ASM A - VŠSK Zlín 8:3 (2:1)

2. LIGA Východ - sobota 6.10.2018 - Tišnov - hala SSK

6.10.2018 - MaŠ

Naše branky: Tomáš Zdražil (Petr Urbánek) 1:1, Jiří Mašek (Tomáš Marvan) 2:1, Tomislav Šotola (Václav Večeřa) 3:1, Tomislav Šotola (Petr Urbánek) 4:1, Tomáš Juříček (Tomáš Marvan) 5:1, Tomáš Marvan 6:1, Petr Urbánek (Tomislav Šotola) 7:1, Tomáš Zdražil 8:3

Sestava: Václav Večeřa (Adam Tylč) - Jiří Mašek, Tomáš Zdražil, Luboš Demko - Tomáš Marvan, Tomáš Juříček, Petr Urbánek, Tomislav Šotola

V sobotu, 6. 10. 2018 od 20,00 hod., sehrálo naše áčko první domácí utkání 2. ligy VÝCHOD. Na naši palubovku přijel velmi nepříjemný soupeř ze Zlína. Před domácím publikem jsme chtěli odčinit debakl z minulého kola se Žabiňskými Vlky.

Úvodní minuty byly vyrovnané, žádné velké šance. První vážnějši příležitost měl Šoty jehož ránu i následnou dorážku Tomáše Juříčka vychytal brankář soupeře. O minutu později pálil opět Tomáš Juříček, ale jeho dělovku vyrazil gólman na roh. V 11. minutě pálil Urbec a dorážel Simčuk, ale opět ani jeden z nich na gólmana Zlína nevyzrál. V 15. minutě byl faulován Simčuk, rozhodčí však nechal pokračovat a soupeř s přehledem po samostatném úniku otevřel skóre - 0:1. Po pár vteřinách si narazil míč Simčuk s Urbecem a první jmenovaný elegantním lobem vyrovnal - 1:1. Ve 20. minutě uvolnil Marv doprava Juru a ten technickou křižnou ranou dostal naše barvy do vedení - 2:1.

V úvodu druhé půle měl Zlín velkou příležitost, ale Jura naštěstí vykopl míč z prázdné branky. Po chvíli zase vychytal samostatný nájezd Simčuka zlínský strážce. Ve 25. minutě vyhodil parádní míč až na hrušku Vašek Večeřa a Šoty skvěle hlavou zakončil - 3:1. O minutu později si skvěle narazili míč Urbec se Šotym a ten pohotovou dorážkou zvyšoval naše vedení - 4:1. Ve 27. minutě ještě hostující brankář vyrazil Marvovu dělovku, po jeho následném rohu však Marv přihrál Tomáši Juříčkovi a ten výstavní dělovkou vymetl pravý horní růžek - 5:1. O pár vteřin později vybojoval míč Marv a křižnou přízemní ranou přidal další zásah - 6:1. Ve 28. minutě vyvezl míč Simčuk, pod sebou našel Urbece, který si narazil se Šotym a následně přetlačil brankáře Zlína - 7:1. Ve 30. minutě parádně nastřeloval na zadní tyč Marv na Juru, ale toho vychytal gólman. O minutu později přešel Zlín do rychlého kontru, na jehož konci zakončoval hlavou do prázdné branky jejich útočník - 7:2. V tuto chvíli se soupeř dostal do dalšího tlaku, první šanci jsme ještě přežili, ale po lobem rozehraném rohovém kopu z voleje propálil hostující špílmachr vše, co mu stálo v cestě - 7:3. Sedm minut před koncem začal soupeř hrát power-play a prakticky do konce nás zamkl na naší polovině, kromě jedné tečované rány, jenž skončila na břevně nás však neohrozil. Minutu před koncem navíc přerušil jejich rozehru Simčuk a přes celé hřiště zapečetil dnešní utkání - 8:3. V poslení minutě ještě vysunul lobem Marva Šoty, ale první jmenovaný těsně minul cíl.

Sumasumárum: Fanoušci mohli shlédnout velmi kvalitní oboustranné utkání se šťastným koncem pro naše barvy. Po brejku jsme sice prohrávali, do poločasu jsme však po skvělých akcích utrhli vedení na naši stranu. Ve druhé půli jsme během pěti minut nastříleli po super akcích hned 5 branek a tím i dnešní utkání rozhodli. Soupeř ještě dokázal mírně korigovat, přesto však důležité body zůstávají doma.