Brikety-pelety Štěpán Vyškov - ASM B 8:7 (1:1)

Divize E - pátek 7.12.2018 - Vyškov - Purkyňova

7.12.2018 - MaŠ

Naše branky: Tomáš Marvan (Michael Malásek) 1:1, Jaroslav Šnédar 5:2, Jaroslav Šnédar (Václav Seyfert) 5:3, Roman Šmída (Tomislav Šotola) 6:4, Tomislav Šotola (Martin Hanuš) 7:5, Adam Tylč (Michael Malásek) 7:6, Adam Tylč (Michael Malásek) 7:7

Sestava: Adam Tylč - Michael Malásek, Václav Seyfert, Martin Hanuš, Tomislav Šotola - Adam Reitoral, Jaroslav Šnédar, Tomáš Marvan, Roman Šmída

ŽK: Tomáš Marvan

V pátek, 7. 12. 2018 od 20,00 hod., jsme nastoupili ve Vyškově proti domácím Briketám peletám Vyškov. Minulé utkání jsme zpackali, proto jsme dnes chtěli naplno bodovat a tuto blamáž odčinit.

Hned v první minutě dvakrát pálil Reity, brankář jej však vychytal a později se řítil po pravé straně Roman, ale i on ve skluzu minul cíl. Poté začali úřadovat domácí, v průběhu asi 5 minut měli 4 obrovské příležitosti, první samostatný nájezd skvěle lapil Adam, stejně tak doraz domácího útočníka na zadní tyči o chvíli později. Další nájezd volného domácího kapitána skončil lobem nad a o minutu později zvonila levá tyč naší branky. Naše úvodní desetiminutovka byla příšerná. V 10. minutě uvolnil Sája Marva, ale ten na gólmana domácích nevyzrál. Na druhé straně si připsal další fantastický zákrok Adam a další samostatný nájezd domácího hráče opět lobem minul cíl. Ve 12. minutě sklepl dlouhý míč Roman na Šotyho, ale ten byl vychytán domácím strážcem. Ve 13. minutě jsme si opět počínali hodně ležérně při bránění naší šestky, odražený míč tak dorazil k tyči domácí hráč - 1:0. V 15. minutě vysunul Hany doprava Michala, ten ještě přihrával na zadní tyč Marvovi a ten vyrovnal - 1:1. V 16. minutě jsme při pressingu vybojovali míč a kapitán Šoty pálil pohotově k levé tyči, domácí brankář však super zákrokem míč vykopl. Následný trestný kop pálil Hany, Šoty posléze sklepl doprava na Romana, ale ten z voleje pálil jen do boční sítě. V 17. minutě po úniku na levé straně pálil bodlem Sája těsně mimo, poté si Šoty narazil míč se stejným hráčem, ale gólman jeho ránu vytěsnil na břevno. V 19. minutě vychytal opět domácího hráče skvělý Adam, na druhé straně poločas zakončil Marv ranou bodlem, na gólmana si však také nepřišel.

Ihned v první minutě druhé půle se po narážečkách dostal až před brankáře Hany, ale ten jej vychytal. Ve 24. minutě jsme při útočení ztratili míč, domácí hráč vysunul spoluhráče až do levého rohu, ze kterého lobem křižně opět dostal domácí do vedení - 2:1. Ve 27. minutě měly Brikety další brejk, ale po přihrávce dolů skvěle zakročil Adam. V téže minutě zlikvidoval Šotymu trestný kop domácí brankář. Ve 28. minutě jsme sehráli skvělou akci, Sája uvolnil Hanyho, ten si narazil s Reitym, ale sám před gólmanem nedal. Ve 31. minutě uvolnil Roman Sáju, ten osamocen opět nedal, domácí ihned nakopli míč na útočníka, ten jej skvěle zpracoval a do protipohybu Adama zvyšoval vedení - 3:1. Ve stejné minutě jsme opět ztratili míč a domácí ve 3 na 1 s přehledem do prázdné branky skórovali - 4:1. Aby toho nebylo málo, tak za další minutu po nástřelu "pod víko" to bylo již 5:1. Ve 33. minutě nedal do prázdné branky Sája, na druhé straně nás opět zachránil po nájezdu Adam. V této chvíli již jsme hráli s 5 fauly, jelikož hodně nepřesný rozhodčí asi doma zapomněl stejný metr nebo brýle, nevím .... V téže minutě vyvinul velký tlak na obránce na hranici faulu Šoty a Jara prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 5:2. Ve 36. minutě nastřelil z prava po průniku Sája míč a Jara jej "saklil" pod víko - 5:3. Ve 37. minutě domácí opět po brejku do prázdné svatyně zvyšovali své vedení - 6:3. Hráli jsme power-play a Sája ve 37. minutě tvrdě servíroval před branku Romanovi, který nekompromisně trhal sítě - 6:4. Bohužel o minutu později jsme opět nebyli při bránění důslední a lehká rána domácího hráče o tyčku zapadla opět do naší branky - 7:4. Z otočky páli asi z 15-ti metrů Hany, jeho ránu ještě před gólmanem tečoval Šoty a bylo to již - 7:5. Poté domácí po šestém faulu zahrávali desítku, ale vysoko nad. Při power-play jsme drželi míč, Michal skrz celé hřiště přenesl na Adama a ten bolem k pravé tyči korigoval na rozdíl jediné branky - 7:6. Za pár vteřin si oba zopakovali akci jako přes kopírák a Adam vyrovnal - 7:7. Poté však vzal do rukou osud utkání, slušně řečeno, hodně nepřesný rozhodčí Texl. Brikety jsme obrali o míč, Hany vysunul do samostatného úniku Šotyho, ten šel sám na brankáře a asi pět metrů od něj nabíhal Jara, o kterého mimo míč zavadil obránce a zmatený Texl odpískal naprosto nepochopitelně další 6. faul našeho týmu. Nejen že nám sebral možnost rozhodnout, ale daroval domácím "desítku", kterou také proměnili - 8:7. V závěru se strhla mela, ve kterém si to zmiňovaný rozhodčí dokonce slízl i od domácích hráčů, kteří uznali, že rozhodčí toto utkání nezvládl a rozhodl pro jejich prospěch. Je krásné, že se našemu kapitánovi v kabině rozhodčí omluvil, že nám utkání zkazil, to nám však body nevrátí !!!

Sumasumárum: V úvodu jsme sehráli fatální desetiminutovku, po které jsme klidně mohli prohrávat o pět branek. Poté jsme hru převzali my a měli malinko více ze hry, ale ty šance, to co mi nedáme, to je do nebe volající. Na domácí gól jsme rychle odpověděli a ve druhé půli jsme utkání chtěli rozhodnout. Od této chvíli jsme sice hráli my, ale Brikety každý svůj brejk s jistotou trestaly. My jsme sice neustále dotahovali manko, ale i domácí branky narůstaly. V závěrečné power-play jsme však díky 2 brankám gólmana Adama minutu před koncem vyrovnali a chtěli jsme i vyhrát. Hany vyslal Šotyho proti brankáři, ale v tu chvíli zaúřadoval rozhodčí, který nás tímto doslova "zařízl" a utkání rozhodl pro domácí. To se rozdýchává jen velmi stěží. Každopádně v utkání jsme opět udělali neskutečné množství chyb při bránění, nedali mnoho šancí, kdyby tak nebylo, nemusely být chyby rozhodčího tak důležité a rozhodující.