Arsenal Brno - ASM B 5:7 (1:3)

Divize E - pátek 19.10.2018 - Pohořelice

19.10.2018 - MaŠ

Naše branky: Tomáš Zdražil (Jakub Huňáček) 0:1, Michael Malásek (Tomislav Šotola) 1:2, Petr Urbánek (Tomáš Zdražil) 1:3, Tomáš Zdražil (Jaroslav Šnédar) 1:4, Tomislav Šotola (Michael Malásek) 3:5, Tomáš Zdražil (Tomislav Šotola) 3:6, Tomislav Šotola 4:7

Sestava: Adam Tylč - Michael Malásek, Jiří Mašek, Tomáš Zdražil, Tomislav Šotola - Tomáš Marvan, Jaroslav Šnédar, Jakub Huňáček, Petr Urbánek

ŽK: Tomislav Šotola

V pátek, 19. 10. 2018 od 20,15 hod., jsme sehráli další mistrovské utkání v Pohořelicích s domácím Arsenalem Brno. Věděli jsme, že tady se moc nevyhrává, přesto jsme si přáli zde vybojovat všechny body.

Začali jsme aktivně a hned ve 2. minutě pálil do gólmana Jura, poté přiťukl zpět, ale Jarův pokus vykopl z brankové čáry obránce domácích. Po další Jurově přihrávce na Jaru druhý jmenovaný pálil jen do levé tyče. O minutu později zahrozili také domácí po nástřelu na zadní tyč, však jejich útočník minul branku. Ve 4. minutě uvolnil Huňa Simčuka, ten prošel po levé lajně a přízemně prostřelil domácího brankáře - 0:1. V 6. minutě rozehráli domácí trestný kop, Adam ránu jen vyrazil a pohotový domácí útočník zakončil pod víko - 1:1. V téže minutě zahrozil Arsenal podruhé, ale těsně minul cíl. V 8. minutě pálil po rohu Jura do břevna a za chvíli jeho bodlo vytěsnil domácí strážce na roh. Ve 12. minutě jsme vysoko zapressovali, Šoty získal míč a nezjištně přihrál doprava na Michala a ten neměl problém do prázdné branky skórovat - 1:2. V 15. minutě křižně uvolnil Simčuk Urbece, který s přehledem obstřelil brankáře Arsenalu potřetí - 1:3. V 19. minutě nejdříve vychytal další Jurovu ránu gólman domácích, na druhé straně po nástřelu skvěle vykopl míč Adam do bezpečí. Ve 20. minutě dobře zakombinovali Urbec a Huňa, ale druhý jmenovaný bodlem jen těsně minul.

Ve 23. minutě utekl po levé straně Šoty, po kličce servíroval polovysoce před branku Jarovi, ale ten bohužel míč do branky nevměstnal. O minutu později uvolnil Jara Simčuka, ten se zbavil obránce a bodlem zvyšoval naše vedení - 1:4. V téže minutě jsme bohužel zapomněli bránit a na křižnou přihrávku si sběhl obránce Arsenalu a mezi nohama bezmocného Adama korigoval - 2:4. Ve 26. minutě pálil Urbec bodlem mimo, na druhé straně pálil přesně k pravé tyči ze 12-ti metrů domácí "šutér" a drama bylo na světě - 3:4. O minutu později dobře zpracoval na šestce kapitán Šoty, ihned sklepl na Simčuka, ale jeho ránu vyrazil gólman domácích do bezpečí. Ve 29. minutě vytáhl Jurovu dělovku domácí brankář na roh a o minutu později nás domácí naprosto rozebrali, ale jejich poslední ránu naštěstí zastavilo břevno. Ve 31. minutě musel Adam vystřihnout další skvělý zákrok proti domácím hráčům a dost nás podržel. Ve 33. minutě získal míč na "hrušce" kapitán Šoty, obtočil se, ale těsně minul. O minutu později rozehrál Michal aut, Šoty si hodil míč na levačku a mezi nohama padajícího brankáře zvyšoval naše vedení - 3:5. Ve 36. minutě vyrazil Adam ránu domácích zprava na břevno. Ve 37. minutě čelil náš gólman další ráně zleva, dorážka branku přestřelila. Dvě minuty před koncem šli domácí do power-play, ale tu jsme dobře bránili, naopak rozehru přerušil Šoty a Simčuk přes celé hřiště zapečetil svůj hattrick - 3:6. Za pár vteřin jsme ale inkasovali, když na levé tyči zakončoval domácí brankář - 4:6. Za další pár okamžiků zatlačil Šoty na hrušce na obránce, obral jej o míč a do prázdné svatyně zajistil definitivně všechny body - 4:7. Půl minuty před koncem ještě domácí po naší chybě zapečetili ranou do levého horního růžku dnešní výsledek - 5:7. V závěru pálil ještě Huňa, ale jen těsně mimo.

Sumasumárum: Dnešní utkání nebylo vůbec jednoduché, na nezvyklém povrchu nás čekal velmi houževnatý soupeř. Postupně jsme si vypracovali a udržovali zasloužený náskok a po vítězství 7:5 si vezeme domů velmi důležité všechny 3 body.