Brikety-pelety Štěpán Vyškov - ASM B 3:4 (2:2)

Divize E - pátek 25.10.2019 - Vyškov - Purkyňova

25.10.2019 - MaŠ

Naše branky: Ivan Selyvonenko (Roman Šmída) 1:1, Jaroslav Šnédar 1:2, Roman Šmída (Ivan Selyvonenko) 2:3, Tomáš Zdražil (penalta) 3:4

Sestava: Adam Tylč - Michael Malásek, Jakub Hanák, Martin Hanuš, Ivan Selyvonenko, Tomáš Zdražil - Jaroslav Šnédar, Petr Slováček, Roman Šmída, Lukáš Skoumal

ŽK: Martin Hanuš, Ivan Selyvonenko

V pátek, 25. 10. 2019 od 20,00 hod., sehrálo naše B-mužstvo další mistrovské utkání. Tentokráte jsem zajížděli na horkou palubovku do Vyškova, kde jsme svedli boj s jedním z favoritů letošní DIVIZE E - místními Briketami-peletami.

A začalo se oboustranně opatrně. Nejdříve pálil po rohu Skoumy nad, ve 3. minutě jsme zase chybovali my a domácí hráč střílel z bezprostřední vzdálenosti do tyče. V 5. minutě po průniku po pravé straně pálil domácí útočník, ale Adam reflexivně vytáhl míč na břevno. V 6. minutě na druhé straně pálil po rohu Slovi, ale golman domácích byl pozorný. O minutu později si parádně narazili míč Slovi se Simčukem, avšak ránu druhého vytěsnil gólman nad. V téže minutě pálil Slovi těsně mimo a další pokus zlikvidoval brankář domácích opět Simčukovi. O minutu později jsme domácí rozebrali, ale Jaru z úhlu vychytal opět strážce domácí svatyně. V 10. minutě jsme propadli při bránění a nejlepší domácí hráč k tyči otevřel skóre - 1:0. Poté zahrával trestný kop Ivan, ale brankář domácích vykopl, stejný hráč poté uvolnil Romana, ale ani on nevyzdrál nad skvělým gólamanem. Ani po kombinaci Simčuka se Skoumim jsme se neradovali, brankář hold dnes čaroval. V 15. minutě pak Roman doleva přihrál Ivanovi a ten lehce míč dloubl a parádně vyrovnal - 1:1. V 16. minutě měl další šanci Jara, nedal, aby nato vypíchl míč obránci, navedl si to na pravačku a přesně k tyči dostal naše barvy do vedení - 1:2. V 18. minutě měl velikou příležitost Simčuk, ale jeho bodlo brankář vychytal, podobně si následně vylámal zuby Skoumy a na druhé zase skvěle zakročil proti útočníkovi domácích Adam. V 19. minutě jsme chybovali při bránění, ztratili jsme míč, ten Adam ještě vyrazil, ale pohotový domácí hráč hlavou vyrovnal - 2:2. V poslední minutě ještě uvolnil Ivan Michala, který šel sám, mezi nohama poslal míč do branky, ale z té míč ještě neskutečně vykopl vracející se obránce.

Ve 22. minutě jsme domácí zatlačili, Skoumy vracel nástřel na zadní tyč, ale Slovi jen lehce tečoval, branka z toho nebyla. Ve 24. minutě pak měli domácí dvě brejkové situace, poprvé pálil domácí hráč mimo, podruhé vystřihl parádní zákrok Adam. O minutu později pálil z trestného kopu Ivan na zadní tyč na Romana, který opět vrátil vedení naším barvám - 2:3. Ve 28. minutě jsme šli ve 3 na 2, Slovi narazil Simčukovi, avšak ten byl bohužel vychytán. Ve 30. minutě po úniku Slovi těsně bodlem minul, další kombinaci zakončoval Hany do levé tyče. Poté zahrávali domácí 10 metrový kop, ale Adam bravůrně kryl. Ve 33. minutě se však domácí zmocnili odraženého míče a parádní ranou z dálky vyrovnali - 3:3. Ve 36. minutě jsme zahráli signal po trestném kopu, ale Hanyho rána těsně minula cíl. Hned poté Roman vybojoval míč na obránci, vlétl do vápna, kde byl faulován - penalta. Tuto s přehledem ranou k levé tyči proměnil kapitán Simčuk - 3:4. Ve 37. minutě po brejku domácích pálil útočník mimo. Soupeř hrál power-play a po přísné ruce Sloviho zahrával další "desítku", kterou hráč přestřelil. Utkání jsme si již s přehledem pohlídali.

Sumasumárum: Zpočátku bylo utkání vyrovnané, ale později jsme začali být lepším týmem. Negativní vývoj jsme otočili dvěma brankami, abychom těsně před koncem půle darovali po chybě domácím vyrovnání. Ve druhém dějství pokračovala přetahovaná, vedi jsme, nedali další šance a domácí vyrovnali. V samotném závěru však zabojoval o míč Roman, penaltu proměnil Simčuk a bereme tak, asi zaslouženě, všechny 3 body.