11.4.2022 - MaŠ

Naše branka: Tomislav Šotola (Jakub Cajzl) 1:1

Sestava: Štěpán Burian - Petr Midrla, Tomislav Šotola, Tomáš Motyčka, Jakub Cajzl, David Burian, Lukáš Podal, Michael Malásek, Jaroslav Šnédar

ŽK: Tomáš Motyčka

Jako předkrm nedělního programu Okresního přeboru se servíroval zápas čtvrtého se třetím - béčka ASM a Sokolnic následovaný hlavním chodem - soubojem druhého s prvním Hombres proti Žabinským vlkům. Nás ale zajímal více první zápas a ten ASM začalo jako obvykle, tedy soustředěně a velkým tlakem. Z něho plynuly pomalu ale jistě slušné šance na skórování. Jenže když už se podařilo překonat těsnou obranu Sokolnic i jejich dobře chytajícího gólmana, stála v cestě tyč. A to do poločasu hned PĚTKRÁT!! A aby nebylo smůly dost, při jednom průniku nabral Dejv takovou rychlost, že se zastavil až o zeď za brankou, poranil si klíční kost a ze zápasu odstoupil. ASM se dál rvalo s nepřízní osudu, dál tlačilo svého soupeře před sebou. Šancí bylo hodně, Šoty nedal sám před brankářem, Michael z dálky trefil tyč po šesté. Poté už Šoty zvedal ruce nad hlavu, jenže udělal jen sedmou čárku na brankové konstrukci. To už mladý tým Sokolnic pochopil, že futsaloví Bohové dnes stojí na jejich straně a aktivním přístupem a kvalitní hrou jeden na jednoho si naklonil jejich přízeň definitivně na svoji stranu. Po pěkně individuální akci útočník levačkou propálil Štěpána a připravil ho o čisté konto před odjezdem na pracovní cestu do Švédska. ASM reagovalo time-outem a po dvou minutách i hrou v powerplay play. Zbývaly 4 minuty do konce, domácí tým zamknul Sokolnice před jejich brankou a dobýval semknutou obranu. Když už to vypadalo na druhou porážku v řadě, dnes skvěle hrající Kuba se dostal před obránce,. krásně našel Šotyho a ten protrhul smůlu a vysvobodil tým od střeleckého trápení. Ten kámen co mu spadnou ze srdce byl slyšet snad až v dalekých Moravských Bránících, kam se někteří členové týmu přesunuli k zápasu ve fotbale. V poslední minutě ještě mohly oba týmy zvrátit výsledek na svoji stranu, skvěle chytajicí brankáři už ale míč za svoje záda nepustili a body se po výsledku 1:1 rozdělili. Další utkání je na programu po velikonoční pauze, Dejvovi přejeme brzké uzdravení.