ASM B - Hustopeče 3:2 (0:2)

Divize E - pátek 6.12.2019 - Tišnov - hala SSK

6.12.2019 - Mates

Naše branky: Jiří Mašek (Tomáš Zdražil) 1:2, Tomáš Zdražil 2:2, Jaroslav Šnédar (Martin Hanuš) 3:2

Sestava: Adam Tylč - Petr Urbánek, Lukáš Panovský, Michael Malásek, Tomáš Zdražil - Jaroslav Šnédar, Hanuš Martin, Jiří Mašek, Václav Seyfert

První prosincový pátek nastoupilo naše béčko k 11.kolu DIVIZE E. Druhý nejlepší celek soutěže - ASM nastoupil proti tabulkově slabším Hustopečím.

Hned od začátku mohli diváci sledovat spoustu šancí. Konkretně v rozehrané páte minutě, po rychlé vracečce na PAPa, který se protáhl mezi obránci, ale v šanci sám na gólmana nebyl úspěsný, následovala šance hostů, kteří svoje druhé brankové ohrožení proměnili ve výstavní vingl do naší brány 0:1. Ani spousta skvělých střel a rychlých akcí nebyla lepších než Hustopeččský gólkeepr a tak v čase 13:13 dostáváme druhou branku. Gól byl velice sporný, protože než hostující  hráč dopravil hlavou míč do branky, předchazelo tomu zřetelné odžduchnutí bránícího Jary, které vidělo celá hala ... kromě rozhodčích. Pro nás smolný a zároveň i trochu ospalý poločas končí 0:2.

V druhé půlce to bylo jiné kafíčko. Na soupeře jsme slušně vlítli a hned v 21. minutě našel Zdáža přesně Juru, který lehkým přiťuknutím snižuje na 1:2.
Ve 22. a 24. minutě se skóre neměnilo jen díky Adamovi, který konečky prstů vyrazil dvě mega tutovky na roh. Druhý poločas probral i diváky, kteří tleskali našim útočným výpadům a pak také naší obraně, která bránila se zatlými zuby. 31. minuta, Zdráža milimetrovou ranou vyrovnává na 2:2 a když o dvě minuty později to stejné opakuje Jara, všichni se nadšeně radují z rychlého obratu na 3:2. V závěrečné POWER-PLAY už Hustopeče nebyly vůbec tak nepřijemné jako po celý zápas a my tedy vyhráváme.

Názor: Ač to velkou část zápasu vypadalo, že dneska nebudeme šťastější než Hustopeče - resp. jejich brankář, který vychytal snad úplně vše, nakonec se nám to povedlo. Po dokonalé obratu z poločasových 0:2 bereme všechny body a minimálně do zítra se vracíme na první místo tabulky. MM