ASM B - Kalábek 5:4 (2:2)

Divize E - sobota 23.11.2019 - Tišnov - hala SSK

23.11.2019 - MaŠ

Naše branky: Jaroslav Šnédar (Tomáš Zdražil) 1:0, Miroslav Malíř (Ivan Selyvonenko) 2:2, Václav Seyfert 3:2, Miroslav Malíř 4:3, Petr Urbánek (Miroslav Malíř) 5:4

Sestava: Adam Tylč - Tomáš Zdražil, Lukáš Panovský, Tomáš Krejčíř, Petr Urbánek - Jaroslav Šnédar, Ivan Selyvonenko, Václav Seyfert, Miroslav Malíř

ŽK: Miroslav Malíř

V sobotu, 23. 11. 2019 od 20,00 hod., nastoupila asi po měsíční pauze naše rezerva na domácí - tedy tišnovské palubovce. A čekal nás soupeř z nejtěžších. Jeden z nejlepších divizních týmů posledních let - brněnský Kalábek s ostrostřelcem Martinem Kalinou v čele. Páteční nominace naznala hodně změn, jelikož někteří hráči se prostě z různých důvodů omluvili, ale nakonec jsme mohli do hry postavit 2 kompletní čtyřky. Po zraněních se vrátili Pap a Simčuk, naskočil také Sája.

Hned po 40 vteřinách jsme dobře vykombinovali, Simčuk našel na levé tyči Jaru, který procedil míč za záda hostujícího gólmana - 1:0. Poté se postupně propracovávali do šancí také hosté. Po chybě byl před Adamem sám Logara, loboval, ale Adam zachytil, poté pálil z úhlu Kalina, ale opět jej Adam skvělým zákrokem vytěsnil. Ve 4. minutě ale nakopl míč gólman Sára a Kalina míč šťastně tečoval do naší branky - 1:1. V 5. minutě si dobře vyměnili míč Sája se Simčukem, ale první jmenovaný pálil mimo, na druhé straně o dvě minuty později šel Kalábek ve 2 na 1, Adam však famózně vyrazil. Ve 12. minutě se parádně uvolnil Urbec, ale jeho ránu do levého vinglu vyrazil Sára, poté vypíchl míč obránci Míra, ale bodlem minul. Ve 13. minutě skvěle zakombinovali Ivan s Mírou, avšak Ivanova rána byla vytečována vedle. Ve 14. minutě jsme chybovali při střídání, soupeř šel ve 2 na 1, Kalina podržel míč a poté naservíroval Hodžičovi, a ten dostal supupeře do vedení - 1:2. V 19. minutě přerušil kombinaci hostů Krejča, vyvezl míč, posunul doprava Ivanovi, ten pod sebou našel na druhé straně Míru, jenž parádní ranou k tyči vyrovnal - 2:2. V téže minutě se objevil sám přea Adamem Němec, ale náš strážce jej vystál. Těsně před koncem poločasu uvolnil Míra přihrávkou doleva Krejču, avšak ten technickou ranou přestřelil.

Ve 22. minutě Sája vyzobl míč na naší šestce, prošel celou palubovkou i přes dva bránící hráče a mezi nohama Sáry vrátil vedení našim barvám - 3:2. O minutu později nás Kalábek zatlačil, ale ránu Kaliny vytěsnil Adam na levou tyč. Další dělovku zprava Adam dalším reflexivním zákrokem zastavil. Ve 25. minutě jsme chybovali na naší půli, Lukšija si vyměnil míč s Kalinou, který mu ho ve správném timingu vrátil a Krejča si už jen ránu srazil do sítě - 3:3. Ve 28. minutě unikal sám Míra, ale těsně minul, na druhé straně se opět vytáhnul Adam proti bodlu soupeřova útočníka. Ve 31. minutě měli hosté další brejk, ale Adam se skvěle přemístil a vyrazil míč do autu. Ve 32. minutě vypíchl míč obránci Míra, šel sám a bodlem prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 4:3. V téže minutě jsme ale opět v obraně zratili míč a Kalina znovu servíroval do prázdné Hodžičovi - 4:4. A mohli jsme i prohrávat, dlouhý nákop za pár vteřin zakončoval zabéhající Logara, ale Adam jej opět vychytal. Ve 34. minutě zahrával roh Míra, na něj si sběhl skvěle Urbec a ranou k tyči utrhl vedení opět na stranu ASM - 5:4. Ve 36. minutě zahrával tresný kop Kalina, míč srazila zeď, další nebezpečnou ránu tohoto šutéra vytečovala obrana mimo. Ve 38. minutě při power-play Kalábku nastřeloval na zadní tyč Hodžič, ale Sára zakončoval naštěstí jen do tyče, Simčuk získal míč a přes celé jen těsně minul pojistku. Ve 39. minutě unikal Míra, ale nastřelil jen Sáru. Ve 40. minutě jsme byli pod velkým tlakem. Adam po ráně zprava neskutečně míč nohou vykopl, poté udržel míč na hrušce Míra, obtočil se okolo Kaliny a byl sám, ten jej stáhl. Následovala žlutá karta a trestný kop. Normálně bych se nepozastavoval nad touto situací, ale dva roky zpět, stejný soupeř, stejná situace jen naopak a stejný rozhodčí. Tehdy fauloval Jara Kalinu, obdržel červenou, dnes "jen" žlutá. Za mne nyní i tehndy - jen ŽK. Trestný kop, jsme napálili do zdi a následovalo přečíslení, při kterém byl faulován Němec, 6. faul se ale nepískal a tlak v naší hrušce vleze zastavil objetavý Sája. Vítězíme tak 5:4.

Sumasumárum: Kalábek hrál tradičně skvěle organizovaně a výborně v obranné fázi. Kalinu jsme ve většině situací dokázali výborně bránit a zdvojovat jej. Dostali jsme se nečekaně rychle do vedení, ale brankou ostrostřelce a následnou jeho přihrávkou do prázdné Hodžičovi si vzal Kalábek vedení. Do poločasu jsme dokázali vyrovnat a ve druhé půli si vzali vedení zpět. Do konce utkání pak začala přetahovaná, ve které jsme nakonec byli šťastnější my a bereme tak velmi cenné a důležité body.

A ještě vysvětlení obou situací v poslední minutě panem delegátem. Faul na Míru žlutá z několika důvodů. Jak již jsem psal, v podstatě souhlasím, rozčílilo mne jen to, že dva roky zpět byla situace stejná jen na opačných stranách a tam dle mého ČK pro Jaru být neměla, to je jedno, je to pryč. Na druhé straně se mi jevil faul na Lukáše Němce jasný, prý byl ale jen chytře nahrán, takže obě situace vyhodnoceny správně. Nu, teď už je jen jedno, my jsme byli šťastnější ve velmi vyrovnaném boji se skvělým soupeřem jsme vyhráli.