Divize E - sobota 3.11.2018 - Vyškov - Purkyňova

3.11.2018 - MaŠ

Naše branky: Tomáš Marvan (10 m) 3:1, Tomáš Marvan 3:2

Sestava: Adam Tylč - Jiří Mašek, Tomáš Zdražil, Petr Urbánek, Tomáš Juříček - Philip Leasure, Roman Šmída, Tomáš Marvan, Jaroslav Šnédar

V sobotu, 3. 11. 2018 od 20,00 hod., jsme nastoupili na vyškovské palubovce k dalšímu mistrovskému utkání proti jednomu z hlavních adeptů na postup do 2. ligy - týmu FC Kloboučky.

Hned ve 2. minutě se před Adamem zjevil dravý domácí útočník, ale náš brankář jeho příležitost zlikvidoval. Na druhé straně obral o míč obrácne důrazný Marv, obstřelil brankáře, ale z brankové čáry míč vykopl obránce do bezpečí. V 5. minutě jsme zahrávali trestný kop, Juřa nastřelil zeď a soupeř z brejku mezi nohama Adama otevrřel skóre - 1:0. V 7. minutě sehráli domácí signál po rohovém kopu a do prázdné branky na zadní tyči zvyšovali skóre - 2:0. V 9. minutě vysunul Jura Jaru, ale ten jen těsně minul pravý horní růžek branky domácích. O minutu později přerušili domácí naši rozehru a po chybě se ocitl domácí útočník osamocen na zadní tyči a nazaváhal - 3:0. Ve 12. minutě jsme měli megašanci my, Urbec hlavou vracel před branku, Roman zde hlavičkoval, brankář vyrazil a poté neskutečně vytáhl i následné bodlo Philipa. Ve 13. minutě pálil domácí útočník z pravé lajny, ale nastřelil pouze břevno. Ve 14. minutě vyrobyly Kloboučky 6. faul a Marv 10-metrový kop dělovkou proměnil - 3:1. V 19. minutě pálil z leva Juřa křižně těsně mimo. Ve 20. minutě vyrobyli domácí hrubku, Marv se zmocnil míče, přihrál doleva Urbecovi, ten obešel brankáře, ale jeho ránu z brankové čáry opět vykopl vracející se obránce. Pár vteřin před koncem se událo něco moc zajímavého. Tři vteřiny před koncem přihrál nabíhající Roman na půlku Jurovi, ten mu narazil míč do uličky a Roman ranou pod břevno korigoval. Rozhodčí odpískali branku, ale na protest časomíry nakonec svůj verdikt změnili, že již prý branka padla po konci poločasu. Zajímavé, klakson nekřičel, rozhodčí nepískali konec. Každopádně více než sporná situace, jenž nás mohla, spíše měla, dostat zpět do hry.

Ve druhé půli jsme hodně přidali a bylo to znát, většinu času jsme domácí přehrávali a byli jsme lepším týmem. Ve 22. minutě obral obránce o míč Marv, pronikal až do šestky a bodlem k tyči snižoval na rozdíl branky - 3:2. Ve 25. minutě utekl domácím Philip, uvolnil Urbece, ale ten těsně minul pravou tyč. Ve 28. minutě nastřeloval dělově Marv na Jaru, ale ten před prázdnou brankou míč bohužel minul, velká škoda. Ve 29. minutě šly do brejku Kloboučky, ale jejich útočník naštěstí minul cíl. Ve 31. minutě následoval další nástřel Simčuka na Jaru, ale ten i nyní smolně minul, škoda. Ve 34. minutě dvakrát úřadoval agilní Simčuk, ale i jeho ránu a i další po samostatném průniku vytěsnil domácí gólman na roh. Ve 35. minutě fantasticky zlikvidoval samostatný nájezd a ránu domácího útočníka Adam. O minutu později pálili domácí další ránu těsně mimo. Od 38. minuty jsme přešli do power-play, bohužel jsme ihned propadli a soupeře využil svoji akci 2 na 1 s přehledem - 4:2. Ve 38. minutě pálily Kloboučky přes celé do tyče. V poslední minutě jsme několikrát dobře vykombinovali, dvakrát zakončoval na zadní tyči osamocený Adam, ale vždy jej vychytal padající brankář, po druhém zákroku stříleli domácí do naší odkryté branky popáté - 5:2.

Sumasumárum: Zápas to byl hezký, bohužel jsme pálili mnoho velikých šancí a to rozhodlo. Domácí si vytvořili dostatečný náskok, který jsme postupně korigovali. Ve druhé půli jsme byli lepším týmem, ale chybělo nám trošku štěstí a možná klidu při zakončení. Škoda, bod zde bychom si dnes asi zasloužili.