Kampa - ASM D 7:7 (3:4)

1. třída, skupina B - neděle 23.2.2020 - Brno - Rybnická

23.2.2020 - MaŠ

Naše branky: Martin Špicl (Dominik Belák) 0:1, Martin Špicl (Dominik Belák) 1:2, Michal Rybníček (Pavel Kolář) 1:3, Jakub Cajzl (Tomislav Šotola) 3:4, Jakub Cajzl (Martin Špicl) 3:5, Jakub Cajzl (Tomislav Šotola) 5:6, Martin Špicl (Tomislav Šotola) 7:7

Sestava: Petr Lamač - Michal Rybníček, Jakub Hanák, Pavel Kolář - Tomislav Šotola, Jakub Cajzl, Dominik Belák, Martin Špicl

V neděli, 23. 2. 2020 od 13,10 hod., nastoupilo naše déčko k dalšímu mistrovskému utkání na Rybnické. Soupeřem nám byla Kampa.

Od prvních minut jsme byli malinko aktivnější a asi v 5. minutě vysunul doprava MaŠe Beli, MaŠ se odpoutal od obránce, udělal kličku i brankáři a pod ním poslal míč do sítě - 0:1. Za chvíli se stala kuriózní situace, soupeř nám vracel míč rozhodčího tak, že tento skončil v naší brance - 1:1. Soupeř nás ale nechal sportovně skórovat - MaŠ z půlky po rozehře od Beliho - 1:2. Asi v polovině první půle rozehrál roh MaŠ na PavlaK, ten nastřelil na zadní tyč a Ryba zavřel - 1:3. Bohužel zanedlouho jsme velmi lacině inkasovali. Petrovi prošla nemastná rána z úhlu mezi nohama - 2:3. Za pár minut nás Kampa doslova rozebrala a brankou z úhlu do prázdné vyrovnala stav - 3:3. Těsně před koncem poločasu ale obral o míč útočníka Šoty, vyvezl jej a doprava servíroval Kubovi Cajzlovi, který ranou k levé tyči určil polovačový výsledek - 3:4.

Ihned v úvodu druhé půli serbral protihráči míč kapitán MaŠ, udělal kličku dalšímu hráči a nastřelil na zadní, kde skvěle zakončil Kuba Cajzl - 3:5. Bohužel na místo toho, abychom hráli chytře, zbytečně jsme v našich přečísleních ztráceli míče a Kampu tak pouštěli do brejků. Po chybách nás dvakrát přečíslila a dokázala rychle vyrovnat stav - 5:5. Asi ve 30. minutě však po rohu dobře rozehrál míč Šoty za zadní tyč Kubovi Cajzlovi a ten nekompromisně zapečetil svůj dnešní hattrick - 5:6. Bohužel opět jsme zbytečně chybovali a Kampa dokázala za chvíli otočit výsledek na - 7:6. Asi 7 minut před koncem jsme tedy přešli do power-play a soupeře jsme doslova zatlačili. Dvě minuty před koncem pak Šoty našel mezi obránci na zadní MaŠe, jehož ránu bodlem ještě tečoval obránce a ta zapadla od břevna za brankovou čáru - 7:7. V poslední minutě obral o míč obránce Šoty a šli jsme neskutečně ve 3 na 1, Šoty se zbavil i posledního obránce a do prázdné servíroval Kubovi Cajzlovi na zadní tyč, ten však neskutečně branku minul, velká to škoda.

Sumasumárum: Škoda, utkání zvratů, ve kterém jsme byli o něco lepší a pořád jsme vedli. Bohužel jsme udělali mnoho netaktických chyb, obdržel laciné branky a bod jsme Kampě doslova darovali. V závěru ale nemusel být ani ten. Nevadí, příště budeme lepší a snad i úspěšnější.