VŠSK Zlín - ASM A 6:5 (0:4)

2. LIGA Východ - sobota 12.1.2019 - Luhačovice - Radostova

13.1.2019 - MaŠ

Naše branky: Vlastimil Ryšavý (Ondřej Šidla) 0:1, Tomáš Marvan 0:2, Philip Leasure (Vlastimil Ryšavý) 0:3, Michal Skoupý (Ondřej Šidla) 0:4, Michal Skoupý (Vlastimil Ryšavý) 4:5

Sestava: Václav Večeřa (Adam Tylč) - Martin Hanuš, Philip Leasure, Ondřej Šidla - Jaroslav Šnédar, Tomáš Marvan, Michal Skoupý, Vlastimil Ryšavý

ŽK: Philip Leasure, Vlastimil Ryšavý

Do Zlina jsme odjizdeli po kvalitni priprave na turnaji a jednom treninku v dobrem rozpolozeni. Trhlinky nam tradicne zacali vznikat po necekanych omluvach par hodin pred zapasem. Nejprve Urbeca chytly zada a Kiril se pobil, tak ze nevidel na oko. Narychlo se podaril sehnat aspon zaskok v podobe Marvana. Po přijezdu do Zlina jsme si pred zapasem trochu spravili oko v podobe nahych hazenkarek ve sprse a takhle nabuzeni jsme sli do zapasu. Po prvnim otukavani z obou stran prisla nejprve v 7. min. nase sance na jeden dotek po Hanusove kolmici se do slibne sance dostal Leasure, ale neuspel. V 9. min. prisla i sance domacich po nasi spatne prihravce. V nasledujici minute se individualne prosadil Hanus, ale opet byl zablokovan. Domací byli zaskoceni a dostavali se do šanci jen, kdyz jsme jim je sami pripravili, jako tomu bylo v 11. min. po nepřesne nahravce Jary, bohudik ze to domaci překombinovali. Ve 12. min. rozjel Šidlis akci a předložil mič Vlastovi, ktery si věděl rady 0:1. Soupeř hned z následujici rozehravky zazmatkoval a toho využil k induvidualnimu úniku Marvan a bylo to 0:2. Domaci v teto chvili vubec nefungovali. A mi jim dali dalši hřebíček v podobě genialni nahravky od Vlasty, ktery předložil mič k prave tyčce Leasurovi a ten to vyřešil mazacky jesličkami a vedli jsme 0:3. V 18. min. domaci brankar zlikvidoval prudkou střelu pod břevno od Vlasty. V nasledujici minute nejprve přišla hezka kombinace Hanuše se Šidlou a opět se zaskvěl domací brankař a vyrazil mič na roh. Z něj našel Šidlis před brankou Skoupise a vedem 0:4. Vyborny poločas jsme pak v klidu dohrali.

O poločase v kabině jsme se hecovali jak budeme makat jako by to bylo 0:0. Bohužel zůstalo jen u keců. Soupeř nás od začatku začal pressovat a mi razem nevěděli co mame hrat. Ztraceli jsme lehke balony, nepřesne nahravky, nechut bránit, to vse byli příčiny k tomu ze za 7 min. odehraneho 2. polocasu bylo razem skore 3:4. A mi byli čim dal vice nervozni a uspechani, nepodrzeli jsme mic a souper byl na koni. Meli jsme i štesti v podobě 2 nastřelenych tyči a stale jsme si zahravali, az to tam domacim spadlo 4:4, kdyz jim namazal Hanuš. Domaci byli na koni a mi úplně na dně. Ze sraček nas vytahl opět geniálně Vlasta, kdyz patičkou poslal do brejku Skoupiče a ten levačkou se nemýlil 4:5. Soupeř začal hrat power-play dlouho jsme odolavali, az pak se domaci prosadili po lajně, kdyz nemastnou neslanou strelu jsme si tečovali do vlastni branky 5:5. Zapletka pokračovala i nadale, ale štestěna nebyla k nam nakloněna, kdyz po nasem autu orazitkoval skrytym bodlem levou tyčku Vlasta. A aby toho nebylo malo 30 sekund pred koncem, misto aby Hanus nakopl mič lobem na branku začal kličkovat a domaci mič vyplchl a prostřelil Vaška 6:5. Nezbylo než zkusit naší power-play a v poslednich sekundach jsme mohli ješte alespoň vyrovnat, když střelu Vlasty nejprve doklepaval Jara a pak ještě Vašek, ale pokaždé domaci brankař skvěle zasáhl.