Madrid - ASM B 5:3 (2:1)

Okresní přebor Brno-město - sobota 27.5.2023 - Brno - Maloměřice

28.5.2023 - Peťan

Závěrečný los posledního kola Okresního přeboru nemohl vyjít lépe. O druhé místo se v závěrečném utkání celé soutěže utkaly ve vzájemném duelu béčko ASM proti Madridu, když rozdíl mezi oběma týmy byl pouhý bod.

A hned v páté minutě Peťan patičkou uvolnil Hanyho a ten bodlem zamířil na vzdálenější tyč - 1:0.

Vedení vydrželo jen dvě minuty, nejlepší hráč soutěže Ivoš Havelka rozjel svůj dnešní brankostroj a po sóle vyrovnal.

O deset minut později skóroval stejný hráč hlavičkou a do pauzy šel ve vedení Madrid.

Na čistý hattrick mu stačilo 26 minut a za stavu 1:3 už byla situace kritická.

Prakticky vzápětí však zavelel do útoku Sája, krásně se uvolnil a nabídl Kubovi snížení do prázdné - 2:3.

Bylo zaděláno na pořádné drama, ASM přimáčklo svého soupeře před jeho branku a z tlaku se rodily šance.

Při jedné z nich si Šotyho prudkou přihrávku do vápna srazil bek mimo dosah gólmana a bylo vyrovnáno.

Bod by ASM stačil ke konečnému druhému místu, přesto borci makali v útoku s cílem rozhodnout zápas.

Tu největší možnost měl Dejv, kterého po krásném křížném pasu od Sáji vychytal skluzem na poslední chvíli brankář.

A tak pět minut před koncem udeřilo na druhé straně hřiště, Ivoš si pohrál s obráncem a střelou do šibenice dal svému týmu rozhodující náskok.

ASM - Havelka 3:4. Závěr už se nesl v nervózní snaze ještě se zápasem něco udělat.

Madrid po doklepnutí odražené střely od tyče po přímáku zvýšil a hlídal si cenný náskok.

ASM skončilo sezónu symbolicky - přísná červená pro brankáře za hraní rukou mimo PK, i když Dominik odehrál míč do zamezí nejdříve hlavou.

Nedá se nic dělat, i když si béčko ASM po dlouhou dobu udržovalo náskok v čele soutěže, nakonec na něj zbylo jen třetí místo.

Naštěstí to není otázka života a smrtí, futsal je hlavně zábava, nám nezbývá než pogratulovat týmům Wodowa a Madridu za výborné výkony v druhé polovině sezóny a nám popřát pevné zdraví a nějaký ten sportovní úspěch do další sezóny.