2.3.2019 - MaŠ

Naše branka: Jaroslav Šnédar (Václav Seyfert) 1:0

Sestava: Václav Večeřa (Adam Tylč) - Jiří Urbánek, Václav Seyfert, Roman Šmída, Jaroslav Šnédar, Filip Hoffmann, Ivan Selyvonenko, Martin Hanuš, Miroslav Malíř, Philip Leasure

ŽK: Jiří Urbánek, Ivan Selyvonenko

V pátek 1.3.2019 od 20:00 hodin jsme sehráli zápas 19. kola 2. futsalové ligy - východ, ve kterém jsme na domácí palubovce hostili jednoho z favoritů soutěže a to konkrétně 1. FC Nejzbach Vysoké Mýto. Sestava byla poskládaná hodně kombinovaně, protože spousta hráčů je zraněných, a tak museli vypomoci i junioři.
Hned v 1. minutě musel Večeřa vytáhnout jeden ze svých zákroků, aby vyrazil míč na aut. Ve 3. minutě Selyvonenko vybojoval míč uprostřed hřiště a namířil si to přímo na bránu. Jeho přízemní střela však minula těsně levou tyč hostující branky. Na začátku 4. minuty Seyfertova střela z pravé strany už levou tyč zasáhla, ale bohužel jen tyč. Na konci 4. minuty už jsme se gólově prosadili. Seyfert z pravé strany nastřelil míč do skrumáže před branku, míč doputoval mezi nohama protihráčů až k úplně volnému Šnédarovi, který jen nastavil nohu a doklepl míč do prázdné branky - 1:0. V 6. minutě hosté rychle srovnávají stav zápasu, když na střelu hostujícího Rosůlka Večeřa nestačil - 1:1. Po vyrovnání převzali otěže zápasu hosté, kteří dlouho drželi míč a tlačili nás hluboko na naši obranou polovinu. V 10. minutě hosté sehráli podobnou akci jak při našem úvodním gólu a dostali se rázem do vedení - 1:2. Ve 12. minutě jsme předvedli krásnou kombinaci po ose Šnédar -> Šmída -> Seyfert, který střílel do poloodkryté branky, kterou bránili jen hráči z pole, ale bohužel jeden z nich jeho ránu vyhlavičkoval na roh. Ve 13. minutě jsme nastřelili již třetí tyčku a potvrdilo se pravidlo nedáš, dostaneš, protože hosté na konci 13. minuty zvyšují svůj náskok - 1:3. Po třetím inkasovaném gólu jsme se probrali a začli jsme být aktivnějším týmem, jenže nás dlouhodobě trápí koncovka, a tak poločasový stav zůstal na skóre 1:3 pro Nejzbach.
Ve druhém poločase měli první šanci opět hosté, když ve 22. minutě se jeden z hostujících hráčů objevil sám před Večeřou a snažil se ho přehodit, jenže i s ním přehodil také branku. Ve 23. minutě hosté zvyšují svůj náskok - 1:4. Ve 25. minutě už to bylo o čtyři branky - 1:5. Ve 26. minutě Urbánek dostává žlutou kartu, i když v tom byl trochu nevinně a spíše byl poškozený on sám, když se musel nechat na lavičce ošetřit. Ve druhém poločase se hra dosti přitvrdila, ale rozhodčí nechávali hru plynout a zbytečně ji nekouskovali, což se nelíbilo domácím fanouškům, kteří to svým pískotem dávali hlasitě najevo. Ve 32. minutě dostávají žlutou kartu i hosté z Vysokého Mýta. Následný náš přímý kop končí střelou do zdi. Ve 35. minutě dostáváme druhou žlutou kartu, konkrétně Selyvonenko za zbytečný faul na polovině hřiště. Ve 38. minutě Leasure nakopl míč na hrušku na Malíře, ten si míč zpracoval, obtočil se kolem bránícího hráče, ale jeho střelu vyrazil hostující golman na aut. Ve zbývajícím čase hosté ještě 2x rozvlnili domácí síť a stanovili tak konečný stav zápasu na propastných 1:7.