ASM A - Žabinští Vlci Brno 3:8 (3:3)

2. LIGA Východ - pátek 14.12.2018 - Tišnov - hala SSK

14.12.2018 - MaŠ

Naše branky: Ondřej Šidla (Petr Urbánek) 1:3, Petr Urbánek (Ondřej Šidla) 2:3, Tomáš Juříček 3:3

Sestava: Václav Večeřa, Adam Tylč - Tomáš Juříček, Jiří Mašek, Tomáš Zdražil, Petr Urbánek, Kiril Shkirych, Luboš Demko - Martin Hanuš, Odřej Šidla, Tomáš Marvan, Václav Seyfert

ŽK: Tomáš Juříček

V pátek, 14. 12. 2018 od 20,00 hod., jsme sehráli poslední letošní utkání 2. ligy Východ na domácí palubovce. Přivítali jsme Žabiňské Vlky.

Úvod utkání byl vyrovnaný. V 5. minutě po chybě Juři zahrozili hosté, ale po přihrávce na zadní tyč útočník soupeře přestřelil. V 8. minutě zase po úniku pálil jen do brankáře Marv, o minutu později v podobné situace stejně neuspěl ani Kiril. V 10. minutě proti nájezdu skvěle zakročil Vašek. V 11. minutě po Marvově vysunutí zakončoval Simčuk, ale jeho rána byla zblokována. Na druhé straně jsme ztratili míč a Vlci svoji akci zakončili bravůrně do prázdné svatyně - 0:1. V téže minutě po Marvově důrazu zakončoval dělovkou Jura, opět ale zakročil gólman soupeře. Ve 13. minutě jsme skvěle zakombinovali, Hany uvolnil Urbece, ale ten nastřelil jen brakáře. Ve 14. minutě jsme museli bránil další akci 2 na 1, Urbec ve skluzu míč ukopl, ale přesně k volnému hráči soupeře a ten do prázdné branky nezaváhal - 0:2. V 16. minutě po dlouhém nákopu hostí zpracoval na hrušce míč jejich útočník a z otočky "vymetl" pravý vingl - 0:3. V téže minutě nejdříve pálil těsně mimo Šidlis, stejný hráč za chvíli po zakončení Urbece dorazil již přesně - 1:3. V 18. minutě jsme opět sehráli další rychlou akci, na jejímž konci Šidlis uvolnil patičkou Urbece a ten korigoval - 2:3.V 19. minutě udržel míč důrazný Marv, poté se k němu dostal Juřa a přesným bodlem vyrovnal - 3:3.

Ve 22. minutě po dlouhém míč zakončoval nejdříve útočník Vlků mimo, stejně na druhé straně netrefil v dobré pozici Sája. Ve 26. minutě nás soupeř zatlačil a po tvrdé ráně musel vytáhnout skvělý zákrok Vašek. Ve 27. minutě Vlci nastřelili po rohu míč, který si nešťastně srazil do vlastní branky Luboš - 3:4. Ve stejné minutě lapil další ránu pohotový Vašek. Ve 28. minutě obešel na pravo Vaška útočník soupeře, přihrál před branku, kde vykopl míč Simčuk, ale na dorážku dalšího hráče již neměl šanci - 3:5. Ve 29. minutě pronikal Marv, přihrál na levou tyč Simčukovi, ale ten branku minul. Ve 31. minutě jsme opět chybovali při rozehrávce a následná tvrdá rána zaplachtila do levého horního růžku naší branky - 3:6. Za pár vteřin zastavila další ránu soupeře naše levá tyč. Ve 33. minutě zastavil další brankovou situaci výborným zákrokem Vašek. Za chvíli pálil Kiril v dobré pozici mimo a tak nás soupeř opět potrestal, dlouhý nákop doleva a křižná rána z otočky - 3:7. Ve 36. minutě lapil další velkou šanci kapitán Vašek. Ve 38. minutě nás opět Vlci parádně rozebrali, ale prázdnou branku minuli. Za pár okamžiků ale již byli přesní, útočník obešel Vaška a ranou od břevna zapečetil dnešní skóre - 3:8.

Sumasumárum: Po úvodním oťukávání nás soupeř hned tříkrát rychle potrestal. Na to jsme koncem prvního dějství dokázali zareagovat a po 3 parádních akcích jsme dokázali vyrovnat. Ve druhé půli jsme však dostali další 2 laciné branky a dá se říci, že od té doby existovalo již jen jedno mužstvo, Žabinští Vlci. Ti nám postupně nasázeli další branky a skóre se zastavilo až na děsivých - 3:8. No, hezký dárek k Vánocům.