ASM B - Hustopeče 6:3 (2:1)

Divize E - pátek 12.10.2018 - Tišnov - hala SSK

12.10.2018 - MaŠ

Naše branky: Jiří Mašek (Jaroslav Šnédar) 1:1, Jiří Mašek (Tomáš Marvan) 2:1, Tomislav Šotola (Roman Šmída) 3:1, Jaroslav Šnédar (Jiří Mašek) 4:1, Tomislav Šotola 5:2, Tomislav Šotola (Tomáš Zdražil) 6:3

Sestava: Adam Tylč - Jiří Mašek, Tomislav Šotola, Tomáš Zdražil, Michael Malásek - Jakub Huňáček, Jaroslav Šnédar, Tomáš Marvan, Roman Šmída

ŽK: Tomáš Zdražil

V pátek, 12. 10. 2018 od 20,00 hod., sehrála naše rezerva další mistrovské utání na domácí palubovce. Dnešním soupeřem nám byl dosavadní lídr soutěže - hustopečský Agrotec.

Ihned v první minutě se dostali po jedné z mnoha našich chyb hosté do kontru, ale samostatný nájezd a rána zprava těsně minula branku Adama. V 5. minutě vychytal Adam famózně samostatný nájez hustopečského útočníka a v minutě 8. jsme zahrozili poprvé i my. Jara uvolnil Simčuka, ten loboval brankáře, který jej však vychytal. O minutu později nás opět Adam podržel při dalším brejku soupeře, v této fázi utkání jsme hodně chybovali a dostávali tak soupeře "na koně". Ve 12. minutě jsme však opět propadli už na půlce, následoval protiútok Hustopečí po levé straně a asistence před prázdnou branku - 0:1. Ihned z protiútoku přiťukl míč Jara Jurovi, ten si "udělal" obránce a ranou bodlem k tyči vyrovanal - 1:1. Po další parádní kombinaci si Marv nejdříve narazil míč se Simčukem a poté servíroval na levou tyč volnému Jurovi, a ten se opět nemýlil - 2:1. Do konce první půle již se hrálo opatrněji.

Ve 22. minutě pronikal zleva Marv, obešel i brankáře a servíroval Jarovi před prázdnou branku, ten však smolně minul míč. Ve 26. minutě kapitán Šoty odzbrojil obránce hostů, vysunul Romana a šli ve 2 na gólmana, Roman mu v pravý čas vrátil zpět a Šoty zvyšoval naše vedení - 3:1. Ve 29. minutě Jura parádně uvolnil vlevo Jaru, ten ještě skvěle servíroval doprava na Marva, který však naprosto odkrytou branku bohužel minul. V téže minutě jsme skvěle zakombinovali, Jura uvolnil doleva Jaru a ten přízemní křižnou ranou k pravé tyči trhal sítě - 4:1. O minutu později Hustopeče zahrávaly trestný kop na levé straně, přihrávka následovla doprava a jejich hráč výstavní ranou vymetl levou pavučinku - 4:2. Ve 31. minutě pálil Jara z 15-ti metrů do břevna. Ve 34. minutě pak Šoty obral svým důrazem o míč obránce a svůj samostatný nájezd chladnokrevně zakončil ranou k tyči - 5:2. Ve 39. minutě šly Hustopeče do brejku ve 3 na 2, ale Adam dalším fantastickým zákrokem míč vyrazil. Na druhé straně vychytal Šotyho zase hostující gólman. V poslední minutě nejdříve hosté korigovali výsledek ranou o levou tyč. Pět vteřin před koncem ale Šoty opět důrazně obral o míč obránce a se Simčukem šli ve dvou na brankáře, Šoty obdržel míč v pravý okamžik zpět a zapečetil tak svůj dnešní hattrick - 6:3.

Sumasumárum: První půle byla podivná. Bez zápalu na obou stranách, na naší straně abnormální množstvím velikých chyb. Několik brejků soupeře střídající famózní zákroky našeho gólmana Adama. Ve druhé půli jsme již hráli výrazně disciplinovaněji a postupem času jsme získali tříbrankový náskok, který jsme si do konce již s přehledem udržovali a pohlídali.