Žabinští Vlci Brno - ASM A 4:3 (2:1)

Pohár FAČR - středa 27.3.2019 - Brno - Bohunice

27.3.2019 - MaŠ

Naše branky: Jaroslav Šnédar (Daniel Říha) 2:1, Matúš Longauer (Daniel Říha) 2:2, Miroslav Malíř (Petr Urbánek) 2:3

Penalty: 2:0 - Martin Hanuš - nedal, Philip Leasure - nedal

Sestava: Matúš Longauer - Tomislav Šotola, Kiril Shkirych, Petr Urbánek, Philip Leasure, Martin Hanuš - Jaroslav Šnédar, Jiří Urbánek, Miroslav Malíř, Daniel Říha, Roman Šmída

Ve středu, 27. 3. 2019 od 19,15 hod., jsme sehráli v Brně - Bohunicích finále Brněnského poháru proti domácím Žabiňským Vlkům. Chtěli jsme se pokusit o překvapení a vrátit tak soupeři rok starou porážku ve stejné soutěži.

A nezačali jsme vůbec dobře, hned po 15 vteřinách div že tečovaný míč neskončil za Matúšovými zády. Domácí zahráli roh, rána orazítkovala obě tyče a od zad našeho brankáře se kutálela do branky, kam ji dorazil dobíhající útočník - 1:0. V 5. minutě utekl po levé straně Jara, našel na zadní tyči nabíhajícího Míru, ale ten ve skluzu napálil pouze přesunujícího se gólmana domácích. Následoval ihned výhoz, přihrávka z první na zadní tyč a branka do prázdné svatyně - 2:0. V 7. minutě nejdříve pálili Vlci z dobré pozice těsně mimo, za chvíli bravůrně likvidoval nájezd útočníka skvělý Maty. V 10. minutě obral o míč protihráče Dan, před branku servíroval Šotymu, ten si sice položil gólmana, který jej stejně vychytal. Ve 12. minutě vychytal po výhozu Matyho na Philipa druhého jmenovaného brankář domácích, podobně skončila následné další naše rána. Ve 13. minutě získal míč na domácích opět Philip, upaloval sám, ale znovu byl famózě vychytán, na druhé straně se blýskl dalším parádním zákrokem i náš brankář. V 16. minutě se v dalším nájezdu opět neprosadil Philda, který za chvíli uvolnil Míru, ale ani ten na naprůstřelného gólmana Vlků nevyzrál. V 19. minutě se dokázal na hrušce uvolnit Dan, jeho ránu ještě brankář domácíh vyrazil, ale dobíhající Jara mezi nohama korigoval - 2:1.

Ve 21. minutě vyrazil po dlouhém výhozu hlavičku domácího útočníka Maty do bezpečí. O minutu později šel sám na brankáře domácích Philda, ale ten jej s ledovým klidem rovněž vychytal. Ve 24. minutě musel vystřihnout další dva parádní zákroky Maty, nejdříve po otočce a ráně domácího útočníka, poté po tvrdé ráně bodlem stejného hráče. Ve 26. minutě zakončoval na zadní tyči Urbec, ale jen razítkoval tu pravou. Ve 28. minutě nastřelil z leva Hany na Philipa, ale ten osamocen na pravé tyči přestřelil. O minutu později sklepl zpět na Matyho Dan, ten nakopl dlouhý míč a k úžasu však přehodil i domácího gólmana - 2:2. Ve 31. minutě jsme moc dobře zakombinovali, Urbec se uvolnil, našel na hrušce Míru, který nekompromisní ranou trhal sítě - 2:3. Ve 33. minutě šli domácí ve 3 na 2, ale Maty skvělým zákrokem míč vyrazil do bezpečí, další pohotovou ránu dokázal rovněž vykopnout do zámezí. O minutu později šli domácí Vlci do dalšího přečíslení ve 3 na 2, přihrávku na zadní tyč však domácímu hráči v poslední chvíli ukopl výborně vracející se Jara. Ve 35. minutě utekl Mirek, našel vpravo Philipa, který nadvakrát tvrdě zakončoval, bohužel jen těsně minul cíl. V protiútoku zase fantasticky zakročil proti osamocenému hráči Maty. Ve 37. minutě měli domácí další megašanci, ale Maty byl dnes prostě skvělý a míč opět zastavil, další obrovskou příležitost zase v poslední okamžik přerušil Jara. Ve 38. minutě však již přišel trest, po několikáté obdržel "hruškař" domácích míč, tentokráte si jej posunul doprava a prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 3:3. Za minutu po další akci Vlků "zazvonila" pravá Matyho tyč. Konec, o vítězi poháru rozhodovaly penalty.

Začínali jsme, ale bohužel Hanyho vychytal domácí kouzelník. Šutér Vlků Havlín se nemýlil a Phildu také neuvěřitelně vychtal gólman domácích. Ani na Hanzlovu dělovkou Maty nevyzrál, takže i letos končíme "až" druzí.

Sumasumárum: Začali jsem velmi špatně, domácí velmi šťastně. Brzy jsme po rychlém kontru opět inkasovali a zdálo se, že o vítězi je již rozhoduto, nebylo. Postupně jsme se začali osmělovat a těsně před půli jsme dokázali korigovat. Ve druhém dějství jsme byli čím dál držejší a šťastnou ranou přes celé hřiště vyrovnal skvělý gólman Maty. Po super kombinaci jsme šli dokonce do vedení a domácí začali být v těchto chvílích hodně nervózní. Pět minut před koncem však Vlci vyvynuli veliký tlak a nakonec dokázali po zásluze vyrovnat. V penaltové loterii jsme bohužel úspěšní nebyli, takže musíme smeknout a pogragulovat domácímu týmu k obhajobě Brněnského poháru.