ASM B - Panama 5:0 (3:0)

Divize E - neděle 12.1.2020 - Tišnov - hala SSK

12.1.2020 - MaŠ

Naše branky: Tomáš Marvan 1:0, Ivan Selyvonenko (Jaroslav Šnédar) 2:0, Lukáš Panovský (Tomáš Marvan) 3:0, Lukáš Panovský (Jiří Mašek) 4:0, Tomáš Zdražil (Lukáš Panovský) 5:0

Sestava: Adam Tylč (Petr Lamač) - Tomáš Zdražil, Lukáš Panovský, Ivan Selyvonenko - Tomáš Marvan, Jiří Mašek, Jaroslav Šnédar, Martin Hanuš

ŽK: Martin Hanuš

V neděli, 12. 1. 2019 od 19,00 hod., se utkala v DIVIZI E naše rezerva s posledním týmem soutěže - brněnsku Panama Boys. Soupeř disponuje dobrou obranou, my jsme ale nebrali nic jiného než vítězství.

Ve 2. minutě jsme ale chybovali v obraně a bodlo soupeřova hráče ze šestky famózně vytáhl Adam mimo tyče. Na druhé straně pálil Marv s tečí, brankář Panamy byl ale na svém místě. V téže minutě orazítkoval kapitán Pap břevno. Ve 4. minutě byl faulován Marv a sám z trestného kopu obstřelil zeď k tyči - 1:0. O minutu později dobře zakombinovali Ivan s Jarou, Jara posunul míč patou a Ivan pohotovým bodlem k levé tyči zvyšoval - 2:0. Zvyšoval mohl následně také po průniku Simčuk, ale jeho rána zleva byla vyblokována na roh. V 9. minutě si zleva sběhl Jura, ale z prázdné branky míč vykopl obránce. Další ránu Ivana z dálky gólman vyrazil, ale Simčuk již za záda míč protlačit nedokázal. Ve 13. minutě skvěle zakombinovali Marv s Papem, ale rána skončila těsně mimo. Poté jsme šli do přečíslení 3 na 2, Hany uvolnil vlevo Marva, ten servíroval na tyč Papovi, který protlačil míč do branky potřetí - 3:0. V 16. minutě pálil z dálky Pap, ale gólman míč vytěsnil. O minutu později jsme špatně pokryli hráče Panamy procházejícího středem, ten s tečí orazítkoval levou tyč. V 18. minutě z trestného kopu Panama hodně zahrozila, ale Adam další parádním zákrokem zachytil. V poslední minutě nám soupeř hodně zatopil. Nejdříve přihrávku směřující na zadní tyč vracející se Jura ukopl, nastřelil přitom břevno Adamovi branky. Poté pálil obránce hostí, trefil pravou tyč, od té levou a doraz do prázdné branky fantasticky Adam vykopl do bezpečí.

Ve druhé půli jsme hodně polevili a už tak "líné" utkání ještě více povadlo. Ve 23. minutě pálil zprava ivan, ale brankáře soupeře nepřekonal. Za pár okamžiků přešel přes 3 protihráče Jura, sklepl dolů na Papa a ten rychlým přízemním bodlem o tyč zvyšoval - 4:0. Ve 24. minutě jsme propadli a Panama nás přečíslila, přihrávku před prázdnou branku však zastavil Hany. Ve 28. minutě měla Panama další nebezpečný nástřel, ale Adam byl bezchybný. Utkání opravdu upadalo, na naší straně se množily nepřesnosti. Ve 37. minutě vypálil z půlky Pap, brankář míč vyrazil a pohotový Simčuk po víko zapečetil dnešní střelecký účet - 5:0. Ve 38. minutě jsme při kombinaci chybovali, Panama postupovala ve 2 na 1, ale finální rána minula cíl. V poslední minutě jsme výborně zakombinovali my, Simčuk vysunul doprava Hanyho, ten ještě sklepl na Jaru, ale jeho pokus vyrazil parádním zákrokem brankář hostí. Pár vteřin před koncem jsme ještě dost nechali máchat Adama, ale ten dvěma parádními zákroky udržel nulu.

Sumasumárum: Utkání dnes nemělo velkou úroveň. Po dvou rychlých brankách jsme hodně polevili a přizpůsobili se hře Panamy. Nakonec bereme všechny povinné body, což je první pozitivum, druhé je Adamova první nula. Příští týden na Arsenalu to již bude jinší kafe.