ASM A - FERRAM Opava 6:5 (1:2)

2. LIGA Východ - neděle 28.10.2018 - Tišnov - hala SSK

28.10.2018 - MaŠ

Naše branky: Vlastimil Ryšavý (Petr Urbánek) 1:1, Tomáš Juříček (Tomáš Zdražil) 2:2, Tomáš Juříček (Petr Urbánek) 3:2, Tomislav Šotola (Tomáš Zdražil) 4:2, Tomislav Šotola (Vlastimil Ryšavý) 5:2, Tomáš Jílek (Tomáš Zdražil) 6:4

Sestava: Václav Večeřa (Adam Tylč) - Tomáš Jílek, Jiří Mašek, Tomáš Zdražil, Tomáš Juříček - Tomáš Marvan, Michal Skoupý, Tomislav Šotola, Petr Urbánek, Vlastimil Ryšavý

ŽK: Tomáš Juříček, Tomáš Zdražil, Tomáš Marvan

V neděli, 27. 10. 2018 od 17,30 hod., serhálo naše mužstvo odložené utkání s FERRAMem Opava. V jeho řadách nastoupil také bývalý fotbalista Zbyněk Pospěch. Chtěli jsme navázat na dobré výkony v posledních utkání a potěšit domácí diváky vítězstvím.

Hned ve 2. minutě pálil bodlem Vlasta, ale gólman vyrazil na roh, stejně tak vystřihl o dvě minuty později skvělý zákrok náš gólman Vašek. V 5. minutě vypíchl míč obránci Marv, vysunul Simčuka, ten ještě přihrával Juřovi, který však těsně minul. Na druhé straně šli opavští ve 2 na Vaška, ale ten neskutečným přesunem 100% příležitost vyrazil. V 6. minutě zpracoval po výhozu brankáře Opavy míč na hrušce Pospěch, obtočil se a křižnou ranou otevřel skóre - 0:1. V 8. minutě uvolnil Vlasta Urbece, ten vypálil, brankář vyrazil, ale doběhnuvší Vlasta byl bodlem nekompromisní - 1:1. V 9. minutě jsme měli další dvě velké šance, nejdříve uvolnil Jilas Vlastu, ten přestřelil, po přihrávce od Marva následně loboval Jura, ale těsně minul branku. Ve 10. minutě dělově pálil Juřa, ale razítkoval pouze břevno, doraz v podání Jury skončil těsně mimo. Ve 12. minutě obral o míč obránce Marv, pálil bodlem, ale jen do levé tyče. V téže minutě se přes obránce uvolnil Simčuk, ale osamocený nastřelil pouze skvělého gólmana hostí. Ve 13. minutě pálil po průniku Vlasta bodlem, ale brankář FERRAMu vytěsnil míč na tyč. Ve 14. minutě vyslal do úniku Jilas Šotyho, ten ale sám před gólmanem neuspěl, poté skvěle uvolnil Vlasta Urbece, ale jeho lob stačil ještě brankář Opavy vykrýt. V 16. minutě nás hezky soupeř vyšachoval a parádní trojúhelník zakončil nechatatelnou ranou o tyč - 1:2. V 19. minutě opět ve skvělé pozici zakončoval Vlasta, na brankáře soupeře ale ani nyní nevyzrál. V poslední minutě pak měla Opava další super příležitost, ale osamoceného útočníka famózně vychytal Vašek.

Ihned v první minutě po přihrávce od Simčuka pálil ze 13-metrů Juřa a vymetl levý horní růžek - 2:2. O minutu později uvolnil Jura Simčuka, ten však neproměnil, na druhé straně výborně proti Pospěchovi zasahoval Vašek. Ve 24. minutě se opět blýskl parádními dvěma zákroky Vašek. Ve 26. minutě jsme šli ve 3 na 2, Vlasta uvolnil Urbece, ten pálil, brankář vyrazil a pohotový Juřa dotlačil míč do branky Opavy - 3:2. V téže minutě přihrál Jura Juřovi, ale ten osamocený tentokráte gólmana neprostřelil. Ve 28. minutě nás soupeř vyšachoval, ale vracející Juřa ve skluzu zastavil přihrávku směřující na osamoceného útočníka před naší odkrytou brankou. O minutu později pálil Vlasta z dobré pozice bodlem, za chvíli jej v hrušce našel také Michal Skoupý, Vlasta loboval, ale těsně mimo. Ve 31. minutě jsme opět dobře zakombinovali, Šoty uvolnil Urbece, ten pálil do tyče, poté byl sám před gólmanem také Juřa, ale jeho lob strážce soupeřovi svatyně také zlikvidoval. Ve 33. minutě vyvezl míč Simčuk, přihrál doprava Šotymu a ten prostřelil gólmana Opavy počtvrté - 4:2. V tétě minutě prošel Vlasta po levé straně a předložil další parádní míč Šotymu, který nezaváhal - 5:2. O minutu později korigoval po obtočení opět k tyči Pospěch - 5:3. Ve 36. minutě uvolnil Simčuk Vlastu, ten ještě patičkou Urbece, který již ale nestihl brankáře přelobovat. Ve 37. minutě soupeř dobře zakombinoval a nástřel z levé strany usměrnil trošku šťastně do naší branky nabíhající útočník - 5:4. Ve 39. minutě vyvezl po pravé straně míč Jilas, vypálil a za přispění teče obránce pojistil naše vedení - 6:4. Jedenáct vteřin před koncem přerušil dobře kombinaci hostí vracející se Michal Skoupý, nechal se však vzápětí obrat útočníkem, který pohodlně k tyči snižoval - 6:5. Vteřinu před koncem jsme ještě mohli o vítězství přijít, nástřel na zadní tyč však naštěstí Opava do naší svatyně usměrnit nedokázala.

Sumasumárum: Viděli a zažili jsme utkání skvělé úrovně. Soupeř dvakrát vedl a my nedoklázali proměňovat mnoho velkých příležitostí, konstrukce branky mnohokrát zvonily. Nakonec jsme však po zásluze dokázali utkání rozhodnout na svoji stranu, i když v samotném závěru mohla Opava vyrovnat. Bereme tak další 3 důležité body a jedeme dál.