ASM B - Atlantis 10:0 (5:0)

Okresní přebor Brno-město - neděle 6.2.2022 - Brno - Maloměřice

6.2.2022 - MaŠ

Dnes 6.února ve 12:00 nastoupil náš B-tým do prvního zápasu druhé poloviny sezóny futsalu okresního přeboru. Čekal nás tým ze spodu tabulky Atlantis Brno, se kterým jsme zatím neprohrali ,tak jsme chtěli i dnes udržet vítěznou šňůru... Sestava na dnešní zápas byla kromě tradičních hráčů co chodí pravidelně doplněna jedním Áčkařem Tábou a konečně po dlouhé pauze a operaci kolene našeho špílmachra Máce ,kterému jsem rád předal kapitánskou pásku.

Již od prvních vteřin zápasu jsme drželi míč a perfektně kombinovali a vymýšleli jak vyzrát na soupeře. Ve 4.té minutě zápasu utekl přes celé hřiště David Burian krásně naservíroval před prázdnou bránu našemu špílmachrovi Mácovi, který byl prvních pár vteřin na palubovce a ten se samozřejmě nemýlil! 1:0 ! Další pěkná akce se urodila už v 9. minutě zápasu a to když si Lukáš Podal zkušeně narazil z Davidem Burianem a po dvou kličkách pohodlně zavěsil do branky ! 2:0 O minutu později pokračoval "koncert" Davida Buriana který si "umyl" asi 3. protihráče a tentokrát přihrál před prázdnou bránu Motymu ! 3:0 ... Ve 12. minutě však začal úřadovat i náš zkušený ostrostřelec Šoty a po samostatném úniku obehrál obránce i gólmana soupeře a dával již na 4:0 pro naše barvy! Minutu před koncem měl podobný únik jako Šoty i Tomáš Motyčka a pěkným gólem nám zajistil poločasovy výsledek 5:0 !

2. půlka zápasu byla v podobném tempu jako první ,jen na rozdíl že soupeř začal hrát již od prvních minut Power-play! Tím si vytvořil i pár slibných šancí gól ale v bráně jsme měli výborného Štěpána ,který si zatím se vším zkušeně poradil ! Náš tlak se stupňoval a konečně ve 34.minutě došlo na další změnu skóre u našeho týmu ,a to když krásně naservíroval Peťan Midrla patičkou přesně na Šotyho který nedal golmanovi šanci a bylo to již 6:0 ! V 39.minutě znovu Šoty úřadoval už 3.tím gólem zápasu , když si nádherně narazil s Tábem a bylo to rázem 7:0 ! Ve 42.minutě po pěkné akci s naším kapitánem Mácem dával znovu do prázdné brány Šoty... 8:0 ! Galakoncert našeho šutera Šotyho zpečetil samostatným únikem v 43.třetí minutě již jeho pátým gólem na 9:0 ! Poslední gól si zasloužil nahravávač třech gólů David Burian , kdy nechytatelným bodlem zamířil přesně k tyči po zahraném rohu od Šotyho! A skóre se zastavilo na krásném dvouciferném čísle pro naše barvy a to 10:0 !!!

Sumasumárum : Dnes to byl opravdu povedený zápas po všech směrech! Od začátku jsme si věřili a hráli s těžkým přehledem a soupeř i když se snažil něco vymyslet ,tak naše obrana mu nedala moc příležitost a když už přece prošla nějaká střela na branku, tak ji vychytal náš výborný brankář Štěpán! A galakoncert zkušeného špílmachra Šotyho s 5.ti brankama a jednou asistencí a výborně hrajícího Davida Buriana se 4.body (1+3) za tohle utkání taky nemělo chybu a samozřejmě musím pochválit i ostatní kluky včetně výborného kapitána Máce, že se nám nezranil a ještě nám snad někdy pomůže nějaký ten zápas vyhrát.