Tango Hodonín B - ASM B 5:6 (2:2)

Divize E - pátek 8.3.2019 - Hodonín - TEZA

11.3.2019 - MaŠ

Naše branky: Petr Urbánek (Ivan Selyvonenko) 0:1, Jakub Hanák (Roman Šmída) 0:2, Jiří Mašek (Filip Hoffmann) 2:3, Tomislav Šotola (Jiří Mašek) 2:4, Tomislav Šotola (Filip Hoffmann 4:5, Petr Urbánek 5:6

Sestava: Adam Tylč - Petr Urbánek, Ivan Selyvonenko, Jiří Mašek, Filip Hoffmann - Jakub Hanák, Roman Šmída, Tomislav Šotola, Martin Mašek

Jak uz je naší tradicí, odjezdy na venkovní zápasy bývají velké dobrodružství. Ne jinak tomu bylo i v pátek před Tangem. Ale čím větší je to dobrodružství, tím lépší výkon. I tohle potvrdili naši dobrodruzi, kteří odcestovali do Hodonína. V samotném zápase jsme místy předváděli hezké akce na jeden dotek a vypadalo to, jako bychom to měli nacvičené. Prvnich 5 minut to bylo vzájemné oťukávání. Pak ale bratři Maškové si vzpomněli na filmový citát "já na bráchu, bracha na mě" a celé povedené akci chyběl jen gól, míč zastavila tyčka. Za chvilku v 8. min. to už jsme se radovali z vedoucího gólu, když jsme šli do přečíslení, uskočil nám míč od sálovky a vyběhnutím hasil domácí brankař celou situaci, ale jen za cenu autu. Toho však Ivan využil k rychlé rozehrávce na střed volnému Urbecovi a ten míč uklidil za tyčku 0:1. Ještě větší radost jsme měli hned za další minutu, když zakombinoval po straně Šméda s Ivanem a střílená nahrávka našla Hanáka, který uklidil míč podruhé za domácího brankaře 0:2. Po tomto golu jsme zbytečně přestali hrát a přišla z ničeho nic velká šance domácích při nástřelu před branku, ale domácímu hráči se míč zamotal mezi nohy a pak už naši obránci situaci uklidnili. Nedáš dostaneš mohlo platit, bohužel zkvěle zvládnutý brejk Mašek s Ivanem, druhý jmenovaný trestuhodně přestřelil prázdnou branku. Domácí si oddechli a dali nám z ničeho nic gól po nástřelu z autu, když jsme špatně pokryli hráče 1:2. Hra se pak přelévala od vápna po vápno. Při jednom náznaku našeho přečíslení jsme ve středu ztratili při souboji míč a rázem šli domácí 2 na 1 a bravurně zakončili na 2:2. Do poločasu jsme měli ještě 2 šance, nejprve opět Ivan přestřelil a pak po pressingu jsme minuli branku. Do kabin se šlo za nerozhodného stavu.

Do 2. poločasu jsme zase vlétli aktivně a hned ve 22. min. jsme vyborně zarotovali celá čtveřice si vyměnila míč a Hofi pustil Maškovi Jirkovi a ten si položil brankaře, obešel ho a zavěsil do prázdné branky 2:3. Soupeř mohl vzápětí srovnat, ale zamířil nepřesně. Dvě hezké kombinace předvedla dvojice Urbec se Šmídou, ale ani jednomu nebylo přáno rozvlnit síť, když v obou případech dobře zasáhl domácí brankař. Ve 28. min. jsme domácím odskočili na rozdíl 2 golů, když Hofi nejprve vybojoval míč, aby pak uklouzl,a le podařilo se mu míč odehrát na Šotyho a ten už si věděl rady 2:4. Domácí nás pak zatlačili na naší polovinu a snažili se snížit. Povedlo se jim to brzy, když prudkou střelou ze středu hřiště po zemi domácí útočník prostřelil Adamovi mezi nohy 3:4. Ještě hůře nám bylo při nástřelu z rohu, když zaspal náš brankař a domácí útočník to měl jednoduché, do prázdné branky 4:4. Dlouho se však domácí neradovali, to Hofi předložil Šotymu nádhernou přihrávku a náš kapitán nás opět poslal do vedení 4:5. To však ještě nebylo z daleka vše. Soupeř začal hrát power-play. Nejprve krásně vypichl Urbec domácím míč, ale nepodařilo se ho dostat do branky. Domácí pak srovnali dalekonosnou ranou pod břevno na 5:5. My pak ještě zahrozili krásnou střelou Urbece z voleje. Domácí aby nás otupili v závěru, stále hráli power-play měli možnost dostat se do vedení, ale trefili jen břevno naší branky. Když už se zdálo, že souboj skončí remízou opět Urbec vypíchl u lajny míč a krásným obloučkem nám zajistil 30 s. před koncem výhru 5:6.

Sumasumárum: Za předvedený výkon jsme si stoprocentně zasloužili 3 body, pokud jsme dodržovali taktiku, domácí si nevěděli s našim pohybem rady, bojovali jsme jako tým a byli jsme po zásluze odměněni, i když jsme měli v závěru štěstí.