíhajícímu Marvovi. Ve 37. minutě vyrobil vzadu hrubku Michal, o míč jej obral útočník Panamy a do protipohybu Pepeho korigoval výsledek - 2:1. Po chybě Skunka ve 44. minutě mohlo být vyrovnáno, útočník soupeře vypálil zleva, trefil tyč a od té se míč odrazil do hlavy ležícího Pepeho a zpět do naší svatyně - 2:2. O minutu později vybojoval míč důrazný Plachta, naservíroval doprava nabíhajícímu Jarovi, ale ten na brankáře nevyzrál. V poslední minutě druhé třetiny zahrál roh dolů Simčuk, Pap napálil svým tradičním stylem míč, jenž byl tečován a skončil u levé tyče branky Panamy - 3:2.

V 53. minutě po rychlé kombinaci nastřelil soupeř na zadní tyč míč a ten si vracející Plachta umístil přesně k pravé tyči - 3:3. O minutu později nastřeloval míč Skunk na Plachtu, ale toho vychytal brankář a stejně tak skončila dělovka Skunka, která následovala za pár okamžiků. V 55. minutě vybojoval opět důrazem míč na soupeři Plachta, rychle vysunul doleva Skunka, který parádně přeloboval brankáře - 4:3. O chvíli později musel vytáhnout další superzákrok Pepe a podržel nás. V 57. minutě zahrával trestný kop zprava Pap, ale jeho blokovanou ránu zastavila levá tyč. V 60. minutě pálil z dobré pozice opět Pap, vyražený míč se dostal až k Simčukovi, ale jeho dorážku vychytal vynikající brankář Panamy. O dvě minuty později skvělým zákrokem zlikvidoval nástřel soupeře Pepe. V 66. minutě si narazili míč Michal s Jarou a první jmenovaný pálil, bohužel jen do tyče. V 69. minutě zahrál roh zleva Simčuk, Pap se opřel do střely a podruhé trhal sítě - 5:3. O dvě minuty později přihrál zezadu Plachta na Ghedu, ten na hrušce podržel míč a následně o levou tyč přízemní ranou zvyšoval naše vedení - 6:3. O pár okamžiků později jsme nevyužili akci ve 3 na 1, velká škoda. V 73. minutě pálila z voleje Panama, ale Pepe dalším bravůrním zákrokem opět kryl. V posledních vteřinách ještě Skunk vysunul do úniku Jaru a ten si technicky poradil s gólmanem soupeře - 7:3.

Sumasumárum: Utkání splnilo hlavní účel, konečně se sejít v téměř kompletním složení pro novou sezónu. Zpočátku to nebylo ono, především chyby v obranné fázi nás musely mrzet. Jinak se souhra pomalu zlepšovala a poslední třetina byla téměř bezchybná jak zezadu, tak i v útočné fázi. Velmi mile mne překvapila také Panama, hrála velmi dobře, důrazně a tradině velmi dobře bránila. Jejich gólman jako vždy svůj tým rovněž velmi podržel. Ve středu nás čeká další příprava v Bohunicích, kde již to bude jiná káva - druholigový Atraps - Hombres.