ASM B - FC Kloboučky 5:9 (1:3)

Divize E - sobota 9.2.2019 - Tišnov - hala SSK

9.2.2019 - MaŠ

Naše branky: Dominik Pořízek (Tomáš Zdražil) 1:3, Miroslav Malíř (Tomáš Zdražil) 2:3, Tomislav Šotola (Martin Hanuš) 3:5, Miroslav Malíř (Dominik Pořízek) 4:8, Miroslav Malíř (Tomislav Šotola) 5:9

Sestava: Adam Tylč - Tomislav Šotola, Martin Hanuš, Tomáš Zdražil, Tomáš Juříček - Michael Malásek, Dominik Pořízek, Miroslav Malíř, Tomáš Marvan

ŽK: Tomáš Juříček, Dominik Pořízek

V sobotu, 9. 2. 2019 od 20,00 hod., hostila naše rezerva na domácí palubovce nejlepší mužstvo DIVIZE E - FC Kloboučky. Celý týden jsme řešili mnoho absencí, nakonec jsme ale sestavu nějak poskládali, museli zasáhnout dva, ne zcela zdravotně v pořádku, jeden naprostý nováček. Jedno bylo jasné, pokud chceme s lídrem soutěže uspět, musí si každý šáhnout na dno, musíme hrát jako tým, minimálně chybovat a možná mít i trošku štěstí.

Od úvodu se hrála vyrovnaná partie a oba týmy hrály opatrně. Ve 3. minutě jsme darovali hostům nepřímý kop za dvojí hrá s gólmanem, ránu však zastavila naše zeď. V 6. minutě bohužel Dominik propadl po dlouhém nákopu za obranu, útočník parádně míč zpracoval a poslal jej do pravého horního růžku - 0:1. Ve 12. minutě vyvezl míč Simčuk, sklepl na Marva, ale jeho dělovka těsně proletěla okolo pravého horního růžku. Za chvíli vyrazil famózně Adam ránu  míříci opět pod víko, po sehraném signálu opět Adam uržel naši branku zavřenou. Ve 13. minutě se opakovala stejná situace jako při první brance, opět Dominik nestačil na zabíhajícího útočníka a stáhl jej ve vápně - penalta. Hostující kapitán nechytatelnou ranou pod břevno zvyšoval vedení - 0:2. V 16. minutě pak chyboval Simčuk, první ránu ještě Adam vyrazil, na druhou již ale byl krátký - 0:3. V téže minutě pálil kapitán Šoty těsně nad. O minutu později prošel Simčuk přes půl hřiště, ale jeho bodlo jen těsně minulo cíl. V 18. minutě udržel míč Simčuk přihrál doprava Dominikovi a ten přízemní dělovkou k tyči korigoval - 1:3. Za pár vteřin pálil těsně mimo a nebezpečně Marv. V 19. minutě Kloboučky dobře zahrály roh, Adam vyrazil, míče se zbavil Simčuk, přešel přes 3 protihráče a našel Marva, jeho lob však vykopl obránce na aut. V poslední minutě nastřeloval míč Hany, ale Simčuk svoji příležitost neproměnil.

Druhý poločas jsme začali skvěle. Simčuk vyvezl míč přes půl hřiště, přenechal Mirovi a ten dělovým křižným bodlem o levou tyč snižoval na rozdíl jediného zásahu - 2:3. Ve 26. minutě vytáhl Adam parádní zákrok proti dělovce soupeře a po následném propadu po signálu Kloboučků opět držel naše naděje. Ve 27. minutě nám soupeř vypíchl míč a šel ve 2 na 1, přihrávku na zadní nešťastně zastavil Mira a hostující útočník patičkou zvyšoval vedení, štěstí hold přeje připraveným - 2:4. Skórovat mohl ihned poté Hany, ale jeho bodlo jen těsně minulo pravou tyč. Ve 30. minutě si dobře Simčuk narazil s Hanym, ten jej lobem vyslal za obranu, ale prvního jmenovaného vychytal brankář. Ve 32. minutě jsme špatně přebrali hostujícího kapitána a ten výstavní ranou křižně zvyšoval. Opět malé zaváhání a hned potrestáno - 2:5. Za pár okamžiků Hany naštřelil polovysoký míč před branku a Šoty hlavou vykřesal naději - 3:5. Ve 33. minutě jsme ale opět nechali proniknout útočníka Kloboučků a ten pohodově k tyči zvyšoval opět na rozdíl 3 branek - 3:6. Pět minut před koncem jsme zkusili přejít do power-play s Adamem, po chvíli však Hany chyboval s rozehrávkou a hráč soupeře po kličce do prázdné branky opět saklil - 3:7. Za minutu nám přes celé hřiště vsítil branku i brankář, Adam míč promáchl - 3:8. Ve 38. minutě vybojoval míč na obránci Dominik, přihrál Mirovi a ten dělovkou od břevna korigoval výsledek - 4:8. V poslední minutě si z nás opět hráči soupeře udělali kuželky, prokombinovali se až ve dvou před osamoceného Adama, jeden patičkou míč vrátil, druhý pohodlně zasunul - 4:9. Na druhé straně zase Hany našel na tyči Miru, ten si narazil se Šotym a přízemní ranou k pravé tyči ukončil dnešní střelecký účet - 5:9.

Sumasumárum: Takže asi takto. Bylo jasné, že potřebujeme dobře bránit, dřít jeden za druhého, jen takto můžeme případně uspět proti skvělému nejlepšímu týmu soutěže. Bohužel jsme brzy po nedůsledném bránění inkasovali a po podobných hrubkách dostali další dvě branky. V tu chvíli je těžké s výbornými Kloboučky hrát. Sice se nám ve druhém poločasu podařilo dostat na dostřel jediného zásahu, ale Kloboučky opět uskočily a již si své vítězství pohlídaly a nedaly vzít. Já chci poděkovat hráčům za výkon. Makalo se, bohužel i chybovalo, ale to k tomu hold patří. Nezbývá než pogratulovat soupeři k zaslouženému vítězství a postupu do 2. ligy. Za nás pevně doufám, že nám teď týdenní pauza prospěje a v dalších utkáních budeme 100% a správně namotivovaní.