ASM B - Amor Vyškov 6:1 (2:0)

Divize E - sobota 27.10.2018 - Tišnov - hala SSK

27.10.2018 - MaŠ

Naše branky: Tomáš Marvan 1:0, Roman Šmída (Jiří Mašek) 2:0, Roman Šmída (Jakub Hanák), 3:0, Jiří Mašek (penalta) 4:0, Roman Šmída (Tomislav Šotola) 5:1, Jiří Mašek (Tomáš Juříček) 6:1

Sestava: Lukáš Rauscher (Adam Tylč) - Tomáš Zdražil, Jiří Mašek, Jakub Hanák, Tomislav Šotola - Jan Mašek, Roman Šmída, Tomáš Marvan, Tomáš Juříček

V sobotu, 27. 10. 2018 od 20,00 hod., jsme sehráli další mistrovské utkání na domácí palubovce. Soupeřem nám byl Amor Vyškov, který prozatím je na posledním místě v soutěži. Díky četným zraněním byla sestava hodně improvizovaná, přesto jsme chtěl potvrdit formu a naplno bodovat.

Od úvodních minut jsme bušili do svého soupeře, ten poctivě bránil a přecházel do nebezpečných brejků. Ve 2. minutě nejdříve zahrozili hosté, ale Lukáš skvělým zákrokem vyrazil na roh, na druhé straně Jurovu dělovku vykopl obránce z brankové čáry do bezpečí. V 6. minutě jsme špatně bránili při rohu a Lukáš dalším důležitým zákrokem držel nulu. V 8. minutě obral o míč obránce Marv a lobem parádně otevřel skóre - 1:0. Mezi 9. a 11. minutou musel po dalších rychlých kontrech soupeře hned 3x zasahovat skvělý Lukáš, ale vždy zakročil na jedničku. V 15. minutě nastřeloval Juřa, Marv přepustil, ale gólman Vyškova reflexivně vykopl míč. Za chvíli Marv pálil těsně mimo pravého horního růžku branky Amoru. V 16. minutě opět úspěšně čelil nájezdu soupeře Lukáš, na druhé straně nevyzrál na gólmana ani Hany, ani v další akci Šoty. V 18. minutě pálil dělovkou Jura, gólman vyrazil na břevno a důrazný Roman ve skluzu přetlačil obránce a zvyšoval naše vedení - 2:0. Po chvíli jsme opět dvakrát chybovali, ale Lukáš byl vždy pozorný. V poslední minutě pálil Jura do pravého horního růžku, ale gólman jej vychytal. Po sklepnutí od Marva pálil následně i Juřa ale razítkoval pouze pravou tyč.

Hned v úvodu druhé půle uvolnil kapitán Šoty Ghedu, ale toho vychytal brankář Amoru, o minutu později pálil opět aktivní Šoty, ale i proti jeho ráně úspěšně zasáhl brankář. Za chvíli vypálil z dálky Hany, brankář míč vyrazil, ale Roman do prázdné branky zvyšoval naše vedení - 3:0. Ve 23. minutě přešel přes dva hráče Simčuk, pálil bodlem k levé tyči, ale gólman Vyškova vykopl míč do zámezí. O minutu později vyrazil Jurovu ránu rukou z prázdné branky hráč soupeře a byla z toho červená karta a penata, kterou sám Jura přesnou ranou k levé tyči proměnil - 4:0. V minutu později vychytal ránu z otočky na hrušce Lukáš, na druhé straně uvolnil Jura Simčuka, ale brankář vyrazil na další roh. Ve 28. minutě uvolnil do samostatného nájezdu Simčuk Romana, ale toho tentokráte gólman vychytal. Ve 30. minutě pálil opět dělově Jura, ale gólman vyrazil na tyč, další Jurovu ránu zastavila smolně Simčukova hlava. Ve 33. minutě jsme propadli na levé straně, po lajně se protáhl útočník soupeře a křižnou ranou překonal také Lukáše - 4:1. Ve 34. minutě uvolnil Šoty Romana, ten však nedal, ale za pár vteřin opět náš kapitán přihrál Romanovi a ten rychlým manévrem obstřelil již ležícího brankáře Amoru - 5:1.  Ve 38. minutě jsme upalovali ve 3 na 2, Juřa vysunul doprava Simčuka, ten mu pod sebe vrátil a Juřa pálil na tyč, kde ještě tečoval Jura - 6:1. O minutu později ztratil míč Gheda a kapitán soupeře šel sám na Lukáše, loboval jej, ale naštěstí těsně minul branku. Ve 40. minutě ještě nastřeloval před branku míč Hany, Roman z voleje zakončoval, ale gólmana nepřekonal.

Sumasumárum: Soupeř hrál hodně úsporně a ucpal obranný val. Nám se hodně těžce do něj dostávalo a Vyškov hrozil neustálými brejky. Postupně jsme však získali důležitý náskok a utkání jsme dovedli vcelku v pohodě do vítězného konce. Nebýt skvělých zákroků gólmanů, mohl být výsledek ještě o hodně vyšší. Pochvala také patří Lukášovi, který nás nejednou rovněž hodně podržel. Utkání sice nepobralo kdoví jaké krásy, přesto však bereme zaslouženě všechny body.