Nasan - ASM B 2:7 (2:4)

Divize E - pátek 23.11.2018 - Brno - Bohunice

23.11.2018 - MaŠ

Naše branky: Tomáš Zdražil (Tomislav Šotola) 2:1, Tomáš Zdražil (Tomislav Šotola) 2:2, Tomislav Šotola (Jaroslav Šnédar) 2:3, Tomislav Šotola (Jiří Mašek) 2:4, Tomáš Zdražil (Adam Reitoral) 2:5, Tomáš Zdražil 2:6, Tomislav Šotola 2:7

Sestava: Adam Tylč - Tomáš Zdražil, Jiří Mašek, Michael Malásek - Tomislav Šotola, Jaroslav Šnédar, Tomáš Marvan, Adam Reitoral

V pátek, 23. 11. 2018 od 20,00 hod., jsme sehráli další mistrovské utkání v Bohunicích na palubovce domácího Nasanu Brno. Soupeř nastoupil pouze ve 4 hráčích v poli, což popravdě pro moji osobu bylo spíše komplikací a přineslo obavy.

A ihned v úvodu se toto začalo naplňovat. Domácí zamkli "šestku" a my se pustili do dobývání. Ve 4. minutě odkopli dlouhý míč, při kterém zaváhal Adam a domácí útočník si nejdříve nahrál lobem o tyč a poté dorazil - 1:0. Za minutu po rychlém brejku jsme špatně přebrali hráče a ti do prázdné branky opět skórovali - 2:0. Korigovat mohl Simčuk, ale jeho rána proletěla těsně nad. V 8. minutě šli domácí do dalšího brejku 2 na 1, ale Adam famózním zákrokem jejich tutovku zlikvidoval. V 11. minutě si narazil Simčuk s kapitánem Šotym ve hrušce a ranou o levou tyč konečně korigoval - 2:1. Ve 12. minutě obral důrazný Marv o míč obránce, ale pálil nad, za minutu zase parádní ranou orazítkoval Michal pravou tyč. V 15. minutě byl na konci naší kombinace Jura, ale jeho skrytou ránu brankář vyrazil. V 17. minutě servíroval křižně Marv na zadní tyč Reitymu, ale ten míč minul. V 18. minutě si opět narazil míč Simčuk se Šotym a první jmenovaný technickou ranou k pravé tyči vyrovnal - 2:2. V 19. minutě jsme mohli jít do vedení, ale po Jurově přihrávce do hrušky pálil Šoty jen do gólmana. Ve 20. minutě si pro změnu narazil míč Šoty s Jarou a podobnou ranou té Simčukově dostal konečně naše barvy do trháku. Za pár vteřin započal naši další akci Jara, přihrál Jurovi, ten uvolnil doprava Šotyho, který křižnou ranou překonal domácího brankáře počtvrté - 2:4.

V úvodu druhého dějství pálil bodlem z dobré vzdálenosti Marv, ale gólman domácích čaroval. Ve 25. minutě byla další naše rána zblokována a zastavilo ji břevno. Ve 26. minutě se vpravo uvolnil Michal, ale i jeho ránu vykopl brankář do břevna. V téže minutě vysunul Reity doleva Simčuka, jehož ránu sice tečoval domácí gólman, ale ta i tak skončila v pravém horním růžku - 2:5. Ve 29. minutě pálil těsně nad Reity, poté si narazili míč Jura s Jarou, ale i první jmenovaný byl na strážce domácí svatyně krátký. Ve 32. minutě se dostal do zakončení Jura po přihrávce od kapitána Šotyho, ale gólman Nasanu byl prostě neprůstřelný. Ve 35. minutě jsme upalovali ve 3 na 2, Reity uvolnil Juru, ten servíroval na zadní na Jaru, ale před ním míč vyčistil obránce. Jura následně pálil zprava, ale další reflexivní zákrok nás přímo decimoval. Ve 36. minutě zahrozili hned dvakrát domácí, na první míč skluzem naštěstí domácí kapitán nedosáhl, druhou ránu zlikvidoval skvěle Adam. Ve 39. minutě pálil Marv opět do břevna. V poslední minutě hráli domácí power-play, míč získal Simčuk a trefil přesně prázdnou branku - 2:6. Za pár vteřin servíroval zleva na Marva Simčuk, první jmenovaný napálil míč do břevna a Šoty odražený míč usměrnil zpět do branky - 2:7. Ještě za chvíli jsme šli ve 2 na 1, Šoty uvolnil Marva, ten sklepl pod sebe na Simčuka, ale jeho ránu na brankové čáře vyrazil obránce.

Sumasumárum: K tomu utkání se toho moc říci nedá. Domácí nastoupili pouze ve 4, což znamenalo jediné. Beton, kvalitní beton, neprostupný beton a v případě sil brejky. Úvod byl navíc pro nás jako z hororu, dvě obrovské chyby nás dostaly do těžké situace. Trpělivostí jsme naštěstí do poločasu utkání dokázali otočit, ale i ve druhé se nám hold zakončovat moc nedařilo. Tato utkání hold nemám rád, patří k těm nějtěžším a pro diváky zřejmě nic moc. 3 body však máme a to je prioritní, TÝMU děkuji a těšíme se již na další, již futsalové utkání, s rezervou hodonínského Tanga příští sobotu.