ASM B - Arsenal Brno 7:2 (3:0)

Divize E - sobota 19.10.2019 - Tišnov - hala SSK

19.10.2019 - MaŠ

Naše branky: Roman Šmída (Tomáš Zdražil) 1:0, Miroslav Malíř (Ivan Selyvonenko) 2:0, Ivan Selyvonenko (Roman Šmída) 3:0, Jaroslav Šnédar (Michael Malásek) 4:0, Jakub Hanák (Miroslav Malíř) 5:0, Roman Šmída (Tomáš Zdražil) 6:1, Miroslav Malíř 7:2

Sestava: Adam Tylč - Michael Malásek, Tomáš Zdražil, Dominink Belák, Jakub Hanák - Jaroslav Šnédar, Miroslav Malíř, Roman Šmída, Ivan Selyvonenko

V sobotu, 19. 10. 2019 od 20,00 hod., jsme sehráli další domácí mistrovské divizní utkání. Soupeřem nám byl Arsenal Brno.

Od prvních minut se započala opatrná partie, ve které zpočátku hodně kousali hosté. Ve 4. minutě měl Arsenal první šanci, ve které ale osamoceného útočníka vychytal skvělý Adam. V 8. minutě po další naší ztrátě pálil útočník hostů do levé tyče. Dalších několik pokusů kryl rovněž Adam. Ve 13. minutě vyvezl míč Simčuk, v hrušce našel Romana a ten patičkou otevřel skóre – 1:0. O minutu později našel na hrušce pro změnu Ivan Míru, ten se obtočil okolo svého strážce a svým typickým stylem prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 2:0. Na druhé straně po brejku soupeře pálil z dálky jejich šutér tak, že jeho rána olízla pravou tyč. Další skrumáž vyřešil po obtočení na hrušce opět výborný Adam a míč vykopl. V 18. minutě se do podobné pozice dostal na vápně opět Míra, obtočil se, ale snažil se ještě nahrávat a jeho úmysl byl vystihnut obráncem. V 19. minutě jsme rychle přečíslili Arsenal, Roman doprava uvolnil Ivana a ten podél brankáře zvyšoval naše vedení - 3:0.

Hned po pár vteřinách druhé půle nás soupeře přečíslil, ale zpětnou přihrávku na místo do odkryté naší branky pálil útočník nad. Na druhé straně rozehrál roh Michal na Jaru, ten se opřel do míče bodlem a byla z toho parádní branka – 4:0. Ve 24. minutě vyzobl míč obránci Míra, křižně našel nabíhajícího Kubu Hanyho a ten výstavní ranou o tyč vymetl levou pavučinku – 5:0. V tuto chvíli jsme na hřišti dominovali a měli hned několik dalších příležitostí, gólman hostí se však také předvedl. Rána Míry byla vyražena, Jara zase cíl minul. Ve 31. minutě vyhodil dlouhý míč brankář Arsenalu na hruškaře, který za pomocí teče propálil vše, co mu stálo v cestě – 5:1. V téže minutě předvedl parádní sólo Simčuk, který přešel přes 3 protihráče a naservíroval Romanovi parádní přihrávku, Roman s přehledem do prázdné branky poklidil – 6:1. Poté prošel celým vápnem Ivan, položil si gólmana, ale ten mu míč v poslední chvíli vypíchl. Další průnik Michala po pravé straně a jeho následnou ránu zastavila pravá tyč. Následně jsme hned dvě situace ve 3 na 2 řešili na místo poklizením do prázdné branky zbytečnými překombinacemi. Soupeř přecházel do power-play a v 37. minutě jeden z útočníků našel na zadní tyči hruškaře, který korigoval – 6:2. V předposlední minutě ještě vypíchl míč obránci Míra a dovedl jej až do prázdné svatyně – 7:2. V posledních dvou minutách se střídaly šance na obou stranách. Adam předvedl asi 5 neuvěřitelných zákroků po dobrých ranách Arsenalu a brejcích ve 3 na 2, na druhé straně nedal gól ani Jara, ani po Ivanově servu na zadní Kuba Hany.

Sumasumárum: Úvod prvního dějství byl vyrovnaný, hra byla opatrná. Arsenal byl avšak ten, který hrozil. Nebýt skvělých zákroků Adama a dobře postavené brankové konstrukce, mohl být možná vývoj naprosto jiný. My jsme naopak své dvě první příležitosti využili a do poločasu šli s vedením 3:0. Ve druhé půli jsme již soupeře přehrávali a nakonec dovedli utkání do vítězného konce. Závěr ale exceloval i Adam, který udržel skóre na poměrně velkém rozdílu.