Žabinští Vlci Brno B - ASM B 4:5 (0:3)

Okresní přebor Brno-město - sobota 19.3.2022 - Brno - Maloměřice

19.3.2022 - MaŠ

Naše branky: Lukáš Podal (Dominik Urbánek) 0:1, Tomislav Šotola (Jakub Hanák) 0:2, David Burian (Dominik Urbánek) 0:3, Jakub Cajzl (David Burian) 2:4, David Burian 3:5

Sestava: Dominik Urbánek - Michael Malásek, Jakub Hanák, Tomáš Motyčka, Petr Midrla - Jakub Cajzl, Tomislav Šotola, Lukáš Podal, David Burian

Určitě ne všechny zápasy v okresním přeboru patří k těm kvalitním, ale to se naštěstí nedá říct o vzájemných soubojích ASM se Žabinskými Vlky. Zápas béček těchto týmů opět nabídl parádní zápas s dramatickou zápletkou. Suverénně vedoucí tým tabulky s bilancí 15-1-0 tentokrát narazil na bojovný výkon týmu ASM, který si chtěl udržet jarní neporazitelnost. A k ní ji nasměroval krásným průnikem Lukin Podal a už ve druhé minutě poslal ASM do vedením. S náskokem se do otevřené obrany Vlků hrálo dobře a tu rozebrali Hany se skórujícím Šotym do poslední součástky - 2:0. Čtvrtý tým tabulky neměl pořád dost, na poslední půlminutu první půle naběhl z lavky na hřiště Dejv a zopakoval si bodlo na přední tyč z předchozího zápasu - poločas snů 3:0. Bylo jasné, že se lídr tabulky s takovým skóre nesmíří a také opravdu pořádně přiložil pod kotel. V něm nejdříve uvařil střelu z první a následně i snížení po prudké přihrávce na zadní tyč a už to bylo jen o gól. Z problémů bílo-modré vytáhl Dejv, který poslal vymazlenou přihrávku pod sebe na Kubu a ten slíznul smetanu do prázdné. Jenže Vlci zase snížili a tak se situace opakovala. Dejv fantastickým průnikem nedal bekům šanci a trhal sítě - 5:3. Zelení sáhli k power play a po dlouhém obléhání Dominikovi branky střelou z hranice penalty opět snížili na rozdíl jednoho gólu. Do konce zbývaly ještě hodně dlouhé 2 minuty a hráči ASM bránily výsledek za každou cenu. Několikrát bylo v blízkosti branky ještě pořádně horko, ale i za cenu osobní obětavosti se výhru 5:4 podařilo udržet. Z dramatického zápasu tak po závěrečném hvizdu berou všechny body hráči ASM a po bojovném výkonu proti výbornému soupeři si je plně zaslouží.