ASM A - USK Ostrava 9:3 (6:2)

2. LIGA Východ - pátek 18.1.2019 - Tišnov - hala SSK

20.1.2019 - MaŠ

Naše branky: Martin Hanuš (Ondřej Šidla) 1:1, Vlastimil Ryšavý (Jiří Mašek) 2:1, Vlastimil Ryšavý 3:1, Vlastimil Ryšavý (Václav Večeřa) 4:1, Jiří Mašek (Vlastimil Ryšavý) 5:2, Ondřej Šidla (Václav Večeřa) 6:2, Philip Leasure (Ondřej Šidla) 7:2, Vlastimil Ryšavý (Michal Skoupý) 8:3, Martin Hanuš (Vlastimil Ryšavý) 9:3

Sestava: Václav Večeřa (Adam Tylč) - Tomáš Juříček, Philip Leasure, Martin Hanuš, Ondřej Šidla, Vlastimil Ryšavý, Petr Urbánek, Jiří Mašek, Michal Skoupý, Miroslav Malíř

ŽK: Ondřej Šidla

Další důležitý zápas pro A-tým na nás čekal v domácím prostředí, kde jsme hostili USK Ostravu. Oba týmy měli své nelichotivé série, náš tým 7 proher z 8 zápasů, soupeř na tom byl ještě hůře 10. prohraný zápas. Proto se čekalo, co se vyvine z tohoto utkání. Náš tým po minulé blamáži ve Zlíně si nepřipouštěl nic než vítězství a soupeř neměl co ztratit. A podle toho taky utkání začalo. Soupeř hned v 1. min. a z prvního autu po srážce dvou zkušených hráčů Šidly a Hanuše pohotově skoroval 0:1. Naše odpověď přišla hned ve 2. min. vzápětí po kombinaci Leasure, Šidlis a zakončil Hanuš 1:1. Hned po rozehrávce stále ve 2. min. ze středu zapresoval Vlasta, obral obránce o míč a vedeme 2:1. Po další rozehrávce stále 2. min. opět Vlasta vypichl míč obešel kličkou obránce a pohrál si i s golmanem 3:1. Po vynikající minutě jsme se zase vrátili do reality a zase vysílali svými nepřesnými nahrávkami soupeře do brejku, naštěstí v tomto případě Veča nekapituloval. Ve 4. min. přišla další skvělá kombinace Mašek se Šidlou, ale hostující brankař byl proti.Š ance se tak střídaly na obou stranách, ale střelci jako by jim zvlhl střelecký prach, nebo gološi ukazovali své umění. V 9. min. se však probudil kouzelník Vlasta ze 3 soupeřových hráčů si udělal kužely a vedem 4:1. Hned po rozehrávce však Juřa s Maškem ztratili balon a zase nám strnul úsměv soupeř z brejku snižuje 4:2. V této fazy se soupeř začal více věnovat diskuzi s rozhodčími než hře, což nám vyhovovalo a jako zase ukolébalo. Další změnu skóre mohl změnit Urbec a bohužel minul prázdnou branku po nezištné nahrávce Hanuše. Další skvělou akci rozjel nezadržitelně Vlasta, i přes veškerou snahu obránce a dostatečnou pevnost našich dresů, kdy doslova Vlastu obránce táhl, dokazal přihrát Maškovi před prázdnou branku a ten se nemýlil 5:2. Když už se zdálo že se poločas dohraje rozvlnil soupeřovu síť ještě po sólu Šidla a uzavřel tak poločas na 6:2.

Do 2. poločasu jsme nastupovali s odhodláním nepustit soupeře k dotažení skóre, ba naopak trestat všechny naše šance. Na začátku utkání jsme museli sáhnout k vystřídání Juříčka, který po fotbalové přípravě dostával křeče. Přišla tak možnost vyzkoušet navrátilce Malíře, kdy se jeho přestup upekl těsně před utkáním. Hned po nástupu na palubovlu mohl na zadní tyčce skórovat, ale míč se mu zamotal mezi nohy. Osmělil se i soupeř ale Vašek byl zásadně proti. Při našem přečíslení 3 na 2 slabě zakončil Urbec. Další šanci jsme však už zužitkovali, když přesný nakop z obranny na hrušku na Leasureho, který se otočkou uvolnil a přesně zakončil pod břevno 7:2.Soupeř pomalu rezignoval, ale vykřesal ještě naději v podobě naší nedůraznosti, kdy 3 hrači nedokázali odkopnout míč do bezpečí a soupeř se s tím nemazal napálil ho na branku a vymetl levý růžek Vaškovi branky 7:3. Pak opět jsme 2x hezky zakombinovali a Malíř stál 2x sám před gološem, ale bohužel ani jednou nedal. Soupeř se tak naposled odvážil na naší polovinu a zahrozil, ale nepřekonal pozorného Vaška. Jak se říká nedáš dostaneš. A kdo jiný než fantastický Vlasta po narážecce z autu bodlem poslal míč za levou tyčku 8:3. Soupeř už dávno rezignoval, bohužel my se předháněli, kdo víc nedá šancí. V závěru se nám ještě podařilo navýšit skore na 9:3 po brejku Hanušem.

Sumasumárum: Splnili jsme povinnost naplno bodovat se soupeřem, bohužel zakončení dalších 100% šancí je trestuhodné a v příštích utkání by nás mohlo zbytečně srážet.