ASM B - Madrid 5:3 (3:1)

Okresní přebor Brno-město - sobota 10.12.2022 - Brno - Maloměřice

10.12.2022 - Peťan

Rok 2022 spěje ke svému závěru stejně jako podzimní část Okresního přeboru, který měl na programu poslední kolo. V něm vyzval, dosud neporažené béčko ASM, nováček soutěže Madrid, který se zaslouženě po dobrých výkonech pohybuje v popředí tabulky. Vedoucímu týmu soutěže trvalo 7 minut než zlomil bezgólový stav. Kuba se výborně vrátil, čistě odebral protihráči míč a sám skóroval. Ani Dejv o minutu později své spoluhráče ke gólu nepotřeboval. Protáhl se po levé straně a parádním bodlem ke vzdálenější tyči zvýšil na 2:0. Madrid nesložil zbraně, pěkná střela z dálky ještě skončila na spojnici tyčí, ve 21. minutě už ale bylo po přečíslení 3 na 2 sníženo. ASM dál pokračovalo v nátlakové hře a Hany nenápadnou, ale o to chytřejší střelou ze zákrytu vrátil týmu zpět dvoubrankové vedení - 3:1. I po změně stran zůstávala aktivita na sálovkách hráčů v bílých dresech. Dominik, poprvé s kapitánskou páskou, obešel gólmana, ten ho poslal k zemi a po druhé žluté zamířil předčasně do sprch. Útěchou mu mohlo být, že je tak měl celé jen pro sebe, jeho spoluhráčům totiž zbývalo ještě dlouhých 15 minut. Mezi tři tyče tak musel hráč z pole a toho hned přivítal Dominik gólovou trefou po rozehraném přímém kopu - 4:1. Tahle rána by položila snad kterýkoliv jiný tým, ne tak Madrid. Těžko říct kde jeho hráči brali tolik sil, jestli mají dvojí plíce nebo výborného kondičního trenéra, každopádně se jim povedlo využít další přečíslení a rozdíl byl opět jen dva góly. Naštěstí na druhé straně zakombinovali na malém prostoru Píďa a Hany a první jmenovaný rozvlnil síť po páté. Madrid sáhnul k power play, povedlo se mu dokonce snížit na 5:3, další slibnou akci mu ale dalším skvělým návratem do obrany zmařil Kuba a tak byl už tento stav konečný.

ASM tedy o vánoční přestávce přezimuje bez porážky s mírným bodovým náskokem na prvním místě. A zaslouženě, po celou dobu ze všech týmů v soutěži podávalo nejvyrovnanější výkony. Skvěle chytají brankáři, obrana inkasuje nejméně branek a v útoku se daří si vytvářet spoustu gólových příležitostí. Ale co je nejdůležitější, v kabině je výborná parta, vrátil se Šoty, skvěle zapadl Michal, mladí kluci to parádně berou na sebe, takže tým pod taktovkou Peťana funguje na jedničku. S výhrou v posledním zápase budou ty vánoční svátky zase o něco příjemnější. Do nich bych chtěl popřát fanouškům, hráčům i všem, kteří přispívají k chodu klubu, hlavně pevné zdraví a spoustu pozitivní energie do nového roku. A v únoru....jdeme opět na to. Krásné Vánoce a šťastný nový rok 2023.